Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka Chronicles of Mystery: The Tree of Life (PC)

Chronicles of Mystery: Drzewo Życia

Chronicles of Mystery: The Tree of Life | Chronicles of Mystery: The Secret Tree of Life

Kontynuacja gry przygodowej Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, stworzonej w 2008 roku przez polskie City Interactive. Tym razem główna bohaterka musi zmierzyć się z zagadką statku Marie Celeste oraz tajemnicą hrabiego de Saint-Germain.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

Okładka Chronicles of Mystery: The Tree of Life (PC)

data premiery gry:

3lis2009

PC

25lut2011

NDS

Chronicles of Mystery: The Tree of Life to kontynuacja gry przygodowej Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona. Produkcja stworzona została przez rzeszowskie studio City Interactive, mające w swym dorobku m.in. serię Art of Murder. Tytuł ponownie styka nas z losami młodej pani archeolog, Sylvie Leroux.

Tym razem naszej bohaterce przychodzi rozwikłać tajemnicę statku Marie Celeste, którego załoga zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, podczas gdy żaglowiec wraz z ładunkiem pozostał w nienaruszonym stanie. Wśród spraw, jakimi zajmuje się Sylvie, jest również śledztwo w sprawie hrabiego de Saint-Germain, znanego XVIII-wiecznego szarlatana, który może mieć związek z tytułowym, enigmatycznym drzewem życia.

By rozwiązać dziesiątki łamigłówek i ułożyć poszczególne wątki fabuły w spójną całość, nasza podopieczna przemierza weneckie kanały, przedziera się przez wąskie uliczki Kairu, a także pojawia się na skalistym wybrzeżu Gibraltaru. Ruchy Sylvie obsługujemy za pośrednictwem interfejsu point & click, wskazując myszą miejsca, gdzie ma się udać bohaterka, oraz przedmioty i osoby, z którymi może wejść w interakcję. Odnajdywane przez Leroux rzeczy trafiają do panelu ekwipunku i mogą być następnie użyte w innych lokacjach.

Chronicles of Mystery: The Tree of Life wykonane zostało w technice łączącej elementy 3D z grafiką dwuwymiarową w postaci prerenderowanych teł. Dodatkową atrakcję wizualną stanowią animowane przerywniki, wyświetlane pomiędzy kolejnymi fragmentami gry jako nagroda za rozwiązanie szczególnie trudnych zagadek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,8 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Chronicles of Mystery: Drzewo Życia

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Mystery: Drzewo Życia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chronicles of Mystery: Drzewo Życia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP
Chronicles of Mystery: Drzewo Życia - recenzja gry
Chronicles of Mystery: Drzewo Życia - recenzja gry

Recenzja 29 października 2009, 14:21

Ale załóżmy, że nie o to chodzi, że zamiarem autorów nie było poruszyć odbiorcy, tylko dać mu po prostu trochę dobrej zabawy. I ta w sumie nie jest zła, choć gdyby postacie były ciut barwniejsze, nikt by się naprawdę nie obraził. A tak dyrektor muzeum czy organizator odczytu zlewają się w jedno, hrabia jest mrukliwy albo zbyt patetyczny, Sara nieszczególnie przekonująca i w na dobrą sprawę intrygują jedynie pojawiający się w przerywnikach członkowie bractwa, na zasadzie, kim oni w ogóle są. Zabrakło takich charakternych, dodających do całości trochę pieprzu, zadziornych osóbek, jak chociażby dwaj dogryzający sobie bracia z przekomiczną papugą z pierwszej odsłony gry.

PC
NDS