Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agatha Christie: Peril at End House (PC)
OkładkaAgatha Christie: Peril at End House (PC)

Agatha Christie: Peril at End House PC

Peril at End House to druga odsłona cyklu gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Flood Light Games we współpracy z firmą Oberon Games.

Przygodowe | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie: Peril at End House Premiera PC

1stycznia2008

producent: Oberon Games wydawca: Oberon Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Peril at End House to druga odsłona cyklu gier przygodowych, która została przygotowana przez studio Flood Light Games we współpracy z firmą Oberon Games. Fabułę programu oparto o tytułową powieść Agathy Christie (w Polsce znaną pod nazwą Samotny dom), napisaną przez popularną twórczynię kryminałów w 1932 roku.

Akcja gry przenosi nas do nadmorskiego miasteczka St. Loo w Kornwalii, gdzie jedną z malowniczo położonych rezydencji zamieszkuje Nick Buckley. Młoda i atrakcyjna kobieta zwraca na siebie uwagę Herkulesa Poirot, gdyż czterokrotnie w ciągu ostatniego tygodnia, cudem uniknęła śmierci. Słynny detektyw wraz ze swoim wiernym przyjacielem Arturem Hastingsem postanawiają pomóc czarującej dziewczynie i znaleźć nieuchwytnego zamachowca. Muszą się przy tym spieszyć, gdyż Nick Buckley jest w ciągłym niebezpieczeństwie, a czas ucieka...

Zmagania podzielono na trzynaście epizodów, w których musimy zdobyć dowody, pozwalające rozwiązać zagadkę tajemniczych zamachów na pannę Buckley. W każdym z tych etapów do dyspozycji oddano nam kilka lokacji, po brzegi wypełnionych rozmaitymi przedmiotami. Celem zabawy jest odnalezienie wszystkich wskazanych na liście rzeczy w czasie krótszym niż 25 minut. Poszukiwania muszą być przy tym bardzo staranne – bezsensowne klikanie po ekranie owocuje karą w postaci utraty czasu, a co za tym idzie zmniejszeniem szans na pozytywne zakończenie śledztwa. Jeśli mamy problem ze znalezieniem któregoś z wymaganych przedmiotów, możemy poprosić program o wskazanie obiektu, ale tylko pięć razy w ciągu jednej rundy.

W odróżnieniu od tradycyjnych gier detektywistycznych, Agatha Christie: Peril at End House nie wymaga od gracza zbytniego wysilenia szarych komórek. W ukończeniu gry bardziej przydają się olbrzymie pokłady cierpliwości i sokole oko podczas próby znalezienia na ekranie wymaganych przedmiotów. Niemniej produkt przygotowany jest bardzo starannie – począwszy od przyzwoitej oprawy wizualnej, na przedstawieniu fabuły powieści skończywszy.

Ostatnia modyfikacja 8 stycznia 2008

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: Peril at End House

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Agatha Christie: Peril at End House Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows 2000/XP