Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Vampire Romance: Paris Stories (PC)

A Vampire Romance: Paris Stories PC

A Vampire Romance: Paris Stories to casualowa przygodówka z zagadkami typu „ukryte przedmioty” (Hidden Objects Game) stworzona przez francuskie studio Anuman Interactive z myślą o nastoletnich graczkach.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | wampiry

PC Windows
Okładka A Vampire Romance: Paris Stories (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18czerwca2010

Firma Anuman Interactive znana jest miłośnikom przygodówek z takich gier jak Syberia, Still Life czy Post Mortem. W 2009 roku weszła ona także na rynek casuali, wypuszczając kilkanaście przygodówek z zagadkami typu „ukryte obiekty”. Wśród nich znalazła się również gra A Vampire Romance: Paris Stories.

Akcja gry toczy się w Paryżu, dokąd pochodząca z zagranicy Leila Saraostre przyjeżdża, by uczyć się malarstwa w prestiżowej akademii sztuk pięknych w Luwrze. Świeżo upieczona studentka czuje się obco w dużym mieście. Przypadkowo spotkany chłopak - Uriel Ruthven pomaga jej jednak odkrywać urokliwe miejsca francuskiej stolicy. Młoda kobieta wkrótce zakochuje się w przystojnym, owianym tajemnicą przewodniku. Kiedy ten niespodziewanie znika, główna bohaterka wyrusza jego śladem i odkrywa mroczny sekret swego ukochanego...

Kierujący poczynaniami Leili gracz musi wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązując ponad 40 zadań z rodzaju „ukryte przedmioty” oraz kilkanaście zagadek logicznych w formie mini-gierek. Rozgrywka nie należy do przesadnie trudnych, a dodatkowo skorzystać można z ułatwień w formie podpowiedzi oraz nielimitowanego czasu.

W warstwie technicznej A Vampire Romance: Paris Stories bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych w innych casulowych przygodówkach firmy Anuman Interactive. Dwuwymiarowa oprawa graficzna korzysta z ręcznie rysowanych teł oraz nieskomplikowanych animacji. Uwagę zwraca sposób przemieszczania się pomiędzy lokacjami z wykorzystaniem autentycznego rozkładu połączeń paryskiego metra.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe A Vampire Romance: Paris Stories

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Vampire Romance: Paris Stories

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7