Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ukryte przedmioty

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce ukryte przedmioty ułożone według popularności.

ukryte przedmioty
Czas
PlayStation
Sony PlayStation 411Sony PlayStation 35
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE16Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android50Apple iOS54Windows Phone37
Nintendo
Nintendo Switch3Nintendo Wii2Nintendo DS13
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS4
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe154
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne14
Towarzyskie
MMO
Without Escape
Without Escape

Przygodowe 24 kwietnia 2018

Hybryda przygodówki point-and-click oraz gry typu HOPA, w której naszym zadaniem jest ucieczka z alternatywnej rzeczywistości przywodzącej na myśl piekło. W trakcie zabawy w Without Escape zajmujemy się przetrząsaniem lokacji w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych i środowiskowych.

PCPS4XONEPSV3DS

Frankenstein: Beyond the Time
Frankenstein: Beyond the Time

Przygodowe 1 sierpnia 2018

Frankenstein: Beyond the Time to VR-owa gra przygodowa wrocławskiego studia The Dust, w której zwiedzamy tajemniczą wiktoriańską willę słynnego doktora Frankensteina. Gra jest mocno inspirowana wydaną w XIX wieku powieścią Mary Shelley.

PC

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny
Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

Przygodowe 25 lipca 2013

Kontynuacja doskonale przyjętej polskiej gry przygodowej z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Ponownie wcielamy się w postać właścicielki muzeum, która daje się wciągnąć w wir nowej przygody. Tym razem postaramy się odkryć sekrety tajemniczego pirackiego artefaktu.

PCANDiOSWP

Mroczne Arkana: Carnival
Mroczne Arkana: Carnival

Przygodowe 8 października 2012

Casualowa przygodówka wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz wciela się w rolę detektywa, a jego zadaniem jest odnalezienie młodej matki, która zaginęła w lunaparku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi do odkrycia alternatywnego świata rozciągającego się za lustrem i paktu zawartego z siłami zła. Rozgrywka łączy zagadki typu ukryte przedmioty z pomysłowymi łamigłówkami.

PCXONEANDiOSWP

Mroczne Legendy
Mroczne Legendy

Przygodowe 25 lutego 2014

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia. Krok po kroku dziewczyna poznaje prawdę o sobie oraz swojej rodzinie i przekonuje się, że ponure legendy niekiedy stają się rzeczywistością.

PCPS4XONEANDiOSWP

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki
Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki

Przygodowe 19 kwietnia 2012

Przygodówka typu „ukryte obiekty”, w której wybieramy się do tajemniczego i zapomnianego świata piratów. Bohaterka gry rusza w pościg za nieumarłym kapitanem, aby uratować swoją córkę. Gra łączy tradycyjne przeszukiwanie lokacji z minigierkami i interaktywnymi scenkami. Duże wrażenie robią ręcznie malowane, niezwykle szczegółowe tła.

PCPS4XONEANDiOSWP

Enigmatis: Duchy Maple Creek
Enigmatis: Duchy Maple Creek

Przygodowe 1 września 2011

Detektywistyczna gra przygodowa wzbogacona o zagadki typu „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę prywatnego detektywa, który w tytułowym miasteczku próbuje odnaleźć zaginioną nastolatkę. Deweloperzy ze studia Artifex Mundi zadbali o pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę oraz klimatyczną oprawę audio-wizualną.

PCXONEANDiOSWP

Enigmatis: Mgły Ravenwood
Enigmatis: Mgły Ravenwood

Przygodowe 26 września 2013

Kontynuacja wydanej w 2011 roku casualowej przygodówki Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. Wcielając się w rolę detektyw tropiącej złego kaznodzieję, gracz rusza na pomoc rodzinie Simsonów, która zaatakowana została przez mrocznego stwora nieopodal rezerwatu Ravenwood. Tytuł wyprodukowany został przez specjalizujące się w gatunku HOPA studio Artifex Mundi.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

Drawn: The Painted Tower
Drawn: The Painted Tower

Przygodowe 4 września 2009

Bardzo ładna wizualnie gra przygodowa zawierająca w sobie wiele mini-gierek i łamigłówek. Gracz musi uratować dziewczynkę zamkniętą na szczycie tajemniczej, malowanej wieży.

