Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 14:05

autor: Keczup

Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access

Polskie studio Thing Trunk udostępniło swoją debiutancką produkcję - Book of Demons - w usłudze Early Access na Steam. Oficjalna premiera gry planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku.

W usłudze Early Access na Steam zadebiutowała gra Book of Demons, czyli hack'and'slash polskiego studia Thing Trunk, który tematyką i klimatem nawiązuje do pierwszej części Diablo. Wspomniana produkcja jest pierwszą odsłoną cyklu Return 2 Games, którego głównym założeniem jest przywołanie najlepszych tytułów ostatniej dekady minionego stulecia. Jeśli tęskniliście za atmosferą mrocznych lochów, do 4 sierpnia grę możecie nabyć za niecałe 15 euro (około 65 złotych). Book of Demons zmierza na komputery osobiste i konsolę Xbox One, a oficjalna premiera planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku. Twórcy podkreślają, że sprawność procesu deweloperskiego na tym etapie, w dużej mierze zależy od opinii i uwag graczy korzystających z tzw. wczesnego dostępu.

Polska produkcja zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016. - Book of Demons – polska produkcja nawiązująca do kultowego Diablo zadebiutowała w Steam Early Access - wiadomość - 2016-07-29
Polska produkcja zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016.

Produkcja jest połączeniem hach'and'slasha i karcianki, a naszym głównym zadaniem jest przemierzanie rozległych podziemi i zwalczanie zła. O ile Book of Demons nostalgicznie nawiązuje do klimatu pierwszej części Diablo, to wiodącą rolę w grze pełnią czarny humor i ironia. Świat przedstawiony jest w formie książki, który zamieszkują rozmaite postaci przypominające wycinanki, a wszystko to obserwujemy z rzutu izometrycznego w barwnej, przyjemnej dla oka oprawie graficznej. Poza tym gra oferuje specyficzny system realizowania misji, bowiem jej długość i poziom trudności gracz ustala samodzielnie przed rozpoczęciem zabawy. Do tego warto dodać proceduralnie generowane podziemia i możemy być pewni, że każde podejście do gry będzie całkowicie nowym doświadczeniem. Obejrzyjcie najnowszy zwiastun Book of Demons, przygotowany z okazji wejścia gry do Early Access.

  1. Oficjalna strona studia Thing Trunk
  2. Oficjalna strona Book of Demons
  3. Book of Demons na Steam