Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 18:55

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża RIDE 2 - kontynuacja symulatora wyścigów motocyklowych studia Milestone

Studio Milestone zapowiedziało RIDE 2, czyli motocyklową grę wyścigową, będącą kontynuacją produkcji z zeszłego roku. Autorzy obiecują więcej modeli jednośladów, nowe trasy, ulepszony system modyfikowania maszyn oraz ładniejszą grafikę.

RIDE 2 w skrócie:
  • Deweloper: Milestone
  • Wydawca: Milestone
  • Gatunek: symulator wyścigów motocyklowych
  • Platformy sprzętowe: PC, Xbox One, PlayStation 4
  • Data premiery: jesień 2016 r.

Mamy dobre wieści dla fanów gier motocyklowych - zeszłoroczny przedstawiciel tego gatunku zatytułowany RIDE doczeka się kontynuacji. Autorzy pierwszej części, czyli ludzie z włoskiego studia Milestone, właśnie zapowiedzieli następną odsłonę serii, która nazwana została po prostu RIDE 2. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na jesień tego roku i na razie twórcy nie są w stanie podać dokładniejszego terminu.

W RIDE 2 znajdziemy ponad dwieście licencjonowanych modeli jednośladów i, w porównaniu z pierwszą częścią, znacząco rozbudowany zostanie system ich modyfikowania, który tym razem obejmie 1200 części. Wszystko to wykorzystamy ścigając się na ponad trzydziestu trasach podzielonych na siedem kategorii. Autorzy obiecują również zwiększenie realizmu jazdy i jakości sztucznej inteligencji oraz poprawioną grafikę. O to ostatnie możemy być raczej spokojni, gdyż w przeciwieństwie do zeszłorocznej odsłony, kontynuacja nie trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3. Brak ograniczeń związanych z poprzednią generacją konsol powinien umożliwić twórcom zaoferowanie znacznie ładniejszej oprawy wizualnej. Nie zabraknie także nowych trybów multiplayer.

Screen z zeszłorocznego RIDE. - Nadjeżdża RIDE 2 - kontynuacja symulatora wyścigów motocyklowych studia Milestone - wiadomość - 2016-05-25
Screen z zeszłorocznego RIDE.

Udostępnione informacje na temat RIDE 2 są dosyć skromne. Nie pokazano również żadnych materiałów graficznych. Wynika to z faktu, że autorzy mają w planach zaprezentowanie gry na tegorocznych targach E3, które wystartują 14 czerwca. Wtedy otrzymamy duży zestaw konkretów oraz zapisy z rozgrywki.

Warto wspomnieć, że tym razem Milestone nie tylko opracuje grę, ale będzie również jej wydawcą. Zespół zajmuje się tworzeniem gier motocyklowych od ponad dekady i ma na koncie liczne odsłony takich serii jak Superbike czy MotoGP. Do niedawna wszystkie produkcje studia były tworzone na zlecenie innych firm. Dopiero kilka lat temu autorzy uznali, że najwyższy czas wyprodukować własną markę, czego rezultatem było zeszłoroczne RIDE.

  1. Oficjalna strona cyklu