Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PSP
Okładka Go! Sudoku (PS3)
OkładkaGo! Sudoku (PS3)

Go! Sudoku

Go! Sudoku to gra logiczna, wyprodukowana przez studio Sumo Digital. Dla użytkowników omawianego programu przygotowano aż 1000 łamigłówek do pokonania (dodatkowych 200 dostępnych jest do pobrania za pośrednictwem Internetu).

Logiczne | 2D | sudoku | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Go! Sudoku Premiera

2gru2005

PSP

6kwi2007

PS3

Go! Sudoku to gra logiczna wyprodukowana przez studio Sumo Digital, a wydana dzięki korporacji Ubisoft Entertainment. Dla użytkowników omawianego programu przygotowano aż 1000 łamigłówek do pokonania (dodatkowych 200 dostępnych jest do pobrania za pośrednictwem Internetu) na czterech dostępnych poziomach trudności w trybie dla pojedynczego gracza (Solo Mode). Opcja zabawy multiplayer jest bardziej rozbudowana, bowiem zawiera aż 3 możliwości pokonywania etapów (odpowiednie tryby to Pass, Versus Mode i Battle Mode).

Zadanie gracza polega na umieszczaniu cyfr od 1 do 9 w kratach każdej kolumny, w każdym rzędzie i każdej skrzynce. Dzięki innowacyjnemu systemowi możemy popełnić maksymalnie 5 błędów w trakcie wypełniania brakujących miejsc (bez względu na nasz poziom wtajemniczenia w Sudoku). Dla nowicjuszy przygotowany został trening i samouczek. Zarówno dzięki jednej, jak i drugiej opcji gracze zostaną zapoznani z zasadami gry, co powinno im później pozwolić pokonać wszystkie misje, na każdym stopniu trudności. Do gry zostały zaimplementowane różnorodne tła ekranu rozgrywki (istnieje również możliwość wgrania własnych fotografii), a także dynamiczne kawałki muzyczne, celem nadania odpowiedniego klimatu.

Sudoku wywodzi się z Japonii, lecz zdobyło rzesze fanów na całym świecie, a prasa rozpisuje się o nim w samych superlatywach. Poza tym książki poświęcone tej grze logicznej stają się bestsellerami. Natomiast sam koncern Ubisoft Entertainment jest dumny z przeniesienia wciągającej łamigłówki na konsole Sony i z oddania w ręce graczy możliwości konkurowania z żywymi przeciwnikami w rozgrywce sieciowej oraz w trybie single player, gdzie możemy ustanawiać jak najlepsze wyniki czasowe (te można umieszczać w sieci, w odpowiedniej tabeli, dzieląc się osiągnięciami z innymi entuzjastami Sudoku).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Go! Sudoku

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Go! Sudoku Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
PS3