Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Polarium (NDS)

Polarium NDS

Polarium to pierwsza gra logiczna wydana na konsolę Nintendo Dual Screen. Oparta na zasadach nieśmiertelnego Tetrisa pozycja udanie wstrzeliła się w możliwości pierwszej konsoli z dotykowym ekranem.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Polarium (NDS)

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11marca2005

11marca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Polarium to pierwsza gra logiczna wydana na konsolę Nintendo Dual Screen. Oparta na zasadach nieśmiertelnego Tetrisa pozycja udanie wstrzeliła się w możliwości pierwszej konsoli z dotykowym ekranem. Polarium powstało w studiach Mitchell Corporation, wydawcą jest natomiast Nintendo.

Polarium oparte jest na nieśmiertelnych zasadach wprowadzonych po raz pierwszy do komputerowej rozrywki wraz z powstaniem pierwszej wersji Tetrisa. Główne zadanie postawione przed graczem polega na wyczyszczeniu czarnych bądź białych linii ułożonych z co rusz pojawiających się kwadratowych klocków. Klasyczne przyciski rozmieszczone wokół ekranu dotykowego pozostają praktycznie nietknięte, ponieważ zaznaczanie klocków odbywa się jedynie przy użyciu stylusa, którym jeździmy po odpowiednio przystosowanym do tego ekranie. Szare obwódki zamykające pole, w którym odbywa się cała akcja, umożliwią graczom przechwycenie wszystkich kwadracików. Na przejście czeka ok. 100 plansz szczelnie wypełnionych rozmaicie rozłożonymi klockami. Dla osób o twórczym zacięciu przygotowano tryb Puzzle, w którym mogą zbudować swój własny, kwadratowy pokoik.

Oprawa graficzna jest bardzo oszczędna i ogranicza się jedynie do kilku kolorów (czarny, biały, szary, żółty i czerwony) i efektów (gwiazdki, fajerwerki). Gracza wspiera skoczna, rozluźniająca muzyka. Polarium umożliwia zabawę dwóm graczom jednocześnie poprzez Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Polarium

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.