Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1PCANDiOS
Okładka Darkstone (PS1)

Darkstone: Pod rządami Demona

Darkstone

Przygotowany przez studio Delphine Software RPG akcji w realiach fantasy, w którym gracze przemierzają świat, eliminując po drodze hordy wrogów i rozwijając swoją postać. Ostatecznym celem jest pokonanie demona, który chce przejąć władzę nad całą krainą.

RPG | fantasy | hack'and'slash | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji

Okładka Darkstone (PS1)

data premiery gry:

27lip1999

PC

28sty2001

PS1

19mar2014

iOS

20mar2014

AND

Darkstone to bazujący na sprawdzonych założeniach RPG akcji, w którym osią zabawy jest toczenie zręcznościowych pojedynków z dziesiątkami napotkanych podczas przygód wrogów. Produkcja przypomina kultowe Diablo, ale osadzona jest w innej, mniej mrocznej stylistyce.

Fabuła

Będący niegdyś członkiem jednego z zakonów Draak odkrywa sekrety nekromancji i przejmuje ciało władcy demonów, który potrafi przemieniać się w smoka. Następnie wyrusza ze swoją armią w świat, by siać śmierć i zniszczenie. Jedyną nadzieją krainy Uma jest grupa dzielnych awanturników. Chcąc pokonać złego maga w walce, muszą oni jednak wcześniej zebrać siedem kryształów, które po złączeniu w całość za pomocą magii stworzą kulę czasu. Tylko z jej pomocą możliwe jest stawienie czoła w pojedynku potężnemu nekromancie.

Mechanika

W Darkstone gracze przejmują kontrolę nad jedną z ośmiu postaci, które różnią się wyglądem i umiejętnościami posiadanymi na starcie przygody. Do wyboru są cztery klasy bohaterów: wojownicy, złodzieje, magowie i zakonnicy. Każda z nich opisana jest czterema statystykami, które następnie mogą być w trakcie wędrówki rozwijane do zależnego od klasy maksimum. Wszystkie cztery profesje mają zestaw własnych umiejętności specjalnych, wpływających na walkę, handel, ekwipunek i eksplorację.

Autorzy przygotowali, obok wątku głównego, wiele zadań pobocznych, w których nagrodą są elementy ekwipunku, ponad trzydzieści różnych czarów do nauczenia oraz tyle samo rodzajów broni, które bohaterowie mogą wykorzystać do obrony i ataku. Na dzielnych mieszkańców krainy czeka w sumie ponad dwieście typów przeciwników, którzy różnią się nie tylko wyglądem, ale wymagają też często przyjęcia odpowiedniej taktyki w walce.

Kwestie techniczne

Darkstone jest trójwymiarowym RPG-iem, w którym kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Gracze mogą swobodnie obracać widok i obserwować zwiedzany świat w 360 stopniach. Klimat fantasy gry tworzą projekty miejsc i postaci, ale także dopasowana ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 465 głosów czytelników.

Gry podobne do Darkstone: Pod rządami Demona

Wymagania wiekowe Darkstone

12+

Wymagania sprzętowe Darkstone: Pod rządami Demona

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233 MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
Najlepsze mobilne alternatywy dla Diablo
Najlepsze mobilne alternatywy dla Diablo

wiadomość17 marca 2015

Przed Wami czwarta odsłona naszego nowego cyklu krótkich artykułów, w których rekomendujemy godne polecenia produkcje mobilne. Tym razem omawiamy najlepsze RPG-i typu hack'n'slash.

Ciekawe gry w serii EA CLASSICS

wiadomość26 marca 2001

Polski dystrybutor IM Group rozpoczął sprzedaż gier z Electronic Arts w serii EA CLASSICS. Obejmuje ona wiele znanych i popularnych tytułów z ostatnich lat, takich jak chociażby jedna z najlepszych gier przygodowych Blade Runner, doskonała gra przygodowo-zręcznościowa dla najmłodszych Croc, udany trójwymiarowy klon Diablo – Darkstone, wciągająca strategia połączona z cRPG – Dungeon Keeper 2, oraz najlepsza symulacja budowy i zarządzania dużymi metropoliami – Sim City 3000.

PC
AND
iOS
PS1