Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ukryte przedmioty

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce ukryte przedmioty ułożone według popularności.

PC
PC Windows159 WWW8
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 35
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE19 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android52 Apple iOS56 Windows Phone37
Nintendo
Nintendo Switch6 Nintendo Wii2 Nintendo DS13
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe155
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne19
Towarzyskie
Hrabia Monte Christo
Hrabia Monte Christo

Przygodowe 7 lutego 2008

Hrabia Monte Christo jest grą przygodową z rodzaju „ukryte obiekty”, wyprodukowaną przez studio deweloperskie FindHiddenObjects.com. Fabuła bazuje na słynnej powieści Aleksandra Dumasa. Gracz wciela się w postać Edmonda Dantèsa, który jako tytułowy hrabia Monte Christo wraca w rodzinne strony, by wziąć odwet za zdradę i niesłuszne uwięzienie.

PC

Frankenstein: Beyond the Time
Frankenstein: Beyond the Time

Przygodowe 1 sierpnia 2018

Frankenstein: Beyond the Time to VR-owa gra przygodowa wrocławskiego studia The Dust, w której zwiedzamy tajemniczą wiktoriańską willę słynnego doktora Frankensteina. Gra jest mocno inspirowana wydaną w XIX wieku powieścią Mary Shelley.

PC

Disease: Hidden Object
Disease: Hidden Object

Przygodowe 5 lipca 2018

Gra typu HOPA, w której wcielamy się w byłego lekarza przemierzającego zrujnowany szpital i poznającego tajemniczą przeszłość placówki. W trakcie zabawy naszym głównym zadaniem jest poszukiwanie sprytnie ukrytych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

PCSwitch

The Room VR: A Dark Matter
The Room VR: A Dark Matter

Logiczne 26 marca 2020

Kolejna główna odsłona serii logicznych gier typu "hidden object" od Fireproof Games. The Room VR: A Dark Matter opowiada o śledztwie londyńskiej policji w sprawie zaginięcia znanego egiptologa w 1908 roku.

PCPS4

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet
Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

Przygodowe 9 maja 2008

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares z myślą o rynku casuali. Słynny detektyw, którego poczynaniami kieruje gracz, musi rozwikłać zagadkę śmierci młodego malarza, którego zwłoki znalezione zostały w zrolowanym perskim dywanie. Rozgrywka bazuje na zagadkach z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz różnego rodzaju łamigłówkach.

PC

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki

Przygodowe 19 kwietnia 2012

Przygodówka typu „ukryte obiekty”, w której wybieramy się do tajemniczego i zapomnianego świata piratów. Bohaterka gry rusza w pościg za nieumarłym kapitanem, aby uratować swoją córkę. Gra łączy tradycyjne przeszukiwanie lokacji z minigierkami i interaktywnymi scenkami. Duże wrażenie robią ręcznie malowane, niezwykle szczegółowe tła.

PCPS4XONEANDiOSWP

Agent Walker: Tajemnicza Przygoda
Agent Walker: Tajemnicza Przygoda

Przygodowe 30 sierpnia 2016

Osadzona w realiach II wojny światowej gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy studia Brave Giant z rodzimym Artifex Mundi. Fabuła gry Agent Walker: Tajemnicza Przygoda osnuta została wokół mitycznego artefaktu, zwanego Włócznią Przeznaczenia, który według wierzeń posiada moc, by odwrócić losy wojny. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowej agentki, której alianci powierzają misję odnalezienia i zniszczenia artefaktu, zanim jego moc zostanie wykorzystana przez wroga. Przedzierając się przez ponure pola bitew i stawiając czoła rozmaitym przeszkodom i zagrożeniom, nasza protagonistka odkryje, że wśród aliantów kryje się szpieg, który zrobi wszystko by przeszkodzić jej w realizacji misji. Pod względem mechaniki, produkcja w niczym nie odbiega od standardów gatunku, a zabawa sprowadza się do odwiedzania kolejnych lokacji i rozwiązywania ulokowanych tam zagadek. Całość urozmaicają zaś sceny z ukrytymi przedmiotami oraz liczne minigry i łamigłówki logiczne.

PCANDiOSWP

Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka
Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka

Przygodowe 29 sierpnia 2011

Przygodówka hidden object, w której wyruszamy na poszukiwania tytułowej autostopowiczki. Akcja Shiver: Vanishing Hitchhiker ma miejsce w wyludnionej mieścinie Gordon Creek. Na zabawę składają się odnajdywanie interaktywnych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

PC

Without Escape
Without Escape

Przygodowe 24 kwietnia 2018

Hybryda przygodówki point-and-click oraz gry typu HOPA, w której naszym zadaniem jest ucieczka z alternatywnej rzeczywistości przywodzącej na myśl piekło. W trakcie zabawy w Without Escape zajmujemy się przetrząsaniem lokacji w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych i środowiskowych.

