Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Sea Journey (PC)
OkładkaSea Journey (PC)

Sea Journey PC

Sea Journey to utrzymana w pirackich klimatach gra logiczna z rodzaju match-3 wzbogacona o elementy przygodowe i strategiczne. Gracz wciela się w rolę młodego kapitana, który pod piracką banderą wyrusza śladem swoich rodziców.

Logiczne | casual | piraci | 2D | elementy strategiczne | elementy przygodowe | połącz trzy elementy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sea Journey Premiera PC

4stycznia2009

pudełko PL

17lutego2009

producent: DivoGames wydawca: DivoGames wydawca PL: MarkSoft

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sea Journey

Incadia

Rune Masters

Robin's Island Adventure

Sea Journey to propozycja firmy DivoGames adresowana do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali (okazjonalnych graczy). Produkcja stanowi rozwinięcie konwencji popularnych gier logicznych z rodzaju „połącz trzy elementy”.

Gracz wciela się w rolę młodego kapitana. Bohater wiódł spokojne życie kupca do czasu, gdy otrzymał wiadomość od swego ojca – słynnego pirata. Podnosząc banderę z trupią czaszką młodzieniec wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż śladem swych zaginionych rodziców.

Twórcy Sea Journey w bardzo kreatywny sposób połączyli prostą grę logiczną typu match-3 z elementami przygodówki i strategii. Zabawa polega przede wszystkim na toczeniu pojedynków z wrogimi statkami. Rezultat starcia zależy od poczynań w układance. Gracz wykonuje trzy ruchy, przy czym w każdym musi połączyć w linii poziomej lub pionowej co najmniej trzy elementy o identycznych symbolach (lub kolorze), co prowadzi do ich usunięcia z planszy, a także powoduje określony rezultat. Przykładowo bomby pozwalają na ostrzelanie wrogiej jednostki z dział, kryształy (czerwone, zielone lub niebieskie) doładowują energię potrzebną do aktywowania specjalnych mocy, a zwoje zwiększają liczbę punktów doświadczenia. Po wyczerpaniu ruchów gracza następuje tura przeciwnika kontrolowanego przez komputerową sztuczną inteligencję.

Przed każdym starciem gracz wybiera jedną z dostępnych taktyk (kupiec zdobywa więcej złota, strażnik dysponuje wytrzymalszym statkiem itd.) oraz odwiedzić najbliższą wyspę. Tam z kolei można kupić nowy statek, zwiększyć umiejętności dzięki uprzednio zdobytym punktom doświadczenia oraz wybrać talizmany zapewniające specjalne moce.

Sea Journey wyróżnia się estetyczną oprawą wizualną, obfitującą w marynistyczne detale. Uwagę zwracają przede wszystkim efektowne animacje statków uczestniczących w bitwach. Zabawie towarzyszy dynamiczny podkład dźwiękowy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Sea Journey cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe Sea Journey: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sea Journey Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1GHz
  • 128MB RAM
  • karta graficzna 64MB VRAM
  • 40MB HDD
  • Windows XP/Vista