Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Agatha Christie: The ABC Murders (2009) (NDS)

Agatha Christie: The ABC Murders (2009) NDS

Przygodówka na bazie twórczości Agathy Christie. Próbujemy wytropić niebezpiecznego mordercę, wcielając się w postać słynnego detektywa Herkulesa Poirot.

Przygodowe | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Agatha Christie: The ABC Murders (2009) (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

13października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie: The ABC Murders na platformie NDS to klasycznie zrealizowana przygodówka, w której naszym zadaniem jest wytropienie pewnego mordercy.

Fabuła opisywanej produkcji bazuje naturalnie na twórczości Agathy Christie, czyli jednej z najsłynniejszych autorek kryminałów. Konkretnie mowa jest tu o powieści The ABC Murders, polskim czytelnikom znanej jako A.B.C. Słynny detektyw Herkules Poirot tym razem musi stawić czoła sprytnemu seryjnemu mordercy, który zabija osoby w oparciu o kolejne litery alfabetu. Imię, nazwisko i miejsce zamieszkania każdej z ofiar rozpoczyna się od tej samej litery, a przy ich ciałach odnajdywane są wskazówki w postaci rozkładu jazdy pociągów. Grając jako Poirot musimy położyć kres serii morderstw poprzez ustalenie personaliów zabójcy.

Omawiana gra posiada wszystkie cechy typowe dla przygodówki. Musimy więc zbierać i analizować dowody rzeczowe, rozwiązywać skomplikowane zagadki logiczne oraz przepytywać napotykane postaci niezależne. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać pomiędzy kilkoma opcjami dialogowymi, a nastawienie rozmówcy zmienia się w zależności od naszych postępów. Wszystkie ważne informacje gromadzone są w osobistym dzienniczku Poirota, do którego mamy pełen dostęp.

Ważną cechą gry jest to, że śledztwo możemy przeprowadzać na wiele różnych sposobów, co zdecydowanie sprzyja ponownemu przystępowaniu do rozgrywki już po obejrzeniu napisów końcowych. Do bardziej szczegółowego przeszukiwania plansz zachęcają również liczne bonusy, jak chociażby notatki na temat powieści oraz samej Agathy Christie.

Oprawa wizualna The ABC Murders na NDS prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych produkcji z tego gatunku. Gra w znacznym stopniu wykorzystuje ekranik dotykowy, gdyż w taki właśnie sposób wchodzimy w interakcje z elementami otoczenia. W trakcie rozgrywki odwiedzamy kilka miast Wielkiej Brytanii, a w szczególności miejsca aktywności mordercy, czyli Andover, Bexhill, Churston i Doncaster.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: The ABC Murders (2009)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.