Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2012, 15:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Rayman Legends, Halo 4, GTA: Vice City) 16/11/12

Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Rayman Origins, statystykach strzelaniny Halo 4, usunięciu gry Grand Theft Auto: Vice City z serwisów cyfrowej dystrybucji na PC, a także dacie premiery Little Inferno. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sol Survivor

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sol Survivor. Dzieło studia Cadenza Interactive możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,24 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Darkfall Unholy Wars

Studio Adventurine ogłosiło przesunięcie daty premiery gry Darkfall Unholy Wars na 12 grudnia bieżącego roku. Dotychczas obowiązującym terminem był 20 listopada, ale z bliżej nieokreślonych przyczyn twórcom nie uda się go dotrzymać. Darkfall Unholy Wars to kontynuacja dość udanej gry MMO z 2009 roku. Produkcja ukaże się wyłącznie na PC.

Rayman Legends

Firma Ubisoft ogłosiła, że wersja demonstracyjna gry Rayman Legends będzie dostępna do pobrania dla posiadaczy Wii U od 18 listopada, czyli od dnia amerykańskiej premiery konsoli. Francuski wydawca chce w ten sposób zrekompensować ostatnie opóźnienie daty premiery platformówki na pierwszy kwartal 2013 roku.

Rayman Legends - Wieści ze świata (Rayman Legends, Halo 4, GTA: Vice City) 16/11/12 - wiadomość - 2012-11-16
Rayman Legends

Gabe Newell

Organizacja AIAS (Academy Of Interactive Arts & Sciences) ogłosiła, że na przyszłorocznej gali rozdania nagród Interactive Achievement Awards, Gabe Newell (prezes firmy Valve) dołączy do tzw. Hali Sław (ang. Hall of Fame). Zasługi Newella są oczywiste – stoi on nie tylko za powstaniem wielu gier, ale przede wszystkim za otworzeniem Steama, największej usługi cyfrowej dystrybucji dostępnej na PC. Rozdanie nagród Interactive Achievement Awards odbędzie się 7 lutego 2013 roku w Las Vegas.

Crusader Kings II

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam pojawił się dodatek DLC Sunset Invasion do gry strategicznej Crusader Kings II. Rozszerzenie opowiada o fikcyjnej inwazji imperium Azteków na Europę w XIII wieku. Tym samym jest to pierwszy przypadek w serii, kiedy bierzemy udział w wydarzeniach niezgodnych z rzeczywistością. DLC kosztuje 4,99 euro (ok. 22 złotych).

Grand Theft Auto: Vice City

Firma Rockstar Games ogłosiła, że gra Grand Theft Auto: Vice City została tymczasowo usunięta z ofert serwisów cyfrowej dystrybucji na PC. Powodem jest obecność pewnego licencjonowanego utworu muzycznego, z którym są problemy. Nie wiadomo, o jaką piosenkę chodzi, ale serwis cinemablend.com donosi, że mowa prawdopodobnie o Wanna be Startin’ Something Michaela Jacksona.

Halo 4

Na oficjalnym blogu Halo Waypoint pojawiło się kilka interesujących statystyk na temat gry Halo 4. Dane dotyczą pierwszych pięciu dni od premiery. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w tym czasie do Xbox Live zalogowało się ponad 4 mln posiadaczy Halo 4, który spędzili łącznie ok. 13,5 mln godzin w kampanii dla jednego gracza, ok. 1,9 mln godzin w trybie Spartan Ops oraz ok. 16 mln godzin w sieciowych rozgrywkach War Games. Więcej statystyk znajdziecie na wspomnianym blogu.

Little Inferno

Studio Tomorrow Corporation ogłosiło, że gra Little Inferno zadebiutuje 18 listopada w usługach cyfrowej dystrybucji na PC oraz Wii U. Oznacza to, że ta ciekawie zapowiadająca się produkcja logiczna będzie kolejnym tytułem dostępnym na starcie nowej konsoli firmy Nintendo w Stanach Zjednoczonych. Można się domyślać, że grę od 30 listopada będą mogli zakupić także europejscy gracze, bo tego dnia Wii U ukaże się na Starym Kontynencie. Cena wersji pecetowej została ustalona na poziomie 14,99 dolarów (ok. 49 złotych bez podatku VAT).

Steam

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam rozpoczęło się głosowanie mające na celu wyłonić zwycięzców tegorocznej edycji plebiscytu Saxxy Awards. Gracze wybierają w nim najlepsze filmy stworzone na silniku gry Team Fortress 2. Głosowanie potrwa do 27 listopada, a laureaci plebiscytu zostaną ujawnieni trzy dni później.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: