Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Incadia (PC)
OkładkaIncadia (PC)

Incadia PC

Incadia to gra logiczna wyprodukowana przez niemieckie studio Snowstep Development. Gracze mają okazję wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia, szukając świątyni prastarej cywilizacji Incadii.

Logiczne | casual | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Incadia Premiera PC

20października2004

pudełko PL

8grudnia2004

producent: Snowstep Development wydawca PL: MarkSoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Incadia jest dziełem ekipy deweloperskiej studia Snowstep Development, znanego z takich produkcji jak Strzel Sobie i Bombowa zatoka. Tym razem twórcy postanowili spróbować swoich sił w gatunku gier logicznych adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali (okazjonalnych graczy).

Gracz wciela się w rolę badacza starożytnych cywilizacji i wyrusza na poszukiwania śladów tytułowej Incadii. Gra oferuje dwa warianty zabawy. Adventure to fabularyzowana kampania, w której do pokonania jest 20 poziomów o rosnącym stopniu trudności. Drugie tyle plansz znaleźć można w trybie Arcade.

Rozgrywka bazuje na układaniu spadających z góry ekranu kolorowych płytek w taki sposób, by obok siebie znalazły się co najmniej cztery o identycznych kolorach (lub symbolach), co prowadzi do ich eliminacji. Ilość usuniętych fragmentów w jedynym ruchu przekłada się na uzyskany wynik punktowy. W trakcie zabawy gracz może także uzyskać specjalne bonusy i power-upy.

Oprawa wizualna Incadii odznacza się dwuwymiarową grafiką, utrzymaną w żywej kolorystyce. Zarówno wątek fabularny, ilustracje, jak i elementy dekoracyjne interfejsu inspirowane są motywami indiańskich kultur. Zabawę umila przyjemny dla ucha podkład muzyczny.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Incadia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Incadia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 300MHz
  • 64 MB RAM
  • karta graficzna 4 MB RAM
  • Windows 98/XP