Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Nox (PC)
OkładkaNox (PC)

Nox PC

Osadzone w realiach fantasy izometryczne RPG akcji z gatunku hack-and-slash, opracowane przez Westwood Studios, czyli twórców takich serii, jak Eye of the Beholder, Lands of Lore czy Command & Conquer.

RPG | RPG akcji

Nox Premiera PC

16lutego2000

pudełko PL

16marca2000

producent: Westwood Studios wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nox

Diablo

Bastion

Powerlust

Pokonaj Hecubah, królową umarłych i zaprowadź porządek w świecie Nox. Gracz ma do wyboru trzy klasy postaci. Jeśli wybierzesz ścieżkę wojownika, Twoimi atutami w walce będą siła i szybkość. Jako czarownik, wyszkolony w korzystaniu z zaklęć, nie będziesz musiał stawać z wrogiem twarzą w twarz, by zobaczyć jak odchodzi w niebyt. Gdy postanowisz zostać zdobywcą, będziesz mógł przyzwać potężne bestie, by za Ciebie wykonały dzieło zniszczenia.

Nox pozwala tworzyć własne pułapki i zagadki, zarówno w grze jedno jak i wieloosobowej. W tym świecie wyobraźnia i przebiegłość są nieodzownymi atutami. Możesz zgotować przeciwnikowi wizytę w pokoju pełnym jadowitych pająków lub kąpiel w dole z lawą. W grze znajdziesz 50 różnych zaklęć, broni i specjalnych umiejętności. Możesz wezwać żądnego krwi wilka, by ruszył w pogoń za ukrywającym się wrogiem, zmusić siły natury, by zniszczyły komnatę pełną demonów lub stopić przeciwnika mocą Berła Zapomnienia. Możesz wezwać do ośmiu sług, by wykonywały Twoje polecenia. Przesuwając kamienie możesz blokować przejścia, rozbijając beczki z wodą gasić ogień, a gdy wysadzisz baryłki z prochem, przekonasz się, że ich odłamki zmieniają się w śmiercionośne szrapnele.

Nowatorski system kreowania pola widzenia True Vision buduje atmosferę niepewności i napięcia. W trybie gry wieloosobowej dostępny jest internetowy serwer Westwood Online. Walcząc ramię w ramię z przyjaciółmi, w jednej drużynie, spróbuj przejąć sztandar wroga lub podejmij walkę na śmierć i życie.

Ostatnia modyfikacja 9 lipca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 – 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 662 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nox: 12+

Nox Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D