Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Darkfall Unholy Wars (PC)

Darkfall Unholy Wars PC

Darkfall Unholy Wars to opracowana przez studio Aventurine produkcja z gatunku MMORPG. Gra kładzie nacisk rozgrywki PvP mające postać wielkich wojen pomiędzy klanami. Frakcje mogę budować zamki, toczyć bitwy zarówno na lądzie, jak i na morzu oraz podbijać cudze terytoria.

RPG | fantasy | PvP | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka Darkfall Unholy Wars (PC)

producent: Aventurine

wydawca: Aventurine

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darkfall Unholy Wars to osadzona w mrocznym świecie fantasy gra MMORPG będąca kontynuacją udanej produkcji z 2009 roku. Projekt opracowali autorzy pierwowzoru, czyli ludzie z greckiego studia Aventurine. Całość oparta jest na modelu abonamentowym.

Akcja gry toczy się kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części. Po wyniszczającej wojnie między prastarymi potęgami i Demonicznym Lordami krainie Agon grozi zagłada. Nadszedł czas, aby śmiertelnicy siłą odzyskali panowanie nad swoimi ziemiami i kontrolę nad własnym losem. W przeciwnym razie, nie czeka ich żadna przyszłość. Tak rozpoczyna się tytułowa Bluźniercza Wojna.

Darkfall Unholy Wars to gra MMORPG, więc zabawę zaczynamy od stworzenia postaci. Do wyboru jest kilka różnorodnych ras (w tym m.in. ludzie, krasnoludy, orki i przypominający wilkołaki mahirimowie) i każda z nich posiada własne zalety oraz wady. Autorzy nie przewidzieli natomiast żadnych klas. Zamiast tego możemy swobodnie kształtować własną profesję poprzez dowolny dobór umiejętności. Po wykreowaniu swojego wirtualnego alter ego wyruszamy do zamieszkanego przez tysiące graczy wirtualnego świata szukać przygód, skarbów i chwały. Gra kładzie nacisk przede wszystkim na interakcje z innymi ludźmi i rozgrywki PvP. Tutaj mają one postać gigantycznych wojen pomiędzy klanami. Frakcje mogą budować bazy i zamki, przeprowadzać oblężenia wrogich miast, toczyć bitwy zarówno na lądzie, jak i na morzu oraz podbijać cudze terytoria, rozszerzając tym samym zasięg własnego imperium. Wszystko to powoduje, że o kształcie świata decydują przede wszystkim decyzje i osiągnięcia samych graczy. Z wojnami klanów współgra system ról i szkół, który pozwala na olbrzymią swobodę w rozwijaniu bohatera. Możemy zarówno skoncentrować się na jednej profesji, jak i połączyć role kilku. Umożliwia to graczom dostosowanie swoich postaci do taktyki stosowanej przez ich klany.

W porównaniu z pierwowzorem wprowadzono masę zmian. Autorzy gruntownie przerobili wszystkie lokacje, tak aby odzwierciedlały upływ kilku stuleci. Znacznej poprawie uległa również oprawa graficzna. Zwiększono poziom szczegółowości postaci i otoczenia, a całość dodatkowo upiększa nowy system dynamicznego oświetlenia. Od podstaw zaprojektowano też nowy interfejs użytkownika, tak aby umożliwiał rozgrywanie błyskawicznych starć, w trakcie których wykorzystywane jest zarówno tradycyjne uzbrojenie, jak i różnorodne zaklęcia. System walki polega tym razem znacznie bardziej na zręczności i sprycie samego gracza, a statystyki oraz umiejętności bohatera zeszły na drugi plan.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.9 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Darkfall Unholy Wars

Wymagania wiekowe Darkfall Unholy Wars

12+

Wymagania sprzętowe Darkfall Unholy Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łacze internetowe
Co nowego w Royal Quest, The Elder Scrolls Online i World of Warcraft - Przegląd MMO (9/02/2014)
Co nowego w Royal Quest, The Elder Scrolls Online i World of Warcraft - Przegląd MMO (9/02/2014)

wiadomość9 lutego 2014

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. start otwartych beta-testów polskiego Royal Quest, trwające obecnie stress testy The Elder Scrolls Online oraz nagły wzrost subskrybentów World of Warcraft.

Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA
Przegląd MMO (20/09/2013) – m.in. Camelot Unchained, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, TERA

wiadomość20 września 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną porcję szczegółów na temat Camelot Unchained, wznowienie sprzedaży cyfrowych wersji Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz niespodziankę przygotowaną przez amerykańskiego wydawcę TERA.

Przegląd MMO (26/04/2013) - m.in. Camelot Unchained, Guild Wars 2, Lineage II i The Elder Scrolls Online
Przegląd MMO (26/04/2013) - m.in. Camelot Unchained, Guild Wars 2, Lineage II i The Elder Scrolls Online

wiadomość26 kwietnia 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. szanse Kickstartera Camelot Unchained, kolejną aktualizację do Guild Wars 2, premierę polskiej wersji Lineage II oraz najnowsze informacje na temat The Elder Scrolls Online.

Przegląd MMO (19/04/2013) - m.in. Guild Wars 2, Lineage II oraz The Elder Scrolls Online
Przegląd MMO (19/04/2013) - m.in. Guild Wars 2, Lineage II oraz The Elder Scrolls Online

wiadomość19 kwietnia 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. darmowy weekend w Guild Wars 2, oczekujemy premiery polskiego Lineage II oraz analizujemy pierwsze szczegóły na temat The Elder Scrolls Online.

Darkfall Unholy Wars - debiut kontynuacji Darkfall Online
Darkfall Unholy Wars - debiut kontynuacji Darkfall Online

wiadomość17 kwietnia 2013

Gra Darkfall Unholy Wars autorstwa greckiego Aventurine miała już swoją oficjalną premierę i jest dostępna w dystrybucji cyfrowej.