Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ukryte przedmioty

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce ukryte przedmioty ułożone według popularności.

ukryte przedmioty
Czas
PlayStation
Sony PlayStation 410Sony PlayStation 35
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE15Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android48Apple iOS52Windows Phone37
Nintendo
Nintendo Switch3Nintendo Wii2Nintendo DS13
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe151
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne14
Towarzyskie
MMO
Łowca Demonów 5: Obecność
Łowca Demonów 5: Obecność

Przygodowe 4 kwietnia 2019

Wydana przez polską firmę Artifex Mundi przygodówka typu HOPA, będąca piątą częścią serii Łowca Demonów. Wcielamy się w Hectora Cole’a, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionego w dziwnych okolicznościach gościa muzeum mistycyzmu i potworów. Sprawy nie ułatwia fakt, że każdy jego krok obserwuje tajemniczy byt.

PCANDiOS

Mroczne Arkana: Carnival
Mroczne Arkana: Carnival

Przygodowe 8 października 2012

Casualowa przygodówka wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz wciela się w rolę detektywa, a jego zadaniem jest odnalezienie młodej matki, która zaginęła w lunaparku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi do odkrycia alternatywnego świata rozciągającego się za lustrem i paktu zawartego z siłami zła. Rozgrywka łączy zagadki typu ukryte przedmioty z pomysłowymi łamigłówkami.

PCXONEANDiOSWP

Enigmatis: Mgły Ravenwood
Enigmatis: Mgły Ravenwood

Przygodowe 26 września 2013

Kontynuacja wydanej w 2011 roku casualowej przygodówki Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Wcielając się w rolę detektyw tropiącej złego kaznodzieję, gracz rusza na pomoc rodzinie Simsonów, która zaatakowana została przez mrocznego stwora nieopodal rezerwatu Ravenwood. Tytuł wyprodukowany został przez specjalizujące się w gatunku HOPA studio Artifex Mundi.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Mroczne Legendy 2
Mroczne Legendy 2

Przygodowe 26 września 2014

Druga część cyklu casualowych przygodówek Grim Legends, łączących motywy znanych baśni i legend z elementami horroru. Tym razem wcielamy się w postać uzdrowicielki, która zostaje wezwana do dotkniętej dziwną przypadłością królowej. Aby odkryć sekret władczyni i zdjąć tajemniczą klątwę, będziemy musieli udać się do zrujnowanego Królestwa Łabędzi.

PCXONEANDiOSWP

Enigmatis: Duchy Maple Creek
Enigmatis: Duchy Maple Creek

Przygodowe 1 września 2011

Detektywistyczna gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę prywatnego detektywa, który w tytułowym miasteczku próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę. Deweloperzy ze studia Artifex Mundi zadbali o pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę oraz klimatyczną oprawę audio-wizualną.

PCXONEANDiOSWP

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet
Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

Przygodowe 9 maja 2008

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares z myślą o rynku casuali. Słynny detektyw, którego poczynaniami kieruje gracz, musi rozwikłać zagadkę śmierci młodego malarza, którego zwłoki znalezione zostały w zrolowanym perskim dywanie. Rozgrywka bazuje na zagadkach z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz różnego rodzaju łamigłówkach.

PC

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny
Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Przygodowe 25 lipca 2013

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

PCANDiOSWP

Tajemnice Czasu 2
Tajemnice Czasu 2

Przygodowe 4 listopada 2011

Druga odsłona cyklu gier logiczno-przygodowych, autorstwa polskiego studia deweloperskiego Artifex Mundi. Fabuła gry przedstawia losy młodej, londyńskiej guwernantki, która podróżując w czasie musi wyjaśnić tajemnicę swego pochodzenia i stawić czoła przebiegłej wiedźmie.

PCANDiOSWP

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki

Przygodowe 19 kwietnia 2012

Przygodówka typu „ukryte obiekty”, w której wybieramy się do tajemniczego i zapomnianego świata piratów. Bohaterka gry rusza w pościg za nieumarłym kapitanem, aby uratować swoją córkę. Gra łączy tradycyjne przeszukiwanie lokacji z minigierkami i interaktywnymi scenkami. Duże wrażenie robią ręcznie malowane, niezwykle szczegółowe tła.

