Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 14:05

autor: Keczup

Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access

Polskie studio Thing Trunk udostępniło swoją debiutancką produkcję - Book of Demons - w usłudze Early Access na Steam. Oficjalna premiera gry planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku.

W usłudze Early Access na Steam zadebiutowała gra Book of Demons, czyli hack'and'slash polskiego studia Thing Trunk, który tematyką i klimatem nawiązuje do pierwszej części Diablo. Wspomniana produkcja jest pierwszą odsłoną cyklu Return 2 Games, którego głównym założeniem jest przywołanie najlepszych tytułów ostatniej dekady minionego stulecia. Jeśli tęskniliście za atmosferą mrocznych lochów, do 4 sierpnia grę możecie nabyć za niecałe 15 euro (około 65 złotych). Book of Demons zmierza na komputery osobiste i konsolę Xbox One, a oficjalna premiera planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku. Twórcy podkreślają, że sprawność procesu deweloperskiego na tym etapie, w dużej mierze zależy od opinii i uwag graczy korzystających z tzw. wczesnego dostępu.

Polska produkcja zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016. - Book of Demons – polska produkcja nawiązująca do kultowego Diablo zadebiutowała w Steam Early Access - wiadomość - 2016-07-29
Polska produkcja zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016.

Produkcja jest połączeniem hach'and'slasha i karcianki, a naszym głównym zadaniem jest przemierzanie rozległych podziemi i zwalczanie zła. O ile Book of Demons nostalgicznie nawiązuje do klimatu pierwszej części Diablo, to wiodącą rolę w grze pełnią czarny humor i ironia. Świat przedstawiony jest w formie książki, który zamieszkują rozmaite postaci przypominające wycinanki, a wszystko to obserwujemy z rzutu izometrycznego w barwnej, przyjemnej dla oka oprawie graficznej. Poza tym gra oferuje specyficzny system realizowania misji, bowiem jej długość i poziom trudności gracz ustala samodzielnie przed rozpoczęciem zabawy. Do tego warto dodać proceduralnie generowane podziemia i możemy być pewni, że każde podejście do gry będzie całkowicie nowym doświadczeniem. Obejrzyjcie najnowszy zwiastun Book of Demons, przygotowany z okazji wejścia gry do Early Access.

  1. Oficjalna strona studia Thing Trunk
  2. Oficjalna strona Book of Demons
  3. Book of Demons na Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Book of Demons

Book of Demons