Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2017, 12:58

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 marca 2017 r.)

Miniony tydzień był kolejnym, który okazał się owocny dla polskiego rynku gier. Opóźniono debiut konsolowych wersji Shadow Warriora 2, zapowiedziano Racket Fury: Table Tennis VR i mobilną odsłonę marki Sniper: Ghost Warrior, zaś na XOne trafiła konwersja przygodówki Dark Arcana: The Carnival. Ponadto cdp.pl wydaje konsolowe edycje This is the Police, a Techland "kolekcjonerkę" Persony 5.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Katowicki zespół 10Ants Hill pracuje nad grą Racket Fury: Table Tennis VR. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 marca 2017 r.) - wiadomość - 2017-03-20
Katowicki zespół 10Ants Hill pracuje nad grą Racket Fury: Table Tennis VR.

Zapowiedzi

Zlokalizowane w Katowicach studio 10Ants Hill zapowiedziało grę Racket Fury: Table Tennis VR. Będzie to zakręcona gra sportowa, poświęcona rozgrywkom tenisa stołowego między robotami. Zgodnie z tytułem, całość powstaje z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości i na razie potwierdzono jedynie wsparcie dla HTC Vive.

Konsolowe This is the Police

Firma CDP.PL poinformowała, że 22 marca do sprzedaży w naszym kraju trafią konsolowe wersje gry This is the Police, czyli policyjnej strategii, która zadebiutowała w zeszłym roku na pecetach.

Produkcja ukaże się na Xboksa One i PlayStation 4 w sugerowanej cenie detalicznej 89,99 złotych.

Kolekcjonerska edycja Persony 5

Z kolei firma Techland ogłosiła, że oprócz normalnego wydania gry Persona 5 dostępna będzie także edycja premium nazwana „Take Your Heart”. Wśród oferowanych przez nią atrakcji znajdziemy:

 1. ścieżkę dźwiękową,
 2. 10-centymetrowy, pluszowy brelok do kluczy,
 3. 64-stronicowy artbook,
 4. opakowanie steelbook,
 5. torbę zaprojektowaną w duchu tych, z których korzystają japońscy uczniowie,
 6. kolekcjonerskie pudełko.

Gra ukaże się 4 kwietnia, wyłącznie na PlayStation 4. Cena edycji kolekcjonerskiej „Take Your Heart” wyniesie 389,90 zł.

Mobilny Sniper: Ghost Warrior

Firma CI Games poinformowała, że trwają prace nad mobilną odsłoną znanej z pecetów i konsol marki Sniper: Ghost Warrior.

Na razie o grze wiemy tylko tyle, że wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera ma nastąpić w drugim kwartale tego roku.

Pozostałe wieści

Shadow Warrior 2 – darmowe DLC i poślizg wersji konsolowych

Rodzime studio Flying Wild Hog wypuściło darmowe DLC do gry Shadow Warrior 2 zatytułowane Bounty Hunt Part 1. W jego skład wchodzi czternaście nowych misji, dwie dodatkowe bronie (magiczny promień meduzy i minigun EX-GF01) oraz cztery niedostępne wcześniej umiejętności do wykupienia.

Jednocześnie autorzy poinformowali, że premiera wydań konsolowych trochę się opóźni. Gra ma trafić na Xboksa One i PlayStation 4 wiosną tego roku i na razie twórcy nie są gotowi podać dokładniejszej daty. Zapowiedzieli za to, że te edycje od razu zadebiutują ze wszystkimi wydanymi do tej pory dodatkami DLC.

Sukces mobilnego Hardway

Zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim studio Digital Melody pochwaliło się sukcesem gry Hardway, czyli zręcznościówki z elementami logicznymi, która wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Produkcja trafiła dwa tygodnie temu na iOS oraz Androida i pobrano ją już ponad milion razy.

Warto wspomnieć, że to kolejny przebój w dorobku studia, gdyż wcześniej Digital Melody wypuściło popularnego Timbermana.

Sniper: Ghost Warrior 3 na nowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił nowy materiał video z gry Sniper: Ghost Warrior 3. Ukazuje on fragment misji, w którym możemy obejrzeć rozgrywkę skradankową, otwarte wymiany ognia i proste wyzwanie detektywistyczne.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 24 kwietnia.

Premiera Dark Arcana: The Carnival na Xboksa One

Studio Artifex Mundi kontynuuje przenoszenie swoich casualowych przygodówek na konsole. Najnowszym tego owocem stała się gra Dark Arcana: The Carnival, która zadebiutowała w 2012 roku na pecetach.

Na razie wersja konsolowa ukazała się wyłącznie na Xboksa One i można ją kupić za 29,99 zł. Sądząc po ostatnich poczynaniach studia spodziewamy się jednak, że w przyszłości gra trafi także na PlayStation 4.

Ciekawe linki

 1. Turniej GWENT Challenger zapowiedziany
 2. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (13-17 marca 2017)
 3. NieR: Automata - dziś premiera na PC
 4. Styx: Shards of Darkness debiutuje bez zabezpieczeń DRM
 5. Premiera gry Dead Rising 4 w wersji na PC
 6. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 18-19 marca