Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 10:00

Nox dostępne za darmo na Originie

Firma Electronic Arts udostępniła za darmo grę Nox - jedną z ostatnich produkcji kultowego studia Westwood. Tytuł udostępniono w ramach akcji Specjalny Prezent i możecie go pobrać poprzez sklep Origin.

Nox nigdy nie doczekało się kontynuacji, ale pod względem rozgrywki broni się nawet dziś. - Nox dostępne za darmo na Originie - wiadomość - 2016-06-01
Nox nigdy nie doczekało się kontynuacji, ale pod względem rozgrywki broni się nawet dziś.
Nox w skrócie
  • Producent: Westwood Studios
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: RPG akcji
  • Data wydania: 16 luty 2000 roku
  • Data wydania PL: 16 marca 2000 roku
  • Średnia ocen: 81,45 % (Game Rankings)

Po raz kolejny firma Electronic Arts zaoferowała graczom możliwość pobrania za darmo jednego ze starszych tytułów ze swojej oferty. Tym razem wybór padł na stareńki, wydany jeszcze w 2000 roku Nox – RPG akcji od legendarnego zespołu Westwood Studios, znanego m.in. z serii Command & Conquer oraz gry Blade Runner (niebezpośredniej adaptacji filmu Ridleya Scotta Łowca Androidów oraz jego książkowego pierwowzoru Czy androidy marzą o elektrycznych owcach). Co prawda, jeden z ostatnich tytułów nieistniejącego już studia został przyćmiony przez Diablo II (które zadebiutowało parę miesięcy później), ale nie przeszkodziło to w zdobyciu uznania graczy, z których część wciąż pogrywa w Noxa. Niemały w tym udział gry sieciowej, wciąż dostępnej za sprawą XWIS – oficjalnego serwera dla starszych tytułów Westwood – dzięki czemu gracze mogą zmierzyć się ze sobą w klasycznych trybach (Deathmatch, Capture the Flag itp.). Dodajmy do tego kampanię dla jednego gracza, oferującą trzy różne klasy postaci dla naszego bohatera – Jacka Mowera, sprowadzonego przypadkiem do tytułowego świata przez samozwańczą Królową Nekromantów Hecubah. Różnice w grze poszczególnymi klasami są ogromne, co więcej – każda z nich oferuje odmienną historię oraz zakończenie.

Niestety, jak zwykle w przypadku tego typu promocji na platformie firmy Electronic Arts, nie podano daty zakończenia akcji. Tytuł możecie znaleźć w oficjalnym sklepie Origin bądź bezpośrednio z poziomu aplikacji Origin. Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w tej usłudze, możecie je założyć tutaj.