PCPS4XONEANDiOSWP

W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji
W Sidłach Umysłu: Podróż Alicji

Przygodowe 11 marca 2014

Gra przygodowa z gatunku HOPA, zrealizowana w konwencji thrillera psychologicznego. Wcielamy się w postać młodej, ambitnej Alice Dahl, która przemęczona pracą ulega wypadkowi i trafia do dziwnego miejsca, przypominającego szpital. Aby wydostać się z potrzasku, kobieta musi odnaleźć cztery tajemnicze totemy oraz stawić czoła własnym lękom i demonom, uwięzionym w jej umyśle.

PCiOSWP

Mroczne Legendy
Mroczne Legendy

Przygodowe 25 lutego 2014

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia. Krok po kroku dziewczyna poznaje prawdę o sobie oraz swojej rodzinie i przekonuje się, że ponure legendy niekiedy stają się rzeczywistością.

PCPS4XONEANDiOSWP

Alex Hunter: Władca Umysłu
Alex Hunter: Władca Umysłu

Przygodowe 3 grudnia 2013

Prosta przygodówka typu ukryte obiekty, która jest przeznaczona dla graczy niedzielnych. W Alex Hunter: Lord of the Mind przejmujemy kontrolę nad tytułowym detektywem i rozwiązujemy zagadkę tajemniczego zniknięcia profesora Pattersona, słynnego naukowca.

PC

Otchłań: Upiory Edenu
Otchłań: Upiory Edenu

Przygodowe 29 października 2012

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego. Spotykając nielicznych ocalałych mieszkańców, bohaterka odkrywa przerażającą prawdę o miejscu, które miało być ostoją harmonii i piękna. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz łamigłówki w postaci minigierek.

PCANDiOSWP

9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek
9 Poszlak: Tajemnica Serpent Creek

Przygodowe 18 lipca 2013

Casualowa przygodówka z zagadkami typu hidden objects (ukryte przedmioty) oraz logicznymi łamigłówkami. Akcja tytułu toczy się w latach 50. XX wieku. Gracz wciela się w postać specjalizującej się w paranormalnych śledztwach pani detektyw, która na prośbę przyjaciółki przyjeżdża do skrywającego mroczne sekrety miasteczka – Serpent Creek. Tytuł wyprodukowany został przez studio Tap It Games.

PCANDiOSWP

1heart
1heart

Przygodowe 10 października 2014

Klimatyczna gra przygodowa z elementami grozy, w której wcielamy się w rolę jednej z sióstr, porwanych i zamkniętych w mrocznym, tajemniczym miejscu. Rozgrywka składa się z klasycznych zagadek, wymagających zbierania i używania przedmiotów, minigier logiczno-zręcznościowych oraz okazjonalnych poszukiwań ukrytych obiektów.

PC

Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka
Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka

Przygodowe 29 sierpnia 2011

Przygodówka hidden object, w której wyruszamy na poszukiwania tytułowej autostopowiczki. Akcja Shiver: Vanishing Hitchhiker ma miejsce w wyludnionej mieścinie Gordon Creek. Na zabawę składają się odnajdywanie interaktywnych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

PC

Hidden Runaway
Hidden Runaway

Przygodowe 18 października 2012

Spin-offowa odsłona popularnej serii Runaway, zrealizowana w formie casualowej gry przygodowej z ukrytymi obiektami. W grze spotykamy ponownie dwójkę bohaterów cyklu: Briana i Ginę, którzy mimo szczerej nienawiści postanawiają spotkać się jeszcze raz, aby opowiedzieć pewnemu hollywoodzkiemu producentowi o tym, jak doszło do ich pierwszego spotkania.

PCiOS

Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa
Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa

Przygodowe 28 stycznia 2011

Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa to czwarta odsłona serii przygodówek, rozwijanej przez studio deweloperskie firmy City Interactive. Gracz ma za zadanie pomóc głównej bohaterce rozwikłać zagadkę zniknięcia jej ojca i stawić czoła potężnym siłom, które staną na przeszkodzie. Rozgrywka bazuje na zagadkach typu ukryte przedmioty.