PCPS4XONEPSV3DS

1heart
1heart

Przygodowe 10 października 2014

Klimatyczna gra przygodowa z elementami grozy, w której wcielamy się w rolę jednej z sióstr, porwanych i zamkniętych w mrocznym, tajemniczym miejscu. Rozgrywka składa się z klasycznych zagadek, wymagających zbierania i używania przedmiotów, minigier logiczno-zręcznościowych oraz okazjonalnych poszukiwań ukrytych obiektów.

PC

Endless Fables 4: Mroczne odbicie
Endless Fables 4: Mroczne odbicie

Przygodowe 3 października 2019

Czwarta część serii gier przygodowych typu HOPA wydawanej przez firmę Artifex Mundi. W Endless Fables 4: Shadow Within ponownie wcielamy się w antropolog Pamelę Cavendish, która trafia do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać przerażającą zagadkę z dzieciństwa.

PCANDiOS

Tajemnica Kryształowego Portalu 2
Tajemnica Kryształowego Portalu 2

Przygodowe 9 lipca 2010

Przygodówka hidden object, w której przenosimy się z pomocą tytułowego portalu do innego świata, wyruszając na poszukiwania zaginionego ojca głównej bohaterki. W trakcie zabawy zajmujemy się odnajdywaniem przedmiotów, odbywaniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek.

PC

Osadnicy: Kolos
Osadnicy: Kolos

Strategiczne 11 lutego 2010

Osadnicy: Kolos to inspirowana kulturą antyczną casualowa gra łącząca elementy HOG (Hidden Objects Game) oraz symulacji budowy miasta. Gracz wciela się w rolę dotkniętego klątwą długowieczności cesarza, który aby odzyskać łaskę bogów musi zbudować potężne imperium. Rozgrywka bazuje na zadaniach typu „ukryte przedmioty” oraz prostych łamigłówkach.

PC

Drawn: The Painted Tower
Drawn: The Painted Tower

Przygodowe 4 września 2009

Bardzo ładna wizualnie gra przygodowa zawierająca w sobie wiele mini-gierek i łamigłówek. Gracz musi uratować dziewczynkę zamkniętą na szczycie tajemniczej, malowanej wieży.

PC

The Lost Cases of Sherlock Holmes 2
The Lost Cases of Sherlock Holmes 2

Przygodowe 23 marca 2010

Kontynuacja wydanej w 2008 roku detektywistycznej przygodówki studia Legacy Games. Wcielając się w rolę słynnego detektywa gracz musi rozwikłać 16 tajemniczych zbrodni, które wstrząsnęły wiktoriańskią Anglią. Rozgrywka bazuje na mechanizmach typowych dla gier HOPA, łącząc zagadki z rodzaju „ukryte przedmioty” z łamigłówkami w postaci mini-gierek.

PC

Eventide: Słowiańska Baśń
Eventide: Słowiańska Baśń

Przygodowe 19 listopada 2015

Zainspirowana mitologią słowiańską gra przygodowa, należąca do popularnej kategorii ukryte obiekty. Produkcja jest efektem współpracy rodzimego studia The House of Fables ze specjalizującą się w tym gatunku ekipą Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać słynnej botaniczki, która na prośbę swojej babci przybywa do starego słowiańskiego skansenu z zadaniem uratowania cennej rośliny. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że babcia bohaterki została porwana przez tajemniczego łotra Borutę, który pragnie zawładnąć światem, wykorzystując drzemiące w skansenie pradawne moce. Aby pokonać zło i ocalić babcię, protagonistka musi połączyć siły z zamieszkującymi to miejsce magicznymi istotami, wywodzącymi się ze słowiańskich mitów i legend. Eventide: Slavic Fable łączy elementy klasycznej przygodówki z zagadkami logicznymi i poszukiwaniem ukrytych przedmiotów. Całość odznacza się barwną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną, utrzymaną na typowym dla gier Artifex Mundi, wysokim poziomie.

