Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONE
Okładka The Witcher 3: Hearts of Stone (PS4)

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

The Witcher 3: Hearts of Stone

Pierwszy duży dodatek fabularny do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, opracowany przez twórców oryginału ze studia CD Projekt RED. Akcja rozszerzenia osadzona jest głównie na terenie Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu.

To jest dodatek do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

RPG | TPP | fantasy | książki | sandbox | detektywistyczne | polskie | crafting | RPG akcji

Okładka The Witcher 3: Hearts of Stone (PS4)

data premiery gry:

13paź2015

PC XONE PS4

Serca z Kamienia (The Witcher 3: Hearts of Stone) jest pierwszym dużym rozszerzeniem do uznanej gry RPG akcji Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) z maja 2015 roku. Dodatek został stworzony przez twórców podstawowej wersji produkcji, a więc deweloperów z polskiego studia CD Projekt RED, które odpowiada także za wcześniejsze odsłony serii Wiedźmin. Rozszerzenie wymaga do działania podstawowej wersji „trójki”, zostało wydane w cyfrowej wersji i jest dostępne zarówno w ramach Season Passa (przepustka sezonowa), jak i samodzielnie. Wersja na komputery PC doczekała się jednak pudełkowej edycji limitowanej, zawierającej kod na dodatek oraz dwie talie do gry w Gwinta (154 karty) wraz z żetonami.

Fabuła

W dodatku Serca z Kamienia ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, który tym razem został wynajęty przez Pana Lusterko i musi stawić czoła Olgierdowi von Everecowi. Jest to szef rozbójników, który w tajemniczy sposób stał się nieśmiertelny. By go pokonać będziemy musieli wykonać trzy trudne zadania i zdjąć czar czyniący go niepokonaną istotą. Akcja produkcji rozgrywa się na terenie Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu.

Mechanika

Serca z Kamienia to swego rodzaju zestaw nowych misji, wiec założenia rozgrywki i jej mechanika nie uległy zmianie w stosunku do tego, z czym mieliśmy do czynienia w „podstawce”. Oczywiście oprócz nowych zadań, które zostały dostosowane do postaci na 30 poziomie doświadczenia i są skalowane pod tryb New Game +, pojawiły się także nowe postacie, potwory, kolejne wybory i konsekwencje, dodatkowe przedmioty, bronie, artefakty, a nawet opcje romansowe. Wszystko to sprawia, że zabawa w Sercach z Kamienia zajmuje około 10 godzin. Warto także wspomnieć, że dodatek możemy przejść zarówno przed ukończeniem historii z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak i po niej.

Wersja językowa

Dodatek Serca z Kamienia, podobnie jak podstawowa wersja trzeciego Wiedźmina, został zlokalizowany na język polski. Gracze mogą delektować się nie tylko napisami, ale także pełnym udźwiękowieniem w rodzimym języku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 9329 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 787 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89.90

Gry podobne do Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Klasyfikacja PEGI Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wiedźmin 3: Serca z kamienia

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1 64-bit
Recenzja dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
Recenzja dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Recenzja 8 października 2015, 17:00

Wykonywanie zadań dla Ofirczyków i handel z nimi owocuje egzotycznym ekwipunkiem, z którego może skorzystać Geralt. Poczynając od nowego siodła dla Płotki, a kończąc na schematach ofirskiego rynsztunku. I nie tylko, bo wśród nowych gratów pojawiają się także kolejne pełne zestawy, np. pamiętnego Zakonu Płonącej Róży. Dodatek przynosi także nowe karty do gwinta, w tym tę reprezentującą Olgierda, oraz sprawia, że w niektórych przypadkach wykorzystywanie szpiegów staje się bardziej kłopotliwe. Warto w ogóle nadmienić, że wersja gry z dodatkiem oznaczona jest numerem 1.10 (wciąż niedostępnym dla posiadaczy podstawowej wersji, choć to może zmienić się w dniu premiery dodatku), ale nie zauważyłem istotnych zmian w stosunku do poprzednich łatek. Może poza tą, że koń Geralta w pewnych sytuacjach znowu zaczął zachowywać się mało przewidywalnie. Wydaje mi się, że problem ten już jako tako został rozwiązany, ale ponieważ sam ogrywałem podstawkę głównie na PlayStation 4, nie mam pewności co do edycji PC. Loadingi działają znacznie szybciej niż na konsoli, ale to akurat jest normalne. Zresztą, trudno przewidzieć, czy nowa łatka zmieni cokolwiek w tej kwestii na konsolach.

PC
XONE
PS4