Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCWPiOS
Okładka Abyss: The Wraiths of Eden (AND)

Abyss: The Wraiths of Eden

Otchłań: Upiory Edenu

Casualowa przygodówka autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami młodej kobiety, która wyrusza do zrujnowanego, podwodnego miasta Eden w poszukiwaniu swego ukochanego.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D | polskie

Okładka Abyss: The Wraiths of Eden (AND)

data premiery gry:

29paź2012

PC

10sty2013

iOS

11sty2013

AND

31mar2014

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Abyss: The Wraiths of Eden jest kolejną grą w dorobku zabrzańskiego studia Artifex Mundi skierowaną do casualowych graczy. Deweloperzy sięgnęli po sprawdzone rozwiązania, znane m.in. z Nightmares from the Deep: The Cursed Heart i Dark Arcana: The Carnival, przedstawiając jednak całkowicie nową historię.

Akcja Abyss: The Wraiths of Eden toczy się w tytułowym mieście, które zbudowane zostało w sekrecie przez grupę światłych ludzi, pragnących stworzyć pod powierzchnią wody ostoję pokoju i piękna. Społeczność Edenu przez długi czas żyła w doskonałej harmonii. Głód wiedzy i ciekawość świata sprowadziły jednak zagładę. Tajemnicze znalezisko wydobyte z głębin oceanu przywołało nadnaturalne siły, które obróciły mieszkańców przeciwko sobie. Po latach na ślad podwodnej utopii trafia sławy podróżnik – Robert Marceau. Ekspedycja kończy się jednak niepowodzeniem, a śmiałek znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego narzeczona podejmuje próbę odszukania ukochanego.

Kierując poczynaniami głównej bohaterki, gracz odwiedza lokacje w zrujnowanym podwodnym mieście, rozmawia z napotykanymi bohaterami niezależnymi, poszukuje przedmiotów sprytnie ukrytych na obrazkach i rozwiązuje łamigłówki w formie nieskomplikowanych minigierek. Twórcy przygotowali trzy warianty zabawy, pozwalające na grę z limitem lub bez ograniczeń czasowych, a także zmierzenie się z poszczególnymi zagadkami. Rozgrywka odznacza się umiarkowanym stopniem trudności i powinna zapewnić około 4 godziny rozrywki.

Abyss: The Wraiths of Eden wykorzystuje możliwości autorskiego silnika Spark Casual Engine, stosowanego w grach studia Artifex Mundi od czasów cyklu Time Mysteries. W połączeniu z wysokiej jakości ilustracjami zapewnia on atrakcyjną oprawę wizualną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Abyss: The Wraiths of Eden

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Otchłań: Upiory Edenu

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1.3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND
WP