Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 18:15

autor: Entelarmer

Recenzje gry Wiedźmin 3: Krew i wino - dodatek niemal idealny?

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Wiedźmina 3: Krwi i wina - ostatniego dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak dotąd opinie są zgodne - twórcy zdołali przebić samych siebie i otrzymaliśmy niemal idealne rozszerzenie, godnie wieńczące wirtualną sagę o Geralcie.

Nowa lokacja zachwyca swoim pięknem, ale to niejedyny bardzo udany element dodatku. - Recenzje Wiedźmin 3: Krew i Wino - dodatek niemal idealny? - wiadomość - 2016-05-25
Nowa lokacja zachwyca swoim pięknem, ale to niejedyny bardzo udany element dodatku.

Jeszcze sześć dni pozostało do premiery ostatniego dodatku do Wiedźmina 3, zatytułowanego Krew i Wino. Jednak już teraz w sieci zaczęły się pojawiać recenzje nowego rozszerzenia, które zakończy wirtualną sagę Geralta. W naszej recenzji Elessar nie szczędził pochwał pod adresem twórców, ostatecznie wystawiając najwyższą ocenę. Również na innych serwisach recenzenci prześcigają się w zachwalaniu Krwi i Wina. Trudno znaleźć recenzję z oceną niższą niż 8/10, a zdecydowana większość serwisów wystawiła noty od 9/10 wzwyż. Nieliczne wymienane wady uwzględniają drobne glicze oraz „walkę wciąż skupiającą się na przewrotach i unikach”, a do tego za łatwą. Część recenzentów wspomniała też o nieco wolnym początku i przeciągającym się głównym wątku. Jednak jako całość dodatek ociera się o ideał: otrzymaliśmy wciągającą i intrygującą historię, przepiękną lokację z nowymi, bardziej wymagającymi potworami oraz charakterystyczny, wiedźmiński klimat. Dochodzi do tego 100 elementów pancerza, ponad 30 broni oraz perki i skille, włącznie z bardzo udanym system mutacji. Dodajmy zmiany wprowadzone z najnowszą aktualizacją, czyli modyfikację interfejsu, oraz liczne nawiązania do sagi Andrzeja Sapkowskiego i kultury popularnej, a otrzymujemy idealne zwieńczenie cyfrowego Wiedźmina.

Wybrane recenzje

Przypomnijmy – dodatek Krew i Wino zadebiutuje 31 maja, wraz z aktualizacją wprowadzającą odświeżony interfejs. Ukończenie go ma zająć około 30 godzin, przy czym na zaliczenie głównego wątku wystarczy połowa tego czasu. Całość ma zajmować 10-15 GB miejsca na dysku.