Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2016, 20:02

autor: Arantasar

Trzeci epizod Hitmana ukaże się 31 maja

Studio Io-Interactive poinformowało, że trzeci epizod gry Hitman trafi na rynek 31 maja. Akcja będzie rozgrywała się w Marrakeszu, jednej z największych aglomeracji Maroko. Deweloperzy przygotowali dla graczy dwa zlecenia, obiecują także nowe kontrakty i wyzwania poboczne.

Tym razem Hitman zabierze nas do Marrakeszu. - Trzeci epizod Hitmana ukaże się 31 maja - wiadomość - 2016-05-25
Tym razem Hitman zabierze nas do Marrakeszu.

Deweloperzy z duńskiego studia IO Interactive poinformowali, że trzeci epizod gry Hitman ukaże się 31 maja. Tym razem twórcy rzucą nas do północno-zachodniej Afryki – do Marrakeszu, jednej z największych aglomeracji Maroko. W tym pełnym kontrastów mieście znajdziemy zarówno labirynty ciemnych, niebezpiecznych uliczek, jak i słoneczne place oraz zabytkową medynę, z bazarami, meczetami i innymi ważnymi budynkami. Nie zabraknie też zacienionych dachów, idealnych dla strzelców wyborowych.

Twórcy przygotowali dla graczy dwa zlecenia. Pierwszym celem będzie bankier Claus Strandberg, ukrywający się w szwedzkim konsulacie. Dzięki temu nawet w afrykańskiej spiekocie zobaczymy minimalistyczną, skandynawską architekturę, wykorzystującą szkło, drewno i beton. Przedmiotem drugiego zlecenia zostanie generał Reza Zaydan, który – dla odmiany – swoją tymczasową siedzibą uczynił historyczne centrum miasta. Z uwagi na towarzyszący mu oddział specjalny może okazać się, że załatwienie całej sprawy „po cichu” nie należy do najłatwiejszych. Deweloperzy obiecują, że oba cele będą trudne do zlikwidowania.

Oprócz tego deweloperzy uwzględnili obecność kontraktów i wyzwań pobocznych oraz scenariuszy przeznaczonych do rozgrywania w trybie Eskalacji. Co istotne, do uruchomienia nowej misji nie będziemy musieli posiadać wszystkich wydanych wcześniej epizodów. Jedynym wymaganiem jest wcześniejszy zakup zawierającego misję w Paryżu Intro Packa.

Przypomnijmy, że w najbliższy piątek, 27 maja, gracze będą mogli zapolować na drugi Nieuchwytny Cel – kongresmana, który przybył na Uniwersytet Rzymski. Na wykonanie zlecenia chętni otrzymają 48 godzin. Należy przy tym zaznaczyć, że cel nie zostanie oznaczony na mapie, bezużyteczne okażą się także zmysły Agenta 47. Zamiast tego gra przetestuje naszą spostrzegawczość, rozeznanie w terenie i umiejętność planowania. Ponadto, misji nie będziemy mogli powtórzyć – niezależnie od tego, czy uda nam się ją wykonać, czy też nie. W nagrodę za ukończenie zlecenia można natomiast otrzymać ekskluzywne stroje do wykorzystania w grze.

Marrakesz to miasto w zachodnim Maroku, liczące około miliona mieszkańców, leżące u podnóża gór Atlas. Jego początki sięgają XI wieku, kiedy to Almorawidzi założyli tam ksar – ufortyfikowaną osadę z gliny i kamienia. Cechą charakterystyczną miasta są pochodzące z XII wieku mury obronne, wykonane z tabii – materiału złożonego głównie z czerwonej gliny. W 1985 roku medyna w Marrakeszu została wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.