Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSXONEPS4Switch
Okładka Book of Demons (PC)
OkładkaBook of Demons (PC)

Book of Demons

Return 2 Games: Book of Demons | Book of Demons: Tablet Edition

Osadzona w realiach fantasy gra typu hack'n'slash z elementami karcianki, opracowana przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Book of Demons jest pierwszą odsłoną cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady XX wieku.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | polskie | indie | RPG akcji

Book of Demons Premiera

13gru2018

PC

13lut2020

iOS

30kwi2020

PS4 Switch XONE

producent: Thing Trunk wydawca: Thing Trunk wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Gry podobne do Book of Demons

Diablo

Nox

Darkstone: Pod rządami Demona

Book of Demons to gra akcji z elementami RPG i karcianki od polskiego studia gier niezależnych – Thing Trunk. Produkcja jest pierwszą z cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady minionego stulecia. W Book of Demons nie brakuje więc licznych nawiązań do pierwszej części Diablo, aczkolwiek jej stylistyka oparta jest na parodii i dużej dozie czarnego humoru.

Fabuła

Otoczka fabularna gry to wariacja na temat konfliktu dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zniszczeniem – stajemy do walki z hordami biesów, nieustannie przebijając się do arcydemona ukrytego na najgłębszym poziomie piekła. Historia jawnie drwi z klasycznej produkcji Blizzarda oraz podobnych tytułów hack-and-slash. Uniwersum osadzone jest w książce, a bohaterowie wyglądają jak papierowe wycinanki.

Mechanika

Book of Demons to RPG akcji, w którym główną rolę pełni walka z hordami demonów zamieszkujących rozległe katakumby pod miastem. Gracz przemierza trójwymiarowe lokacje ukazane w rzucie izometrycznym, stawiając czoła niezliczonym przeciwnikom. Pomiędzy zadaniami trafiamy do miasta, które jest naszą bazą wypadową. Tam możemy porozmawiać z bohaterami niezależnymi i wymienić u nich ekwipunek.

Dzięki proceduralnie generowanemu światowi, każda wizyta w lochach jest nowym doświadczeniem, a jej długość i poziom trudności ustala gracz. W trakcie rozgrywki zdobywamy i kolekcjonujemy rozmaite karty; każda z nich odpowiada innej umiejętności, a przed rozpoczęciem misji możemy przygotować talię, z pomocą której nasz bohater będzie siał zniszczenie w szeregach demonów. W lochach czeka na nas ponad 70 rodzajów przeciwników o zróżnicowanych atakach i stopniu trudności. Decydujący wpływ na sukces w starciu z nimi ma odpowiednie dobranie kart umiejętności, więc ważne jest, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Nawiązując do klasycznych gier RPG, Book of Demons oddaje w nasze ręce trzy klasy postaci: wojownika, złodziejkę i maga. Klasa determinuje używany ekwipunek, więc nie możemy wyposażyć bohatera we wszystko, co uda nam się znaleźć. Wojownik może korzystać ze wszystkich rodzajów zbroi i broni do walki w zwarciu. Złodziejka specjalizuje się w atakach dystansowych i nakładaniu na wroga specjalnych efektów, np. trucizny. Mag z kolei nie może nosić pancerzy, ale jest biegły w sztukach magicznych.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje unikatową oprawę wideo, dzięki której świat wygląda jak skonstruowany z wycinanek. Zgodnie z taką stylistyką nie uświadczymy tu spektakularnych animacji, aczkolwiek nie jest to przeszkodą dla czerpania przyjemności z rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 210 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 139 głosów czytelników.

Book of Demons cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Book of Demons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Book of Demons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
XONE
iOS
PS4
Switch