Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4ANDSwitchXONEiOS
Okładka This is the Police (PC)

This is the Police

Oryginalna gra strategiczna z elementami przygodowymi, opracowana przez niezależne studio Weappy we współpracy z ekipą Team 17 Software.

Strategiczne | ekonomiczne | gangsterskie | 2D | policyjne | indie | EA Play

Okładka This is the Police (PC)

data premiery gry:

2sie2016

PC

22mar2017

XONE PS4

24paź2017

Switch

13gru2018

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

This is the Police to nietypowa gra strategiczna z elementami przygodowymi przeznaczona na PC, PS4 itd.. Gracz wciela się w niej szefa miejscowej policji, a zamiast jedynie pilnować porządku, z przyczyn osobistych postanawia zacząć nagminnie łamać prawo i zdobyć w ten sposób potrzebną gotówkę. Robiąc użytek ze swojego autorytetu oraz wpływów, wykorzystuje lokalnych przedstawicieli przestępczego półświatka do zdobycia fortuny, ale musi jednocześnie uważać, aby nikt nie przyłapał go na gorącym uczynku. Za produkcję odpowiada niezależne studio Weappy.

Fabuła

Głównym bohaterem opowiadanej historii jest Jack Boyd – sześćdziesięcioletni policjant, naczelnik posterunku we Freeburgu, który za równe 180 dni przechodzi na wymuszoną emeryturę. Za swoją wierną służbę i oddanie prawu nigdy nie otrzymał jednak należytej podzięki, więc postanawia po raz pierwszy w życiu przestać kierować za zasadami. Obserwując swoich skorumpowanych kolegów i ich wystawne życie, chce zdobyć okrągły milion dolarów, bez oglądania się na moralność oraz swoje dotychczasowe praktyki.

Mechanika

Rozgrywka w This is the Police podzielona jest na dwa osobne segmenty – fabularny oraz strategiczny. W pierwszym śledzimy losy protagonisty oraz budujemy relacje z pozostałymi kluczowymi postaciami w grze, zaś w drugim decydujemy o popełnianych przestępstwach i zarządzamy oddziałami policji, próbującymi im zapobiec. Jednocześnie musimy nieustannie obracać dużymi pieniędzmi, decydować o ulepszeniach oddziałów, ale i „prać” część zarobionej na lewo gotówki – wszystko w taki sposób, aby nikt nie spostrzegł tego, co tak naprawdę robimy. Ciągłe zachowywanie pozorów i balansowanie na granicy przestępczości oraz prawa to jedna z charakterystycznych cech produkcji, a pomimo braku skomplikowanych statystyk, element ekonomiczny siłą rzeczy odgrywa kluczową rolę przy zakończeniu fabuły.

Sam finał losów Jacka nastaje po upływie 180 dni, może on jednak wyglądać na przynajmniej kilka sposobów – alternatywną dla udanego szwindla jest także perspektywa spędzenia reszty życia w więzieniu czy chociażby śmierć poniesiona z rąk lokalnych mafiosów. Decyzje gracza wpływają na to, które z zakończeń obejrzymy, tak więc każdy wybór odgrywa istotną rolę.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna This is the Police na platformie PC, PS4 itd. jest stosunkowo uproszczona – składające się w większości z nieskomplikowanych wektorów modele są jednak bardzo estetyczne i wymowne. Tyczy się to zarówno obserwowania rozgrywki podczas fabularnej narracji, jak i strategicznej mapy miasta. Ciekawostką jest fakt, że głos głównemu bohaterowi podkłada Jon St. John – aktor, który zasłynął wiele lat temu jako Duke Nukem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do This is the Police

Klasyfikacja PEGI This is the Police

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe This is the Police

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.5 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce GT 7800/Radeon HD 4600 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows XP
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB RAM GeForce GTX 560/Radeon HD 5800 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 10
Recenzja gry This is the Police – jedna z najlepszych gier policyjnych
Recenzja gry This is the Police – jedna z najlepszych gier policyjnych

Recenzja 27 lipca 2016, 15:00

Delegowanie pracowników do poszczególnych zadań jest bardzo proste i przyjemne – co jakiś czas na makiecie Freeburga pojawiają się punkty zapalne, do których wyeliminowania musimy delegować naszych podopiecznych. Do różnego rodzaju przestępstw wysyłamy określoną liczbę policjantów – to determinuje liczba otwartych okienek, na które przeciągamy wizerunki funkcjonariuszy – rzecz jasna, możliwe jest wysłanie niekompletnego składu, jednak w przypadku niedoświadczonych podwładnych będzie to operacja obarczona niemałym ryzykiem. Skuteczność akcji w This is the Police mierzona jest bowiem na podstawie kilku czynników – w pełni udana akcja wymaga od nas złapania przestępcy oraz uniknięcia jakichkolwiek ofiar w cywilach czy funkcjonariuszach. Niewypełnienie dowolnego z tych celów skutkuje obniżeniem liczby posiadanych punktów doświadczenia dla każdego z policjantów biorących udział w akcji. Często jednak w trakcie interwencji mamy do czynienia z dość niespodziewanymi sytuacjami – regularnie jesteśmy proszeni o przysłanie dodatkowych posiłków w związku z dynamicznie zmieniającymi się warunkami interwencji czy też dowiadujemy się, że alarm po prostu okazał się fałszywy. Policjanci proszą nas także o poradę w kryzysowych sytuacjach – wybór odpowiedniego rozwiązania np. podczas negocjacji z samobójcą czy przestępcą, wpływa na pozytywne lub negatywne zakończenie całej akcji.

PC
XONE
PS4
Switch
iOS
AND