Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS1iOSPCAND
Okładka Darkstone (PS1)
OkładkaDarkstone (PS1)

Darkstone: Pod rządami Demona

Darkstone

Przygotowany przez studio Delphine Software RPG akcji w realiach fantasy, w którym gracze przemierzają świat, eliminując po drodze hordy wrogów i rozwijając swoją postać. Ostatecznym celem jest pokonanie demona, który chce przejąć władzę nad całą krainą.

RPG | fantasy | hack'and'slash | reedycje/remastery/remaki | RPG akcji

Darkstone: Pod rządami Demona Premiera

27lip1999

PC

28sty2001

PS1

19mar2014

iOS

20mar2014

AND

Gry podobne do Darkstone: Pod rządami Demona

Chrono Trigger

Crusaders of Might and Magic

Alundra 2: A New Legend Begins

Darkstone to bazujący na sprawdzonych założeniach RPG akcji, w którym osią zabawy jest toczenie zręcznościowych pojedynków z dziesiątkami napotkanych podczas przygód wrogów. Produkcja przypomina kultowe Diablo, ale osadzona jest w innej, mniej mrocznej stylistyce.

Fabuła

Będący niegdyś członkiem jednego z zakonów Draak odkrywa sekrety nekromancji i przejmuje ciało władcy demonów, który potrafi przemieniać się w smoka. Następnie wyrusza ze swoją armią w świat, by siać śmierć i zniszczenie. Jedyną nadzieją krainy Uma jest grupa dzielnych awanturników. Chcąc pokonać złego maga w walce, muszą oni jednak wcześniej zebrać siedem kryształów, które po złączeniu w całość za pomocą magii stworzą kulę czasu. Tylko z jej pomocą możliwe jest stawienie czoła w pojedynku potężnemu nekromancie.

Mechanika

W Darkstone gracze przejmują kontrolę nad jedną z ośmiu postaci, które różnią się wyglądem i umiejętnościami posiadanymi na starcie przygody. Do wyboru są cztery klasy bohaterów: wojownicy, złodzieje, magowie i zakonnicy. Każda z nich opisana jest czterema statystykami, które następnie mogą być w trakcie wędrówki rozwijane do zależnego od klasy maksimum. Wszystkie cztery profesje mają zestaw własnych umiejętności specjalnych, wpływających na walkę, handel, ekwipunek i eksplorację.

Autorzy przygotowali, obok wątku głównego, wiele zadań pobocznych, w których nagrodą są elementy ekwipunku, ponad trzydzieści różnych czarów do nauczenia oraz tyle samo rodzajów broni, które bohaterowie mogą wykorzystać do obrony i ataku. Na dzielnych mieszkańców krainy czeka w sumie ponad dwieście typów przeciwników, którzy różnią się nie tylko wyglądem, ale wymagają też często przyjęcia odpowiedniej taktyki w walce.

Kwestie techniczne

Darkstone jest trójwymiarowym RPG-iem, w którym kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Gracze mogą swobodnie obracać widok i obserwować zwiedzany świat w 360 stopniach. Klimat fantasy gry tworzą projekty miejsc i postaci, ale także dopasowana ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 2,6 / 10 na podstawie 466 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Darkstone: Pod rządami Demona: 12+

Darkstone: Pod rządami Demona Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233 MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
AND
iOS
PS1