Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Nox (PC)

Nox PC

Osadzone w realiach fantasy izometryczne RPG akcji z gatunku hack-and-slash, opracowane przez Westwood Studios, czyli twórców takich serii, jak Eye of the Beholder, Lands of Lore czy Command & Conquer.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka Nox (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2000

16marca2000

pudełko PL

Pokonaj Hecubah, królową umarłych i zaprowadź porządek w świecie Nox. Gracz ma do wyboru trzy klasy postaci. Jeśli wybierzesz ścieżkę wojownika, Twoimi atutami w walce będą siła i szybkość. Jako czarownik, wyszkolony w korzystaniu z zaklęć, nie będziesz musiał stawać z wrogiem twarzą w twarz, by zobaczyć jak odchodzi w niebyt. Gdy postanowisz zostać zdobywcą, będziesz mógł przyzwać potężne bestie, by za Ciebie wykonały dzieło zniszczenia.

Nox pozwala tworzyć własne pułapki i zagadki, zarówno w grze jedno jak i wieloosobowej. W tym świecie wyobraźnia i przebiegłość są nieodzownymi atutami. Możesz zgotować przeciwnikowi wizytę w pokoju pełnym jadowitych pająków lub kąpiel w dole z lawą. W grze znajdziesz 50 różnych zaklęć, broni i specjalnych umiejętności. Możesz wezwać żądnego krwi wilka, by ruszył w pogoń za ukrywającym się wrogiem, zmusić siły natury, by zniszczyły komnatę pełną demonów lub stopić przeciwnika mocą Berła Zapomnienia. Możesz wezwać do ośmiu sług, by wykonywały Twoje polecenia. Przesuwając kamienie możesz blokować przejścia, rozbijając beczki z wodą gasić ogień, a gdy wysadzisz baryłki z prochem, przekonasz się, że ich odłamki zmieniają się w śmiercionośne szrapnele.

Nowatorski system kreowania pola widzenia True Vision buduje atmosferę niepewności i napięcia. W trybie gry wieloosobowej dostępny jest internetowy serwer Westwood Online. Walcząc ramię w ramię z przyjaciółmi, w jednej drużynie, spróbuj przejąć sztandar wroga lub podejmij walkę na śmierć i życie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 – 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 644 głosów czytelników.

Gry podobne do Nox

Wymagania wiekowe Nox

12+

Wymagania sprzętowe Nox

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

sekret_mnicha Ekspert 1 kwietnia 2014

Nox to gra dosyć wiekowa, ale wyjątkowo (jak na 14 lat na karku) żwawa. Świetna propozycja dla wszystkich fanów Diablo i jego klonów stworzona przez słynne studio Westwood. Sprawdźcie!

8.5
Nox dostępne za darmo na Originie
Nox dostępne za darmo na Originie

wiadomość1 czerwca 2016

Firma Electronic Arts udostępniła za darmo grę Nox - jedną z ostatnich produkcji kultowego studia Westwood. Tytuł udostępniono w ramach akcji Specjalny Prezent i możecie go pobrać poprzez sklep Origin.