Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS3DS
Okładka Gardenscapes (PC)
OkładkaGardenscapes (PC)

Gardenscapes

Gardenscapes to wyprodukowana przez rosyjskie studio deweloperskie Playrix gra z gatunku „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę spadkobiercy zrujnowanej posiadłości, który pragnie przywrócić jej dawny blask.

Logiczne | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gardenscapes Premiera

1paź2009

PC

22cze2012

NDS 3DS

producent: Playrix Entertainment wydawca: Playrix Entertainment wydawca PL: MarkSoft

Studio deweloperskie Playrix specjalizuje się w produkcji gier casualowych, czego znakomitym przykładem jest Gardenscapes. Tytuł należy do cieszącego się dużym powodzeniem gatunku „ukryte obiekty”. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produkcji, twórcy zadbali jednak o atrakcyjną otoczkę fabularną, interaktywne otoczenie (zmieniające się wraz z postępami w rozgrywce), a także urozmaicone zadania.

Akcja gry osadzona została w wiekowej, choć mocno zaniedbanej posiadłości. Gracz wciela się w rolę spadkobiercy, który pragnie przywrócić jej dawny blask. Aby zdobyć potrzebne na ten cel pieniądze musi sprzedać rozmaite przedmioty upchnięte w mocno zagraconym domu. Chętni do kupna są jednak niecierpliwi i wraz z upływem czasu oferują coraz mniejsze kwoty.

Rozgrywka w Gardenscapes bazuje na tradycyjnych dla gatunku „ukryte obiekty” zasadach. Gracz ma za zadanie wyszukać na obrazkach wskazane przedmioty w określonym limicie czasowym. Dodatkowo skorzystać może z podpowiedzi oraz pomocy, jak chwilowe „zamrożenie” czasu. Na końcu każdej planszy zliczana jest zgromadzona kwota powiększana o niewielkie premie (np. za niewykorzystane wskazówki). Pieniądze pozwalają na zakup elementów wyposażenia ogrodu rezydencji, w tym chociażby fontann, ławek, a nawet psa stróżującego.

Oprawa wizualna Gardenscapes utrzymana została w kreskówkowej stylistyce. Grafika 2D odznacza się intensywną kolorystyką i ładnymi animacjami. Ścieżka dźwiękowa stanowi miłe dla ucha tło i nie odwraca uwagi od wydarzeń na ekranie, co w przypadku gry wymagającej sporej spostrzegawczości uznać należy za atut.

Ostatnia modyfikacja 4 maja 2012

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gardenscapes cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe Gardenscapes: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gardenscapes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • Windows XP/Vista/7
PC
NDS
3DS