PC

Otchłań: Upiory Edenu
Otchłań: Upiory Edenu

Przygodowe 29 października 2012

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego. Spotykając nielicznych ocalałych mieszkańców, bohaterka odkrywa przerażającą prawdę o miejscu, które miało być ostoją harmonii i piękna. Rozgrywka łączy zagadki typu „ukryte obiekty” oraz łamigłówki w postaci minigierek.

PCANDiOSWP

Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka
Tajemnice Czasu 3: Ostatnia Zagadka

Przygodowe 13 stycznia 2013

Trzecia odsłona serii casualowych przygodówek autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracze poznają dalsze losy Esther Ambrose, która wyrusza w kolejną podróż w czasie i przestrzeni, aby zapobiec nadciągającemu kataklizmowi. Produkcja bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych miłośnikom gatunku – zagadkach typu ukryte przedmioty oraz łamigłówkach w formie logicznych mini-gierek.

PCANDiOSWP

Endless Fables 4: Mroczne odbicie
Endless Fables 4: Mroczne odbicie

Przygodowe 3 października 2019

Czwarta część serii gier przygodowych typu HOPA wydawanej przez firmę Artifex Mundi. W Endless Fables 4: Shadow Within ponownie wcielamy się w antropolog Pamelę Cavendish, która trafia do rodzinnego miasteczka, by rozwikłać przerażającą zagadkę z dzieciństwa.

PCANDiOS

Titanic: Klucze do Przeszłości
Titanic: Klucze do Przeszłości

Przygodowe 10 października 2012

Titanic's: Keys to the Past to produkcja z gatunku hidden object, której celem jest przeszukiwanie wnętrz Titanica i odkrywanie najróżniejszych cennych przedmiotów. Grę stworzyła polska firma PlayWay, we współpracy z organizacją National Geographic Games, która dostarczyła producentom materiałów źródłowych dotyczących statku.

PC

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet
Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet

Przygodowe 9 maja 2008

Sherlock Holmes: The Mystery of the Persian Carpet to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares z myślą o rynku casuali. Słynny detektyw, którego poczynaniami kieruje gracz, musi rozwikłać zagadkę śmierci młodego malarza, którego zwłoki znalezione zostały w zrolowanym perskim dywanie. Rozgrywka bazuje na zagadkach z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz różnego rodzaju łamigłówkach.

PC

Alex Hunter: Władca Umysłu
Alex Hunter: Władca Umysłu

Przygodowe 3 grudnia 2013

Prosta przygodówka typu ukryte obiekty, która jest przeznaczona dla graczy niedzielnych. W Alex Hunter: Lord of the Mind przejmujemy kontrolę nad tytułowym detektywem i rozwiązujemy zagadkę tajemniczego zniknięcia profesora Pattersona, słynnego naukowca.

PC

Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa
Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa

Przygodowe 28 stycznia 2011

Chronicles of Mystery: Tajemnica Zaginionego Królestwa to czwarta odsłona serii przygodówek, rozwijanej przez studio deweloperskie firmy City Interactive. Gracz ma za zadanie pomóc głównej bohaterce rozwikłać zagadkę zniknięcia jej ojca i stawić czoła potężnym siłom, które staną na przeszkodzie. Rozgrywka bazuje na zagadkach typu ukryte przedmioty.

PC

W Trybach Tajemnic
W Trybach Tajemnic

Przygodowe 8 sierpnia 2013

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

PCXONEANDiOSWP

Tajemnice Czasu 2
Tajemnice Czasu 2

Przygodowe 4 listopada 2011

Druga odsłona cyklu gier logiczno-przygodowych, autorstwa polskiego studia deweloperskiego Artifex Mundi. Fabuła gry przedstawia losy młodej, londyńskiej guwernantki, która podróżując w czasie musi wyjaśnić tajemnicę swego pochodzenia i stawić czoła przebiegłej wiedźmie.

