Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Bust-A-Move DS (NDS)
OkładkaBust-A-Move DS (NDS)

Bust-A-Move DS NDS

Bust-A-Move DS od Taito to kolejna odsłona klasycznej serii. Grę w największym skrócie można określić jako klon nieśmiertelnego Tetrisa, choć cykl przez długie lata solidnie zapracował na swój własny, rozpoznawalny styl.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bust-A-Move DS Premiera NDS

13grudnia2005

producent: Taito wydawca: Majesco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bust-A-Move DS

Pokemon Link!

Exit

The Rub Rabbits!

Bust-A-Move DS od Taito to kolejna odsłona klasycznej serii, tym razem przeznaczona dla posiadaczy konsoli Nintendo DS. Grę w największym skrócie można określić jako klon nieśmiertelnego Tetrisa, choć przez długie lata solidnie zapracowała na swój własny, rozpoznawalny styl.

W Bust-A-Move DS sterujemy Bubem oraz Bobem, dwójką sympatycznych smoków. Zasady gry są bardzo proste. Za pomocą specjalnej wyrzutni, naszym zadaniem jest tak wystrzelić bańkę, aby połączyła się ona z dwiema innymi o tym samym kolorze. Wtedy taki zestaw ulega redukcji, odsłaniając zazwyczaj następne, wyżej położone kulki. Ważną informacją dla gracza jest fakt, iż punktem zaczepnym bąbelków jest sufit i te, które nie mają z nim połączenia spadną. To zaś pozwala na pełne wyrafinowania zagrania, bowiem usuwając wyżej umiejscowiony komplet, można za jednym podejściem usunąć przytwierdzone pod nim skupisko pozostałych kolorów. Być może nie brzmi to do końca jasno ale wystarczy tylko odrobina praktyki, aby system został w pełni zrozumiały.

Wraz z upływem czasu do widocznych na ekranie kulek, dołączają też nowe, a taki nieprzyjemny dla gracza moment, poprzedzony został kilkoma wstrząsami. Celownik więc należy ustawiać szybko i być pewnym swojej decyzji, bowiem na każdy manewr gracz ma kilka sekund. Po upływie tego czasu kulka sama opuszcza wyrzutnię, co przecież nie zawsze może pokrywać się z planowanym ruchem. Na szczęście, oprócz polegania na własnych umiejętnościach, wspomóc nas może także program podrzucając gdzieniegdzie bonusy, które z pewnością ułatwiają rozgrywkę. Łącznie na gracza czeka ponad dwieście pięćdziesiąt poziomów oraz cała masa sekretnych, wymagających uprzedniego odblokowania.

Oprawa wizualna jest charakterystyczna dla całej serii i użytkownik programu nie doświadczy tu żadnych fajerwerków. W zamian dostajemy grafikę miłą dla oka, wypełnioną ekspresywnymi barwami oraz kreskówkową atmosferą. Dostosowują się do tego lekkie i wpadające w ucho melodyjki, podobnie jak i humorystyczne odgłosy. Bust-A-Move DS umożliwia także grę wieloosobową. Za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia do batalii o bąbelkową hegemonię może stanąć do pięciu graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-5  

Klasyfikacja PEGI Bust-A-Move DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.