Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sea Legends: Phantasmal Lights (PC)
OkładkaSea Legends: Phantasmal Lights (PC)

Sea Legends: Phantasmal Lights PC

Casualowa przygodówka z rodzaju HOPA (Hidden Obcjects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez rosyjskie studio deweloperskie Shaman Games. Fabuła gry przedstawia perypetie pary rozbitków, którzy trafiają na pełną sekretów wyspę.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D

Sea Legends: Phantasmal Lights Premiera PC

11stycznia2013

pudełko PL

4czerwca2013

producent: Shaman Games Studio wydawca: Mastertronic wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sea Legends: Phantasmal Lights

Twisted Lands: Insomnia

Otchłań: Upiory Edenu

Hidden Path of Faery

Sea Legends: Phantasmal Lights jest dziełem rosyjskiego studia Shaman Games, znanego z takich produkcji jak Hexus czy Robin's Island Adventure. Gra należy do popularnego gatunku HOPA, czyli prostych przygodówek adresowanych do odbiorców z rynku casual (okazjonalnych graczy).

Bohaterami Sea Legends: Phantasmal Lights są Jane i Mike, których jacht zatonął podczas sztormu. Para rozbitków trafia na pełną mrocznych sekretów wyspę, jednak zostaje rozdzielona. Kierując poczynaniami Jane gracz musi pomóc protagonistce w poszukiwaniach ukochanego i znaleźć sposób na wydostanie się z wyspy.

Rozgrywka opiera się na mechanizmach doskonale znanych miłośnikom casualowych przygodówek. Podstawę zabawy stanowią zagadki typu „ukryte przedmioty”, wymagające odnalezienia wskazanych obiektów, które zostały sprytnie zakamuflowane na obrazkach. Urozmaiceniem są natomiast logiczne mini-gierki w postaci układanek czy nieskomplikowanych łamigłówek.

Jak przystało na grę przeznaczoną do szerokiego kręgu odbiorców, Sea Legends: Phantasmal Lights cechuje się intuicyjnie prostym systemem sterowania. Poziom trudności poszczególnych zadań nie jest szczególnie trudny, a ich rozwiązanie nie powinno sprawić większych problemów nawet mniej doświadczonym graczom.

Pod względem jakości wykonania, produkcja studia Shaman Games nie odbiega od standardów gier typu HOPA. Twórcy posłużyli się dwuwymiarową grafiką z ręcznie rysowanymi tłami oraz prostymi animacjami. Na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa, która dobrze wpasowuje się w klimat opowieści z dreszczykiem.

Uwaga: gra Sea Legends: Phantasmal Lights dostępna jest także w edycji kolekcjonerskiej (Collector's Edition). Wyróżnia się ona dodatkowymi lokacjami, dołączonym przewodnikiem po grze, a także bonusowym zestawem materiałów graficznych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sea Legends: Phantasmal Lights: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sea Legends: Phantasmal Lights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 GT lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8