PCANDiOSWP

Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka
Opowieści z Dreszczykiem: Znikająca Autostopowiczka

Przygodowe 29 sierpnia 2011

Przygodówka hidden object, w której wyruszamy na poszukiwania tytułowej autostopowiczki. Akcja Shiver: Vanishing Hitchhiker ma miejsce w wyludnionej mieścinie Gordon Creek. Na zabawę składają się odnajdywanie interaktywnych przedmiotów oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

PC

Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo
Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo

Przygodowe 7 listopada 2016

Przygodówka z elementami gry typu HOPA (hidden object puzzle adventure), stworzona przez niezależne studio World-LooM. W grze Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo trafiamy do baśniowego świata. Główną bohaterką jest młoda adeptka alchemii, która po powrocie do rodzinnego domu usiłuje odnaleźć zaginionych rodziców. Poszukiwania naprowadzają ją na mroczną tajemnicę, grożącą porządkowi całego królestwa. Zabawa w grze Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo opiera się na rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek logicznych i plansz z ukrytymi przedmiotami. W trakcie przygody alchemiczka odwiedza 30 lokacji, w których odnajduje kolejne wskazówki dotyczące intrygi oraz przydatne, najczęściej skrzętnie poukrywane przedmioty. Profesję bohaterki odzwierciedla rozbudowany system alchemii. Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo wyróżnia się dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafiką. Historia rozwijana jest m.in. poprzez animowane przerywniki filmowe, a całości dopełnia skomponowana na potrzeby tytułu muzyka.

PCXONEANDiOSWP

Szepty w Mroku: Statek Widmo
Szepty w Mroku: Statek Widmo

Przygodowe 20 sierpnia 2013

Casualowa gra przygodowa typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Moonrise Interactive. Akcja toczy się u schyłku XIX wieku, zaś gracz wciela się w rolę detektyw, która poproszona została o wyjaśnienie sprawy zaginięcia załogi i ładunku statku przepływającego nieopodal nadbrzeżnego miasta Port Providence.

PCANDiOSWP

Enigmatis 3: Cień Karkhali
Enigmatis 3: Cień Karkhali

Przygodowe 21 lipca 2016

Trzecia odsłona serii detektywistycznych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, stanowiącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w portfolio rodzimego studia Artifex Mundi. W grze Enigmatis 3: Cień Karkhali śledzimy dalsze losy znanych z wcześniejszych części cyklu bohaterów, którzy łączą swe siły w nadziei na ujęcie głównego antagonisty serii, demonicznego Kaznodziei. Tym razem zmierza on w stronę łańcucha górskiego Karakorum, gdzie w starożytnej świątyni spoczywa ostateczny cel jego podróży – sekret, który pozwoli mu na przejęcie władzy nad światem. Pod względem mechaniki, gra w niczym nie odbiega od standardów gatunku oraz wcześniejszych produkcji firmy Artifex Mundi, łącząc wciągającą fabułę i elementy klasycznych gier przygodowych z licznymi minigrami oraz scenami wymagającymi wyszukiwania ukrytych przedmiotów. W odróżnieniu od ponurego klimatu poprzednich części, tym razem oglądamy jednak wysokogórskie krajobrazy oraz lokacje inspirowane kulturą Chin i Dalekiego Wschodu.

PCPS4XONEANDiOSWP

Tajemnice Scarlett: Przeklęte Dziecko
Tajemnice Scarlett: Przeklęte Dziecko

Przygodowe 8 czerwca 2017

Kolejna casualowa gra przygodowa z ukrytymi obiektami, powstała we współpracy studia World-Loom z zabrzańskim wydawcą Artifex Mundi. Tajemnice Scarlett: Przeklęte Dziecko opowiada historię tytułowej bohaterki, która od dziecka przejawiała nadnaturalne zdolności, w związku z czym została przez ojca oddana do sierocińca prowadzonego przez zakonnice. Po wielu latach bohaterka otrzymuje omyłkowo list adresowany do jej ojca i postanawia go odnaleźć, aby dowiedzieć się prawdy o swoich zdolnościach. Trop prowadzi do posiadłości barona Steamayera, skrywającej wiele przerażających sekretów. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z typową dla gatunku HOPA produkcją, w której przemierzając ponad 30 lokacji, rozmawiamy z napotykanymi bohaterami i zdobywamy przedmioty niezbędne do rozwiązania zagadek. Elementy charakterystyczne dla gier przygodowych uzupełniają tradycyjnie sceny z ukrytymi przedmiotami oraz szereg zróżnicowanych łamigłówek i minigier.

PCANDiOS

Skyland: Serce gór
Skyland: Serce gór

Przygodowe 10 stycznia 2019

Wydana przez polską firmę Artifex Mundi steampunkowa przygodówka typu hidden object (ukryte przedmioty), opracowana z myślą o graczach casualowych. Skyland: Heart of the Mountain oferuje dwuwymiarową, ręcznie malowaną grafikę oraz duży wybór zagadek i minigier.

PCANDiOS