Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDWPXONEPCiOS
Okładka Dark Arcana: The Carnival (AND)

Dark Arcana: The Carnival

Mroczne Arkana: Carnival

Casualowa przygodówka wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz wciela się w rolę detektywa, a jego zadaniem jest odnalezienie młodej matki, która zaginęła w lunaparku.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | polskie

Okładka Dark Arcana: The Carnival (AND)

data premiery gry:

8paź2012

PC

13gru2012

iOS AND

8lip2014

WP

17mar2017

XONE

Dark Arcana: The Carnival jest kolejną po Nightmares from the Deep: The Cursed Heart i Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek casualową przygodówką w klimatach opowieści grozy, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Artifex Mundi.

Fabuła gry koncentruje się wokół śledztwa w sprawie zniknięcia młodej matki w wesołym miasteczku. Gracz kieruje poczynaniami dociekliwej pani detektyw, która stara się odkryć prawdę o tym, co stało się z zaginioną kobietą. Trop prowadzi do pałacu strachów, którego menadżer skrywa mroczny sekret. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy wychodzi na jaw, że w całym zdarzeniu udział miały moce zła, a za taflą lustra rozciąga się przerażający, alternatywny świat, pełen żarłocznych roślin, demonów i szkieletów.

Rozgrywka w Dark Arcana: The Carnival bazuje na zagadkach z rodzaju ukryte przedmioty (gracz musi odnaleźć na rysunku określone przedmioty z listy) z ciekawymi łamigłówkami w formie minigierek. Poszczególne zadania wymagają nie tylko spostrzegawczości, ale także umiejętności zapamiętywania i kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia.

Do atutów gry należy wysokiej jakości oprawa audiowizualna. Twórcy zadbali, by oba światy (realny i lustrzany) wyraźnie różniły się w kolorystyce i klimacie poszczególnych lokacji. Uwagę zwracają ręcznie rysowane tła oraz estetyczne elementy interfejsu użytkownika. Całości wrażeń dopełniają dubbingowane dialogi bohaterów oraz nastrojowy podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Dark Arcana: The Carnival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Mroczne Arkana: Carnival

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM, 1.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 marca 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 marca 2017 r.)

wiadomość20 marca 2017

Miniony tydzień był kolejnym, który okazał się owocny dla polskiego rynku gier. Opóźniono debiut konsolowych wersji Shadow Warriora 2, zapowiedziano Racket Fury: Table Tennis VR i mobilną odsłonę marki Sniper: Ghost Warrior, zaś na XOne trafiła konwersja przygodówki Dark Arcana: The Carnival. Ponadto cdp.pl wydaje konsolowe edycje This is the Police, a Techland "kolekcjonerkę" Persony 5.

PC
iOS
AND
WP
XONE