Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPNDSPC
Okładka 7 wonders of the Ancient World (PSP)

7 wonders of the Ancient World

7 wonders of the Ancient World to gra logiczna, traktująca o tytułowych siedmiu cudach świata. Pozawala ona przenieść się do starożytnego świata, którego ikony stanowią wiszące ogrody Semiramidy, świątynia Artemidy w Efezie, latarnia morska w Faros czy Kolos Rodyjski.

Logiczne

Okładka 7 wonders of the Ancient World (PSP)

producent: Hot Lava

wydawca: Mumbo Jumbo

Strona oficjalna

data premiery gry:

2lut2007

PC

26kwi2007

PSP

31lip2007

NDS

7 wonders of the Ancient World to gra logiczna, traktująca o tytułowych siedmiu cudach świata. Pozawala ona przenieść się do starożytności, poznać wiszące ogrody Semiramidy, świątynię Artemidy w Efezie, latarnię morską na Faros czy Kolosa z Rodos. Niniejsza pozycja posiada wymiar edukacyjny – zaliczając kolejne poziomy użytkownik dowiaduje się wielu interesujących kwestii na temat danej budowli czy posągu.

Przystępując do zabawy należy praktycznie od podstaw zbudować każdy z siedmiu obiektów. Odbywa się to poprzez odpowiednie układanie kolorowych kamieni na planszy. Zaznaczając minimum trzy elementy charakteryzujące się tajemniczymi znakami o tej samej barwie, zaopatruje się pracowników w niezbędne materiały. Czasu jest niewiele, więc należy wykazać się spostrzegawczością i analitycznym myśleniem. Z pomocą nierzadko przychodzą pojawiające się co jakiś czas power-upy (np. eliminacja z planszy czterech elementów jednocześnie powoduje, że znikają wszystkie w danej linii horyzontalnej).

Producenci zaimplementowali czterdzieści dziewięć wymagających poziomów. Po zakończeniu zabawy każdy etap można powtórzyć na jednym z dwóch wyższych stopni trudności, w konsekwencji łączna liczba poziomów wynosi sto czterdzieści siedem. Nieliniowy przebieg rozgrywki pozwala na rozpoczęcie i przerwanie zabawy w dowolnym miejscu. Sukcesywnie zaliczając kolejne etapy odkrywa się atrakcyjne bonusy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do 7 wonders of the Ancient World

Klasyfikacja PEGI 7 wonders of the Ancient World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe 7 wonders of the Ancient World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • Windows 98/ME/2000/XP
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
PSP
NDS