PC

Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy
Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy

Przygodowe 3 sierpnia 2015

Casualowa przygodówka typu hidden objects. Gra Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy przenosi nas do osiemnastowiecznej Europy, pięćdziesiąt lat po tym, jak straszna plaga zdziesiątkowała państwo Habsburgów. W niewielkim mieście Kisilova od pewnego czasu dochodzi do niewytłumaczalnych zgonów, a mieszkańcy obawiają się powrotu zarazy. Książę Wirtembergii wysyła na miejsce parę śledczych, których celem staje się wyjaśnienie sprawy. Fabuła gry odwołuje się do prawdziwego incydentu z 1725 roku, kiedy to zmarłemu serbskiemu chłopu imieniem Petar Blagojević przypisywano przeobrażenie się w wampira. Autorzy połączyli faktyczne wydarzenia historyczne z elementami fantastycznymi, nawiązującymi do lokalnego folkloru. Pod względem mechaniki rozgrywki Legendy Wampirów: Prawdziwa Historia Kisilovy to tradycyjna przygodówka z ukrytymi obiektami. Podczas zabawy zwiedzamy statyczne lokacje, prowadzimy rozmowy, wyszykujemy wskazane przedmioty oraz rozwiązujemy zagadki logiczne. Ponadto musimy podejmować decyzje fabularne, które wpływają na to, jak zakończy się historia.

PCANDiOSWP

Łowca Demonów 3: Objawienie
Łowca Demonów 3: Objawienie

Przygodowe 16 listopada 2016

Gra przygodowa typu HOPA, opracowana przez serbskie studio Brave Giant we współpracy z polską firmą Artifex Mundi. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich częściach serii, główną bohaterką tej produkcji jest Dawn Harlock. Protagonistka prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa pewnej kobiety i tajemniczego zaginięcia jej córki – nasza podopieczna szybko odkrywa, że w sprawę zaangażowana jest nowa, mroczna siła, a jakby tego było mało, owe wydarzenia mogą mieć związek z jej własnym pochodzeniem. W Demon Hunter 3: Revelation przemieszczamy się pomiędzy statycznymi lokacjami, w których rozwiązujemy zagadki, poszukujemy ukrytych przedmiotów i bierzemy udział w minigrach wymagających od nas spostrzegawczości i zdolności szybkiego myślenia. Wszystko po to, by stopniowo odkrywać kolejne strzępki fabuły. Całość okraszono wysokiej jakości, barwną i ręcznie malowaną oprawą graficzną, z kolei w przygodzie towarzyszy nam klimatyczny soundtrack.

PCANDiOSWP

Persian Nights: Piaski przeznaczenia
Persian Nights: Piaski przeznaczenia

Logiczne 7 czerwca 2017

Kolejna produkcja typu HOPA w portfolio wydawniczym firmy Artifex Mundi. Dzieło studia Sodigital przenosi gracza do baśniowej Persji, w której rządy twardej ręki sprawuje Wielki Wezyr Zaved. Nie dość, że prawowity władca, król Badiya, zapadł na śmiertelną chorobę, to jeszcze populację kraju dziesiątkuje tajemnicza plaga. Problemom próbuje zaradzić główna bohaterka, aptekarka Tara, która prowadzi śledztwo w towarzystwie dżinki Minu i szermierza Dariusa. Na potrzeby Persian Nights: Sands of Wonders przygotowano czterdzieści jeden malowniczych lokacji, w których rozwiązujemy zagadki polegające na poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, postaci lub obiektów, jakie zakamuflowano na pełnych detali planszach. W toku przygody bierzemy też udział w minigrach oraz warzymy rozmaite mikstury na podstawie pozyskiwanych składników. Opisywany tytuł odznacza się ręcznie rysowaną grafiką wysokiej jakości. Podobać się może również muzyka oraz animowane przerywniki filmowe, przedstawiające kolejne fragmenty opowiedzianej historii.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu
Chronicles of Mystery: Legenda Świętego Skarbu

Przygodowe 22 października 2010

Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać amerykańskiej dziennikarki Chelsea Connor, wyruszając na poszukiwania informacji związanych z tajemniczym zniknięciem jej ojca.

PC

Tajemnica Kryształowego Portalu 2
Tajemnica Kryształowego Portalu 2

Przygodowe 9 lipca 2010

Przygodówka hidden object, w której przenosimy się z pomocą tytułowego portalu do innego świata, wyruszając na poszukiwania zaginionego ojca głównej bohaterki. W trakcie zabawy zajmujemy się odnajdywaniem przedmiotów, odbywaniem rozmów i rozwiązywaniem zagadek.

PC

Adera
Adera

Przygodowe 26 października 2012

Adera to połączenie klasycznej gry przygodowej z produkcjami typu hidden object. Jako amatorka przygód, Jane Sinclair, wyruszamy w niesamowitą podróż do tajemniczego miasta Adera, by zbadać sekrety nowo odkrytej cywilizacji i odnaleźć naszego zaginionego dziadka.

PC