Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 11:20

autor: Góral

Wiedźmin 3: Krew i wino - czy pójdzie na moim sprzęcie?

W kolejnym artykule z cyklu "Czy pójdzie na moim sprzęcie?" prosimy Was o przekazanie kilku informacji związanych z działaniem dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Waszych komputerach.

Wczoraj doczekaliśmy się premiery dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która jednak nie obeszła się bez pewnych problemów. Tak czy siak, tytuł znajduje się na rynku, wiele osób już w niego gra, więc nadszedł czas, by zachęcić (albo zniechęcić) do zakupu osoby, które do tej pory nie skusiły się na rozszerzenie, a być może także na podstawową wersję trzeciego Wiedźmina – w końcu wymagania sprzętowe w obu przypadkach są takie same. By tego dokonać, prosimy Was o wzięcie udziału w kolejnym badaniu z cyklu „Czy pójdzie na moim sprzęcie?”, w którym sprawdzamy jak dana produkcja sprawdza się na Waszych PC-tach. W związku z tym jak zawsze prosimy o podanie w komentarzach kilku podstawowych informacji związanych z:

  • konfiguracją sprzętową Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
  • rozdzielczością w jakiej gracie,
  • średnią liczbą klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (w przypadku wersji ze Steama w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).
Krew i wino to pożegnanie studia CD Projekt RED z trzecim Wiedźminem. - Wiedźmin 3: Krew i wino - czy pójdzie na moim sprzęcie? - wiadomość - 2016-06-01
Krew i wino to pożegnanie studia CD Projekt RED z trzecim Wiedźminem.

Problemy PC-towej wersji dodatku Krew i wino związane były z brakiem polskich oraz innych nieanglojęzycznych głosów i dotyczyły wydania z GOG.com. Dodano je już jednak do instalatorów dostępnych na koncie GOG, przy czym należy także pobrać multi-lang pack. To jednak nie wszystkie kłopoty drugiego dodatku, gdyż część graczy zauważyła braki w spolszczeniu, niektórym gra czasami wyłącza się sama z siebie i nie tylko – możecie o tym poczytać chociażby w komentarzach pod naszym poprzednim newsem.

Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Krew i wino

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, AMD Phenom II X4 940 3.3 GHz lub lepszy;
  • Karta grafiki: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 2 GB VRAM (Nvidia Geforce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870);
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • System operacyjny: tylko 64-bitowe Windows 7 SP1 i nowszy.

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350 X8 4.0 GHz;
  • Karta grafiki: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 4 GB VRAM (Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290);
  • Pamięć RAM: 8 GB.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w maju 2015 roku. Kilka miesięcy później, a dokładniej pisząc w październiku, pojawiło się pierwsze duże rozszerzenie, zatytułowane Serca z Kamienia. Krew i wino jest drugim i ostatnim tego typu dodatkiem, dającym dostęp do dziewięćdziesięciu zadań, nowej krainy Touissant i nie tylko. Ponadto tuż przed debiutem tytułu pojawiła się aktualizacja 1.20, wprowadzająca m.in. zmieniony interfejs.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.