Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4iOSXONE
Okładka Book of Demons (Switch)

Book of Demons

Return 2 Games: Book of Demons | Book of Demons: Tablet Edition

Osadzona w realiach fantasy gra typu hack'n'slash z elementami karcianki, opracowana przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Book of Demons jest pierwszą odsłoną cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady XX wieku.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | polskie | indie | RPG akcji

Okładka Book of Demons (Switch)

producent: Thing Trunk

wydawca: 505 Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13gru2018

PC

13lut2020

iOS

30kwi2020

PS4 Switch XONE

Book of Demons to gra akcji z elementami RPG i karcianki od polskiego studia gier niezależnych – Thing Trunk. Produkcja jest pierwszą z cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady minionego stulecia. W Book of Demons nie brakuje więc licznych nawiązań do pierwszej części Diablo, aczkolwiek jej stylistyka oparta jest na parodii i dużej dozie czarnego humoru.

Fabuła

Otoczka fabularna gry to wariacja na temat konfliktu dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zniszczeniem – stajemy do walki z hordami biesów, nieustannie przebijając się do arcydemona ukrytego na najgłębszym poziomie piekła. Historia jawnie drwi z klasycznej produkcji Blizzarda oraz podobnych tytułów hack-and-slash. Uniwersum osadzone jest w książce, a bohaterowie wyglądają jak papierowe wycinanki.

Mechanika

Book of Demons to RPG akcji, w którym główną rolę pełni walka z hordami demonów zamieszkujących rozległe katakumby pod miastem. Gracz przemierza trójwymiarowe lokacje ukazane w rzucie izometrycznym, stawiając czoła niezliczonym przeciwnikom. Pomiędzy zadaniami trafiamy do miasta, które jest naszą bazą wypadową. Tam możemy porozmawiać z bohaterami niezależnymi i wymienić u nich ekwipunek.

Dzięki proceduralnie generowanemu światowi, każda wizyta w lochach jest nowym doświadczeniem, a jej długość i poziom trudności ustala gracz. W trakcie rozgrywki zdobywamy i kolekcjonujemy rozmaite karty; każda z nich odpowiada innej umiejętności, a przed rozpoczęciem misji możemy przygotować talię, z pomocą której nasz bohater będzie siał zniszczenie w szeregach demonów. W lochach czeka na nas ponad 70 rodzajów przeciwników o zróżnicowanych atakach i stopniu trudności. Decydujący wpływ na sukces w starciu z nimi ma odpowiednie dobranie kart umiejętności, więc ważne jest, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Nawiązując do klasycznych gier RPG, Book of Demons oddaje w nasze ręce trzy klasy postaci: wojownika, złodziejkę i maga. Klasa determinuje używany ekwipunek, więc nie możemy wyposażyć bohatera we wszystko, co uda nam się znaleźć. Wojownik może korzystać ze wszystkich rodzajów zbroi i broni do walki w zwarciu. Złodziejka specjalizuje się w atakach dystansowych i nakładaniu na wroga specjalnych efektów, np. trucizny. Mag z kolei nie może nosić pancerzy, ale jest biegły w sztukach magicznych.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje unikatową oprawę wideo, dzięki której świat wygląda jak skonstruowany z wycinanek. Zgodnie z taką stylistyką nie uświadczymy tu spektakularnych animacji, aczkolwiek nie jest to przeszkodą dla czerpania przyjemności z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 0,5 / 10 na podstawie 180 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Book of Demons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Book of Demons

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Apple iOS

Apple iOS

Wymagania sprzętowe: iPad

Nominacje CEEGA 2019 - na liście Thronebreaker oraz World War 3
Nominacje CEEGA 2019 - na liście Thronebreaker oraz World War 3

wiadomość4 października 2019

Poznaliśmy listę tytułów nominowanych do tegorocznej edycji europejskich nagród CEEGA. Wśród wyróżnionych tytułów znalazło się kilka polskich produkcji, takich jak Green Hell, Book of Demons oraz Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści.

Polska gra w stylu Diablo wśród najlepszych „indyków” wg serwisu Indie DB
Polska gra w stylu Diablo wśród najlepszych „indyków” wg serwisu Indie DB

wiadomość27 grudnia 2018

Poznaliśmy listę najlepszych gier niezależnych 2018 roku zdaniem redakcji poświęconego „indykom” serwisu Indie DB. Jednym ze zwycięzców jest Book of Demons od polskiego studia Thing Trunk.

Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access
Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access

wiadomość29 lipca 2016

Polskie studio Thing Trunk udostępniło swoją debiutancką produkcję - Book of Demons - w usłudze Early Access na Steam. Oficjalna premiera gry planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku.

PC
XONE
iOS
PS4
Switch