Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2016, 18:22

autor: Ender

Doom – ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy na pecetach

Najnowsze nieoficjalne dane wskazują na to, że gra Doom znalazła ponad pół miliona nabywców na komputerach osobistych. Dzieło studia id Software zadebiutowało w połowie maja na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation.

Według statystyk Steamspy, od czasu premiery tytułu gracze spędzili z nim średnio 12 godzin - Doom – ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy na pecetach - wiadomość - 2016-05-31
Według statystyk Steamspy, od czasu premiery tytułu gracze spędzili z nim średnio 12 godzin

Doom pojawił się w sklepach przeszło dwa tygodnie temu. Produkcja studia id Software zebrała pozytywne recenzje graczy jak i krytyków, zapewniając sobie miejsce w szeregu najlepszych FPS-ów tego roku. Na razie twórcy nie poinformowali o tym, jak ciepłe przyjęcie gry odbiło się na jej wynikach sprzedaży. Chociaż osiągnięcia Dooma na konsolach pozostają tajemnicą, pecetowi gracze mogą jednak dotrzeć do nieoficjalnych statystyk, które jak zwykle w takich przypadkach oferuje serwis Steamspy. Według informacji zebranych przez witrynę, Doom przekroczył właśnie pułap pół miliona sprzedanych kopii.

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że przedstawione dane nie są w pełni dokładne i na sprawdzone informacje będziemy musieli poczekać do oficjalnej informacji prasowej wydawcy. Interesujące będzie przy tym porównanie popularności nowego Dooma na pecetach oraz konsolach. Zwłaszcza, że produkcja okupuje nadal wysokie miejsca na liście bestsellerów na Xboksie One i PlayStation 4. Przekonamy się wówczas również, czy dziełu id Software uda się pokonać grę Wolfenstein: The New Order z 2014 roku, która również została wydana Bethesdę i miała za zadanie wskrzesić legendarną markę strzelanek. Dla przypomnienia, w pierwszym miesiącu od premiery, tylko w samej Europie Wolfensteina kupiło ponad 400 tysięcy graczy.

  1. Doom – kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry Doom - nowe szaty króla strzelanin
  3. Oficjalna strona internetowa gry Doom