Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 14:30

Wieści ze świata (Doom, Just Sing, This is the Police, Dota 2) 29/7/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi planszowej wersji Dooma i gry muzycznej Just Sing od Ubisoftu, nieznacznym opóźnieniu premiery This is the Police oraz o debiucie trybu obserwatora VR w grze Dota 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom doczeka się adaptacji w formie gry planszowej

Firma Fantasy Flight Games zapowiedziała oficjalną adaptację nowego Dooma w formie planszówki. Będzie to gra taktyczna dla 2-5 graczy, w której maksymalnie cztery osoby obejmą kontrolę nad pogromcami demonów, a ostatni uczestnik pokieruje piekielnymi hordami, starając się pokonać „Doomguyów” i przeszkodzić im w realizacji rozmaitych celów ich misji, a jednocześnie opanować bazę UAC na Marsie. Twórcy zamierzają odzwierciedlić w zabawie na stole takie elementy pierwowzoru jak zbieranie broni i power-upów na mapach, a nawet zabójstwa chwały („finiszery”) wykonywane na ciężko rannych demonach. DOOM: The Board Game ma trafić na rynek w czwartym kwartale 2016 roku. Na razie nie wiadomo, czy doczekamy się polskiej edycji tej gry.

Wieści ze świata (Doom, Just Sing, This is the Police, Dota 2) 29/7/2016 - ilustracja #1

Just Sing – Ubisoft tworzy grę karaoke na PS4 i XOne

Ubisoft zapowiedział kolejną grę muzyczną – przeznaczone dla miłośników śpiewania Just Sing na PlayStation 4 i Xboksa One. Tytuł zaoferuje na starcie ponad 40 utworów od wykonawców takich jak One Direction, Queen czy Justin Bieber. Bawić się będzie można w dwóch trybach – w Party Mode maksymalnie czworo graczy będzie śpiewać razem (albo udawać, że śpiewa, bo gra zaoferuje też funkcję synchronizacji ruchu ust z muzyką), z kolei Battle Mode pozwoli rywalizować ze sobą. Do tego dochodzi funkcja nagrywania własnych teledysków – by z niej skorzystać, będzie można posłużyć się mobilną aplikacją Just Sing Companion App na iOS i Androida (albo dedykowanymi kamerkami konsol PS4 i XOne, np. Kinectem). Just Sing trafi na rynek amerykański 6 września bieżącego roku, a dwa dni później do Europy. Tytuł ten tworzy japońskie studio iNiS, które specjalizuje się w grach muzycznych.

Premiera This is the Police przesunięta na 2 sierpnia

Premiera gry This is the Police – nietypowej strategii, w której wcielamy się w szefa komisariatu policji przechodzącego na emeryturę – miała nastąpić wczoraj, ale została przesunięta na 2 sierpnia. Powodem jest… gapiostwo wydawcy gry, firmy EuroVideo Medien. Jej przedstawiciele zapomnieli na czas zatwierdzić tytuł do sprawdzenia przez włodarzy Steama – a proces ten zajmuje 2-5 dni roboczych, więc konieczne było nieznaczne opóźnienie debiutu. Warto poczekać, bo jak wynika z naszej recenzji, This is the Police to świetna pozycja.

Dota 2 z trybem obserwatora VR

Z okazji nadchodzącego turnieju The International gra Dota 2 otrzymała aktualizację, w której dodano zapowiedziany w kwietniu tryb obserwatora, wykorzystujący gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive (Dota VR Hub). Jak funkcja ta prezentuje się w akcji, możecie przekonać się choćby za pośrednictwem poniższego nagrania (dzięki, Rock, Paper, Shotgun).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: