Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka RIDE 2 (PS4)
OkładkaRIDE 2 (PS4)

RIDE 2

Kontynuacja symulatora wyścigów motocyklowych studia Milestone z 2015 roku. W grze RIDE 2 bierzemy udział w kolejnych emocjonujących zmaganiach, rozgrywanych w kilku wariantach rozgrywki single i multiplayer.

Wyścigi | motocyklowe

RIDE 2 Premiera

7paź2016

PC PS4 XONE

RIDE 2 to wydany na platformę PC, XONE i PS4 symulator wyścigów motocyklowych. Grę wyprodukowało włoskie studio Milestone, czyli ten sam zespół, który stał za poprzedniczką, jak również za kilkoma odsłonami takich cykli jak Superbike czy MotoGP.

Mechanika

Opracowane z myślą o PC, XONE i PS4 RIDE 2 pozwala pokierować ponad dwustoma modelami jednośladów. Autorzy pozyskali wszystkie wymagane licencje od producentów maszyn, dzięki czemu każda z nich została drobiazgowo odtworzona, zarówno pod względem wizualnym, jak i sposobu zachowania podczas jazdy. Testujemy je, ścigając się na ponad trzydziestu trasach podzielonych na siedem kategorii.

Priorytetem dla autorów był realizm i pod tym względem RIDE 2 stanowi produkcję bardziej zaawansowaną niż pierwsza część. Twórcy zadbali o to, aby motocykle dysponowały dużą mocą, ale jednocześnie były trudne do opanowania. Podczas rozgrywki nawet małe błędy mogą skończyć się kraksą, choć dla mniej doświadczonych graczy przewidziano także opcję włączenia licznych ułatwień.

RIDE 2 może się także pochwalić rozbudowanym systemem modyfikowania maszyn. Również ten element doczekał się wielu zmian od czasu poprzedniczki i tym razem oferuje ponad 1200 części, pozwalając zmienić niemalże wszystkie aspekty działania naszych motocykli.

Tryby gry

Gra oferuje kilka trybów dla pojedynczego gracza. Najważniejszym z nim jest World Tour, w ramach którego możemy rywalizować ze sztuczną inteligencją w trakcie organizowanych w różnych zakątkach świata zawodów, podzielonych na takie kategorie jak Superbike 1000, Superbike 600 czy Historyczne Mistrzostwa. Oprócz normalnych wyścigów, bierzemy też udział w wyzwaniach czasowych czy wyścigach równoległych, a wszystkie sukcesy i porażki kształtują ogólną reputację naszego zawodnika oraz decydują o dalszym rozwoju jego kariery.

RIDE 2 pozwala także brać udział w rozgrywkach multiplayer, zarówno w ramach pojedynczych zmagań, jak i wieloosobowych mistrzostw.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, RIDE 2 oferuje wyraźnie ulepszoną oprawę graficzną. Tekstury są ostrzejsze, modele motocykli mogą się pochwalić większą szczegółowością, a trasy wyglądają bardziej realistycznie. Ponadto autorzy mocno poprawili sztuczną inteligencję.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RIDE 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

RIDE 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 850 3.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 640/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 33 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4670K 3.4 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 390 lub lepsza
 • 33 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE