Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Book of Demons (PC)

Book of Demons

Return 2 Games: Book of Demons

Osadzona w realiach fantasy gra akcji z elementami RPG oraz karcianki, opracowana przez niezależne polskie studio Thing Trunk. Return 2 Games: Book of Demons jest pierwszą produkcją z planowanego cyklu, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady XX wieku.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | polskie | indie | RPG akcji

Book of Demons na PC i XONE to gra akcji z elementami RPG i karcianki od polskiego studia gier niezależnych – Thing Trunk. Produkcja jest pierwszą z cyklu Return 2 Games, stanowiącego hołd dla najlepszych gier ostatniej dekady minionego stulecia. W Book of Demons nie brakuje więc licznych nawiązań do pierwszej części Diablo, aczkolwiek jej stylistyka oparta jest na parodii i dużej dozie czarnego humoru.

Fabuła

Otoczka fabularna gry to wariacja na temat konfliktu dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zniszczeniem – stajemy do walki z hordami biesów, nieustannie przebijając się do arcydemona ukrytego na najgłębszym poziomie piekła. Historia jawnie drwi z klasycznej produkcji Blizzarda oraz podobnych tytułów hack-and-slash. Uniwersum osadzone jest w książce, a bohaterowie wyglądają jak papierowe wycinanki.

Mechanika

Book of Demons na PC i XONE to RPG akcji, w którym główną rolę pełni walka z hordami demonów zamieszkujących rozległe katakumby pod miastem. Gracz przemierza trójwymiarowe lokacje ukazane w rzucie izometrycznym, stawiając czoła niezliczonym przeciwnikom. Pomiędzy zadaniami trafiamy do miasta, które jest naszą bazą wypadową. Tam możemy porozmawiać z bohaterami niezależnymi i wymienić u nich ekwipunek.

Dzięki proceduralnie generowanemu światowi, każda wizyta w lochach jest nowym doświadczeniem, a jej długość i poziom trudności ustala gracz. W trakcie rozgrywki zdobywamy i kolekcjonujemy rozmaite karty; każda z nich odpowiada innej umiejętności, a przed rozpoczęciem misji możemy przygotować talię, z pomocą której nasz bohater będzie siał zniszczenie w szeregach demonów. W lochach czeka na nas ponad 70 rodzajów przeciwników o zróżnicowanych atakach i stopniu trudności. Decydujący wpływ na sukces w starciu z nimi ma odpowiednie dobranie kart umiejętności, więc ważne jest, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Nawiązując do klasycznych gier RPG, Book of Demons oddaje w nasze ręce trzy klasy postaci: wojownika, złodziejkę i maga. Klasa determinuje używany ekwipunek, więc nie możemy wyposażyć bohatera we wszystko, co uda nam się znaleźć. Wojownik może korzystać ze wszystkich rodzajów zbroi i broni do walki w zwarciu. Złodziejka specjalizuje się w atakach dystansowych i nakładaniu na wroga specjalnych efektów, np. trucizny. Mag z kolei nie może nosić pancerzy, ale jest biegły w sztukach magicznych.

Kwestie techniczne

Gra prezentuje unikatową oprawę wideo, dzięki której świat wygląda jak skonstruowany z wycinanek. Zgodnie z taką stylistyką nie uświadczymy tu spektakularnych animacji, aczkolwiek nie jest to przeszkodą dla czerpania przyjemności z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Book of Demons

Wymagania wiekowe Book of Demons

12+

Wymagania sprzętowe Book of Demons

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access
Book of Demons – polska gra inspirowana Diablo zadebiutowała w Steam Early Access

wiadomość29 lipca 2016

Polskie studio Thing Trunk udostępniło swoją debiutancką produkcję - Book of Demons - w usłudze Early Access na Steam. Oficjalna premiera gry planowana jest na koniec bieżącego lub początek 2017 roku.

PC
XONE