Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2016, 11:20

autor: Góral

Wiedźmin 3: Krew i wino - czy pójdzie na moim sprzęcie?

W kolejnym artykule z cyklu "Czy pójdzie na moim sprzęcie?" prosimy Was o przekazanie kilku informacji związanych z działaniem dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Waszych komputerach.

Wczoraj doczekaliśmy się premiery dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która jednak nie obeszła się bez pewnych problemów. Tak czy siak, tytuł znajduje się na rynku, wiele osób już w niego gra, więc nadszedł czas, by zachęcić (albo zniechęcić) do zakupu osoby, które do tej pory nie skusiły się na rozszerzenie, a być może także na podstawową wersję trzeciego Wiedźmina – w końcu wymagania sprzętowe w obu przypadkach są takie same. By tego dokonać, prosimy Was o wzięcie udziału w kolejnym badaniu z cyklu „Czy pójdzie na moim sprzęcie?”, w którym sprawdzamy jak dana produkcja sprawdza się na Waszych PC-tach. W związku z tym jak zawsze prosimy o podanie w komentarzach kilku podstawowych informacji związanych z:

  • konfiguracją sprzętową Waszego PC-ta (procesor, karta grafiki, RAM i system operacyjny),
  • rozdzielczością w jakiej gracie,
  • średnią liczbą klatek animacji, jaką uzyskujecie w trakcie rozgrywki (w przypadku wersji ze Steama w ustawieniach znajdziecie opcję „Licznik FPS w grze”, którą wystarczy włączyć).
Krew i wino to pożegnanie studia CD Projekt RED z trzecim Wiedźminem. - Wiedźmin 3: Krew i wino - czy pójdzie na moim sprzęcie? - wiadomość - 2016-06-01
Krew i wino to pożegnanie studia CD Projekt RED z trzecim Wiedźminem.

Problemy PC-towej wersji dodatku Krew i wino związane były z brakiem polskich oraz innych nieanglojęzycznych głosów i dotyczyły wydania z GOG.com. Dodano je już jednak do instalatorów dostępnych na koncie GOG, przy czym należy także pobrać multi-lang pack. To jednak nie wszystkie kłopoty drugiego dodatku, gdyż część graczy zauważyła braki w spolszczeniu, niektórym gra czasami wyłącza się sama z siebie i nie tylko – możecie o tym poczytać chociażby w komentarzach pod naszym poprzednim newsem.

Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Krew i wino

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, AMD Phenom II X4 940 3.3 GHz lub lepszy;
  • Karta grafiki: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 2 GB VRAM (Nvidia Geforce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870);
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • System operacyjny: tylko 64-bitowe Windows 7 SP1 i nowszy.

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350 X8 4.0 GHz;
  • Karta grafiki: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 4 GB VRAM (Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290);
  • Pamięć RAM: 8 GB.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych w maju 2015 roku. Kilka miesięcy później, a dokładniej pisząc w październiku, pojawiło się pierwsze duże rozszerzenie, zatytułowane Serca z Kamienia. Krew i wino jest drugim i ostatnim tego typu dodatkiem, dającym dostęp do dziewięćdziesięciu zadań, nowej krainy Touissant i nie tylko. Ponadto tuż przed debiutem tytułu pojawiła się aktualizacja 1.20, wprowadzająca m.in. zmieniony interfejs.