Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS3DS
Okładka Jewel Master: Cradle of Egypt 2 (NDS)
OkładkaJewel Master: Cradle of Egypt 2 (NDS)

Jewel Master: Cradle of Egypt 2

Jewel Master: Cradle of Egypt 2 to wyprodukowana przez studio Cerasus Media gra logiczna z cieszącej się dużą popularnością, casualowej serii Jewel Master.

Logiczne | casual | starożytność | połącz trzy elementy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Cradle of Egypt 2 Premiera

11wrz2012

NDS

6lis2012

3DS

producent: Cerasus Media wydawca: Rising Star Games

Jewel Master: Cradle of Egypt 2 to kolejna odsłona bestselerowego cyklu gier logicznych. Produkcja studia Cerasus Media adresowana jest do tzw. casuali (okazjonalnych graczy) i bazuje na rozwiązaniach znanych z pierwowzoru wydanego w 2011 roku na komputerach PC.

Zgodnie z tytułem, akcja Jewel Master: Cradle of Egypt 2 osadzona została w Egipcie. Gracz wciela się w rolę budowniczego stolicy starożytnego świata. Twórcy przygotowali wyzwania obejmujące 5 epok, ilustrujących rozwój cywilizacji.

Rozgrywka opiera się na minigierkach, których zaimplementowano ponad 100. Przede wszystkim mają one postać łamigłówek z rodzaju „dopasuj trzy elementy” (match-3). Formę urozmaicenia stanowią różnego rodzaju zadania logiczne i zręcznościowe. Ich ukończenie pozwala zdobyć surowce oraz plany budynków, które wykorzystać można do rozbudowy miasta.

Atutem gry jest ciekawe tło historyczne. W trakcie zabawy gracze poznają sporo interesujących faktów związanych ze starożytnym Egiptem, jego kulturą, wierzeniami oraz codziennym życiem mieszkańców. Przekaz edukacyjny nie jest jednak nachalny i nie przysłania elementów zabawy.

Oprawa wizualna Jewel Master: Cradle of Egypt 2 nie odbiega poziomem wykonania od pierwszej części. Deweloperzy wykorzystali jednak atuty kieszonkowych konsol Nintendo, w tym dodatkowy dotykowy wyświetlacz obu urządzeń, który znacząco ułatwia sterowanie w grze.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Jewel Master: Cradle of Egypt 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
NDS
3DS