Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hidden Path of Faery (PC)

Hidden Path of Faery PC

Przygodówka z klasycznym interfejsem typu point & click. Młoda dziewczyna – Julie rusza na pomoc mieszkańcom świata wróżek, w którym ktoś dopuścił się kradzieży magicznej księgi. Bohaterka musi odnaleźć złodzieja i przywrócić zachwianą równowagę.

Przygodowe | fantasy | ukryte przedmioty | point-and-click

PC Windows
Okładka Hidden Path of Faery (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października2012

Hidden Path of Faery to produkcja francuskiego studia Microids. Tytuł adresowany jest do miłośników przygodówek w klasycznym wydaniu.

Główną bohaterką gry jest Julie. Młoda dziewczyna odziedziczyła po swym dziadku sklep z dziwacznymi przedmiotami. Okazuje się, że w jego wnętrzu rośnie prastare drzewo zamieszkałe przez elfie wróżki (faeries). Niestety, ich fantastyczny świat znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie. Ktoś ukradł magiczną księgę światów. Julie musi odnaleźć złodzieja i przywrócić zachwianą harmonię.

Rozgrywka łączy cechy przygodówki oraz casualowej gry typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure). W trakcie zabawy gracz musi szukać obiektów ukrytych na obrazkach, rozwiązywać łamigłówki związane z przedmiotami w ekwipunku oraz manipulować elementami otoczenia (łączenie przedmiotów, uruchamianie mechanizmów itp.), a także zmierzyć się z logicznymi mini-gierkami.

Gra odznacza się intuicyjnie prostym systemem sterowania z klasycznym interfejsem point & click. Poziom trudności poszczególnych zagadek nie jest szczególnie wysoki, a ponadto mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać z systemu podpowiedzi.

Hidden Path of Faery zwraca uwagę estetycznie wykonaną oprawą wizualną z ręcznie rysowanymi, dwuwymiarowymi tłami. Całości wrażeń dopełnia spora ilość efektownych animacji oraz klimatyczny podkład dźwiękowy towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hidden Path of Faery

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hidden Path of Faery

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 807 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7