Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS3DS
Okładka Jewel Master: Atlantis (NDS)
OkładkaJewel Master: Atlantis (NDS)

Jewel Master: Atlantis

Jewel Master: Atlantis to gra logiczna stworzona przez studio Cerasus Media. Gracz rozwiązuje łamigłówki z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3), dzięki czemu zdobywa surowce potrzebne do odbudowy legendarnego miasta.

Logiczne | casual | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Atlantis Premiera

13sie2012

NDS

9paź2012

3DS

26mar2013

PC

Gry podobne do Jewel Master: Atlantis

Bejeweled 3

Jewel Legends: Tree of Life

Jewel Quest: Expeditions

Jewel Master: Atlantis jest dziełem niemieckiego studia Cerasus Media, specjalizującego się w produkcjach przeznaczonych na rynek casualowy. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon serii Jewel Master, twórcy zrezygnowali z historycznego tła fabularnego, osadzając akcją w legendarnej Atlantydzie.

Zgodnie ze schematem cyklu, gracz wciela się w rolę budowniczego starożytnej, a w tym przypadku mitycznej cywilizacji. Tym razem jego zadanie polega na odbudowaniu spoczywającej w morskich głębinach legendarnej Atlantydy.

Podstawą zabawy w Jewel Master: Atlantis jest rozwiązywanie łamigłówek z rodzaju „połącz 3 elementy” (match-3). Twórcy przygotowali łącznie 100 plansz o rosnącym poziomie trudności. Gracz musi przestawiać elementy układanki w taki sposób, by co najmniej trzy o identycznych symbolach znalazły się w tej samej pionowej lub poziomej linii, co skutkuje ich eliminacją, zdobyciem określonej ilości punktów, a w określonych sytuacjach również uzyskaniem specjalnego bonusu (pozwala to np. skorzystać z jednego z power-upów). Rozgrywkę urozmaicają proste logiczno-zręcznościowe mini-gierki.

Od strony wizualnej gra mocno przypomina wcześniejsze odsłony cyklu Jewel Master. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w żywej, kreskówkowej kolorystyce. Nienarzucający się podkład muzyczny pozwala skupić się na grze.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Jewel Master: Atlantis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
NDS
3DS