Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS
Okładka Jewel Legends: Tree of Life (NDS)
OkładkaJewel Legends: Tree of Life (NDS)

Jewel Legends: Tree of Life

Jewel Legends: Tree of Life to gra logiczna wyprodukowana przez niemieckie studio deweloperskie Cerasus Media. Rozwiązując łamigłówki z rodzaju „dopasuj trzy elementy” (match-3) gracz ma za zadanie pomóc magicznym stworkom odbudować święte Drzewo Życia i pokonać mrocznego demona.

Logiczne | fantasy | casual | 2D | połącz trzy elementy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Legends: Tree of Life Premiera

21cze2012

NDS

19sie2012

PC

Jewel Legends: Tree of Life to kolejna gra logiczna z rodzaju „dopasuj trzy elementy” (match-3) stworzona przez ekipę deweloperską niemieckiego studia Cerasus Media, które w swoim dorobku ma m.in. Jewel Master: Cradle of Egypt 2 oraz Jewel Master: Atlantis. Tym razem twórcy zdecydowali się jednak odejść od tematu starożytności na rzecz realiów fantasy.

Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie zamieszkanym przez Hudów. Magiczne istoty o czystym sercu żyły niegdyś w harmonii ze świętym Drzewem Życia. Zachłanny demon sprawił jednak, że leśne królestwo popadło w ruinę. Gracz ma za zadanie pomóc przywrócić je do dawnej świetności.

Rozgrywka w Jewel Legends: Tree of Life opiera się na klasycznych dla tego rodzaju produkcji rozwiązaniach. Podstawą zabawy są łamigłówki z rodzaju „dopasuj trzy elementy”. Przesuwając symbole na planszy gracz ma zadanie ustawić je w taki sposób, by co najmniej trzy identyczne znalazły się w linii poziomej lub pionowej, co prowadzi do ich „eliminacji”. Twórcy przygotowali łącznie 100 plansz o zróżnicowanym stopniu trudności. Za przejście każdego etapu gracz nagradzany jest surowcami potrzebnymi do odbudowy świata Hudów.

Oprawa audiowizualna Jewel Legends: Tree of Life nie odbiega jakością wykonania od standardów wyznaczonych przez serię Jewel Master. Co za tym idzie na ekranie dominuje utrzymana w kreskówkowej stylistyce grafika 2D. Całości wrażeń estetycznych dopełnia nienarzucająca się warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Legends: Tree of Life: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
NDS