Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDXONEWPPCiOS
Okładka Dark Arcana: The Carnival (XONE)
OkładkaDark Arcana: The Carnival (XONE)

Mroczne Arkana: Carnival

Dark Arcana: The Carnival

Casualowa przygodówka wyprodukowana przez zabrzańskie studio deweloperskie Artifex Mundi. Gracz wciela się w rolę detektywa, a jego zadaniem jest odnalezienie młodej matki, która zaginęła w lunaparku.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | detektywistyczne | polskie

Mroczne Arkana: Carnival Premiera

8paź2012

PC

13gru2012

iOS AND

8lip2014

WP

17mar2017

XONE

Dark Arcana: The Carnival jest kolejną po Nightmares from the Deep: The Cursed Heart i Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek casualową przygodówką w klimatach opowieści grozy, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Artifex Mundi.

Fabuła gry koncentruje się wokół śledztwa w sprawie zniknięcia młodej matki w wesołym miasteczku. Gracz kieruje poczynaniami dociekliwej pani detektyw, która stara się odkryć prawdę o tym, co stało się z zaginioną kobietą. Trop prowadzi do pałacu strachów, którego menadżer skrywa mroczny sekret. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy wychodzi na jaw, że w całym zdarzeniu udział miały moce zła, a za taflą lustra rozciąga się przerażający, alternatywny świat, pełen żarłocznych roślin, demonów i szkieletów.

Rozgrywka w Dark Arcana: The Carnival bazuje na zagadkach z rodzaju ukryte przedmioty (gracz musi odnaleźć na rysunku określone przedmioty z listy) z ciekawymi łamigłówkami w formie minigierek. Poszczególne zadania wymagają nie tylko spostrzegawczości, ale także umiejętności zapamiętywania i kojarzenia faktów oraz logicznego myślenia.

Do atutów gry należy wysokiej jakości oprawa audiowizualna. Twórcy zadbali, by oba światy (realny i lustrzany) wyraźnie różniły się w kolorystyce i klimacie poszczególnych lokacji. Uwagę zwracają ręcznie rysowane tła oraz estetyczne elementy interfejsu użytkownika. Całości wrażeń dopełniają dubbingowane dialogi bohaterów oraz nastrojowy podkład muzyczny.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mroczne Arkana: Carnival

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Mroczne Arkana: Carnival Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP
XONE