PCPS4XONEANDiOSWP

Cate West: The Vanishing Files
Cate West: The Vanishing Files

Przygodowe 6 lutego 2008

Kolejna odsłona znanej serii przygodówkowej typu „hidden object” (ukryte przedmioty). Bohaterką gry jest tytułowa pisarka obdarzona mocami nadprzyrodzonymi. West musi użyć swoich zdolności, aby pomóc policji w rozwikłaniu serii dziwnych przestępstw. Zabawa polega na odnajdywaniu przedmiotów ukrytych na ekranach wypełnionych detalami. W sumie otrzymujemy 15 różnych spraw do rozwikłania.

PCWiiNDS

Persian Nights 2: Blask Księżyca
Persian Nights 2: Blask Księżyca

Logiczne 10 czerwca 2020

Kolejna odsłona należącej do gatunku hidden object serii Persian Nights, przygotowana przez studio Sodigital i polską firmę Artifex Mundi. W Persian Nights 2: The Moonlight Veil udajemy się do tytułowej Persji i próbujemy uratować swoją siostrę.

PCANDiOS

Gardenscapes
Gardenscapes

Logiczne 1 października 2009

Gardenscapes to wyprodukowana przez rosyjskie studio deweloperskie Playrix gra z gatunku „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę spadkobiercy zrujnowanej posiadłości, który pragnie przywrócić jej dawny blask. Aby zdobyć fundusze na realizację swojego marzenia musi sprzedać niepotrzebne przedmioty porozrzucane w różnych zakątkach olbrzymiego domu.

PCNDS3DS

Persian Nights: Piaski przeznaczenia
Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Logiczne 7 czerwca 2017

Kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Dzieło studia Sodigital przenosi gracza do baśniowej Persji, w której rządy twardej ręki sprawuje Wielki Wezyr Zaved. Nie dość, że prawowity władca, król Badiya, zapadł na śmiertelną chorobę, to jeszcze populację kraju dziesiątkuje tajemnicza plaga. Problemom próbuje zaradzić główna bohaterka, aptekarka Tara, która prowadzi śledztwo w towarzystwie dżinki Minu i szermierza Dariusa. Na potrzeby Persian Nights: Sands of Wonders przygotowano czterdzieści jeden malowniczych lokacji, w których rozwiązujemy zagadki polegające na poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, postaci lub obiektów, jakie zakamuflowano na pełnych detali planszach. W toku przygody bierzemy też udział w minigrach oraz warzymy rozmaite mikstury na podstawie pozyskiwanych składników. Opisywany tytuł odznacza się ręcznie rysowaną grafiką wysokiej jakości. Podobać się może również muzyka oraz animowane przerywniki filmowe, przedstawiające kolejne fragmenty opowiedzianej historii.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Adera
Adera

Przygodowe 26 października 2012

Adera to połączenie klasycznej gry przygodowej z produkcjami typu hidden object. Jako amatorka przygód, Jane Sinclair, wyruszamy w niesamowitą podróż do tajemniczego miasta Adera, by zbadać sekrety nowo odkrytej cywilizacji i odnaleźć naszego zaginionego dziadka.

PC

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu
Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu

Przygodowe 22 października 2010

Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor, wyruszając na poszukiwania informacji związanych z tajemniczym zniknięciem jej ojca.

PC

Otchłań: Upiory Edenu
Otchłań: Upiory Edenu

Przygodowe 29 października 2012

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego. Spotykając nielicznych ocalałych mieszkańców, bohaterka odkrywa przerażającą prawdę o miejscu, które miało być ostoją harmonii i piękna. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz łamigłówki w postaci minigierek.

PCANDiOSWP

Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni
Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni

Przygodowe 31 maja 2016

Trzecia odsłona cyklu casualowych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, rozwijanego przez rodzime studio Artifex Mundi. W grze wcielamy się w postać Sylwii, dotkniętej amnezją akolitki Zakonu tępiącego potwory. Kiedy z siedziby stowarzyszenia skradziony zostaje potężny artefakt, w którym uwięziono złowrogą istotę zwaną Koszmarem, bohaterka wraz ze swym mentorem wyrusza na jego poszukiwanie. W trakcie podróży Sylwia stawia jednak czoła nie tylko złym siłom, czającym się w podziemiach posępnego, gotyckiego miasta Lichtenheim, ale również mrocznym sekretom ze swojej przeszłości. Gra Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni w niczym nie odbiega od standardów serii i swojego gatunku. Otrzymujemy więc okraszoną wciągającym wątkiem fabularnym grę przygodową, w której główny element zabawy stanowi przeszukiwanie lokacji, wypełnionych ukrytymi przedmiotami. W rozgrywkę wplecione zostały tradycyjnie okazjonalne minigry oraz liczne zagadki logiczne, odsłaniające przed nami kolejne tajniki fabuły.

PCPS4XONEANDiOSWP