Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2016, 11:45

autor: Entelarmer

Dota 2 zaoferuje nowy tryb widza z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej

Firma Valve opublikowała garść materiałów z okazji premiery HTC Vive i usługi SteamVR. Wśród pokazanych nowości znalazła się prezentacja nowego trybu widza w grze Dota 2.

Nowy tryb widza w DOTA 2 z wykorzystanie technologii VR prezentuje się naprawdę dobrze. - Dota 2 zaoferuje nowy tryb widza z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej - wiadomość - 2016-04-06
Nowy tryb widza w DOTA 2 z wykorzystanie technologii VR prezentuje się naprawdę dobrze.

Wraz z niedawnym debiutem Oculus Rifta oraz rozpoczętą właśnie sprzedażą HTC Vive i startem usługi SteamVR gracze otrzymali dostęp do sporej liczby aplikacji, pozwalających sprawdzić możliwości oferowane przez technologię rzeczywistości wirtualnej. Na oficjalnej stronie SteamVR zamieszczono filmiki prezentujące wykorzystanie urządzeń VR, a wśród nich znalazło się wspomnienie o zaimplementowaniu nowości w dotychczasowych grach. Jedną z bardziej interesujących jest ulepszony tryb widza w grze Dota 2, którego prezentację możecie zobaczyć na Twitterze oraz poniżej. Bez wątpienia prezentuje się on fenomenalnie: samą grę zobaczymy na ekranie z przodu, pod którym widać ładną wizualizację mapy. Natomiast po bokach znajdują się modele reprezentujące postacie z obu walczących zespołów, dające dostęp do podglądu umiejętności. Na filmiku widzimy też możliwość porównania obu zespołów w dość szczegółowych statystykach, a całość wydaje się być intuicyjna i miła dla oka.

Jak na razie nie wiemy, kiedy ta interesująca nowinka zostanie wprowadzona. Nie wiadomo nawet, czy będzie ona dostępna tylko dla posiadaczy gogli HTC Vive, czy też także dla korzystających z innego sprzętu powiązanego ze SteamVR. Można jedynie przypuszczać, że Valve zdecyduje się na udostępnienie nowego trybu widza przed lub w trakcie tegorocznej edycji turnieju The International. Zawody odbędą się w Seatle w dniach 8-13 sierpnia, a możliwość obejrzenia ich w ten niezwykle immersyjny sposób z pewnością stanowiłaby dodatkową atrakcję.