Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 19:14

autor: Góral

Wiedźmin 3: Krew i wino - problemy z polską wersją językową [news zaktualizowany]

Jak donoszą gracze na forum CD Projekt RED i w sklepie GOG.com, Wiedźmin 3: Krew i wino na PC ma problemy z poprawnym działaniem w przypadku zabawy w innej wersji językowej niż angielska. [Aktualizacja #2: deweloper dodał polskie głosy do instalatorów dostępnych w GOG.com]

Wiedźmin 3: Krew i wino - problemy z polską wersją językową [news zaktualizowany] - ilustracja #1

AKTUALIZACJA #2:

Marcin Momot, osoba odpowiedzialna w studiu CD Projekt RED za kontakty ze społecznością, poinformował na Twitterze, że polskie głosy zostały dodane do instalatorów dodatku, które znajdziecie na koncie w GOG.com.

AKTUALIZACJA #1:

Skontaktowaliśmy się ze studiem CD Projekt RED w sprawie poniższych problemów, ale obecnie firma nie ma żadnego dodatkowego rozwiązania i zaleca skorzystanie z GOG Galaxy. Dodatkowo, jak donosi użytkownik james15964 na forum GOG.com, w GOG Galaxy, w zakładce Extra Downloads, oraz na stronie GOG.com (po wejściu do swojej biblioteki gier, klikacie na rozwijanej liście w View Downloads) pojawiły się już paczki z wersjami językowymi.

Geralt swój chłop, ale w dodatku Krew i wino nie umie mówić inaczej, niż po angielsku, chyba że skorzystacie z GOG Galaxy - Wiedźmin 3: Krew i wino - problemy z polską wersją językową [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-05-31
Geralt swój chłop, ale w dodatku Krew i wino nie umie mówić inaczej, niż po angielsku, chyba że skorzystacie z GOG Galaxy

Dziś doczekaliśmy się premiery dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł, choć sam w sobie znakomity, w przypadku wersji PC-towej sprawia graczom pewne problemy – chodzi o polską lokalizację. Gracze na forum studia CD Projekt RED donoszą, że po zainstalowaniu najnowszego rozszerzenia, postacie nie przemawiają w rodzimym języku. Mało tego, nawet nie poruszają ustami. Po zmianie na angielski wszystko wydaje się działać w porządku. Co ciekawe, sytuacja nie dotyczy tylko nas, gdyż z podobnym problemem zgłaszają się ludzie z krajów, w których nie mówi się w języku Szekspira. Jedynym znanym rozwiązaniem sytuacji jest zainstalowanie platformy GOG Galaxy i pobranie dodatku właśnie z niej. Niestety nie wiemy, kiedy pojawi się łatka umożliwiająca zabawę w rodzimym języku bez Galaxy.

Co jednak ciekawe, jeden z użytkowników forum CD Projekt wrzucił do sieci brakujący plik z polskim językiem – znajdziecie go w tym miejscu. Po pobraniu około 1,2 GB danych, musicie umieścić je w folderze z zainstalowanym Wiedźminem, w katalogu „content” (GOG Games > The Witcher 3 Wild Hunt > DLC > bob > content) i wszystko powinno wrócić do normy.

Czekamy zatem na oficjalną łatkę od studia, a tymczasem zachęcamy do napisania w komentarzach, czy powyższe sposoby sprawiają, że dodatek działa u Was normalnie, czy jednak nic nie dają.

  1. Recenzja gry Wiedźmin 3: Krew i wino - wszystko, czego pragniesz od dodatku
  2. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon