Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWPXONEPS4PCANDiOS
Okładka Grim Legends: The Forsaken Bride (WP)
OkładkaGrim Legends: The Forsaken Bride (WP)

Mroczne Legendy

Grim Legends: The Forsaken Bride | Mroczne Legendy: Porzucona Panna Młoda

Casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez polskie studio Artifex Mundi. Główna bohaterka, której poczynaniami kieruje gracz, rusza na pomoc siostrze bliźniaczce porwanej przez gigantycznego niedźwiedzia.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | horror | polskie

Mroczne Legendy Premiera

25lut2014

PC

10lip2014

WP

17lip2014

AND

29paź2014

iOS

10cze2016

XONE

28lut2017

PS4

Grim Legends: The Forsaken Bride to wydana na platformie PC, AND itd. casualowa gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami, będąca kolejną tego typu produkcją w dorobku polskiego studia Artifex Mundi, cieszącego się reputacją jednego z najważniejszych producentów gier typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure) na świecie.

Fabuła

Fabuła Grim Legends osadzona została w świecie legend, przesądów oraz magii i przedstawia losy dwóch sióstr bliźniaczek. Kiedy jedna z nich zostaje porwana przez bohatera miejscowych opowieści – budzącego postrach niedźwiedzia, druga z sióstr rusza jej na ratunek. Podążając tropem bestii protagonistka przemierza tajemniczy las, pełen nienaturalnych roślin i baśniowych zwierząt. Droga poprowadzi ją również przez zapomniane świątynie i pełne śmiertelnie niebezpiecznych sekretów labirynty.

Podobnie jak we wcześniejszych produkcjach studia Artifex Mundi (m.in. Dark Arcana: The Carnival i Abyss: The Wraiths of Eden), twórcy skupili się na przedstawieniu mrocznej historii w konwencji psychologicznego horroru. Wraz z postępami w rozgrywce, bohaterka poznaje prawdę o sobie i swojej rodzinie, a także uświadamia sobie, że ponure legendy nie muszą być tylko wytworem wyobraźni.

Mechanika

Mechanika rozgrywki łączy zagadki typu „ukryte przedmioty” (polegające na poszukiwaniu rozmaitych przedmiotów, zakamuflowanych na obrazkach) oraz łamigłówki w formie nieskomplikowanych mini-gierek. W niektórych lokacjach gracz musi również wykorzystać elementy ekwipunku lub manipulować elementami otoczenia. Jak przystało na produkcję dla casualowych graczy, Grim Legends odznacza się prostym systemem sterowania opartym o klasyczny interfejs typu point'n'click. Twórcy zadbali także o opcję podpowiedzi, która mniej doświadczonym graczom może znacząco ułatwić uporanie się z poszczególnymi zagadkami.

Kwestie techniczne

W warstwie technicznej, wydana na platformie PC, AND itd. gra Grim Legends: The Forsaken Bride bazuje na możliwościach autorskiego silnika Spark Engine. Atrakcyjna, dwuwymiarowa oprawa wizualna gry oparta została o ręcznie rysowane tła, okraszone prostymi animacjami. Uwagę przykuwają efektowne cut-scenki, a także niezwykle klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 0,5 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mroczne Legendy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
WP
AND
iOS
XONE
PS4