Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka Valentino Rossi: The Game (PS4)
OkładkaValentino Rossi: The Game (PS4)

Valentino Rossi: The Game

Opracowana przez doświadczoną włoską ekipę Milestone gra wyścigowa będąca kontynuacją jednej z wiodących serii studia, MotoGP, której kolejną odsłonę przemianowano w wyniku nawiązania współpracy ze słynnym włoskim zawodnikiem i wielokrotnym mistrzem świata, Valentino Rossim.

Wyścigi | motocyklowe

Valentino Rossi: The Game Premiera

16cze2016

PC PS4 XONE

producent: Milestone wydawca: pQube Strona oficjalna

Gry podobne do Valentino Rossi: The Game

TT Isle of Man: Ride on the Edge

F1 2015

RIDE

Valentino Rossi: The Game to wydana na platformę PC, XONE i PS4 symulacja wyścigów motocyklowych. Opracowało ją studio Milestone, znane z takich serii jak SBK czy WRC. Gra jest w rzeczywistości bezpośrednią kontynuacją MotoGP 15, a autorzy zdecydowali się zmienić tytuł tylko z powodów promocyjnych. Nawiązali bowiem współpracę z Valentino Rossim, czyli słynnym włoskim zawodnikiem, który dziewięciokrotnie zdobył tytuł mistrza świata.

Mechanika

Zgodnie z nazwą, wydane na platformę PC, XONE i PS4 Valentino Rossi: The Game to symulator wyścigów motocyklowych odtwarzający karierę tego włoskiego zawodnika. Nie ogranicza się jednak do tego i oferuje także wirtualną rekonstrukcję najnowszego sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata. W praktyce jest to po prostu MotoGP 16 pod zmienionym tytułem. Wciąż dostajemy więc zawartość i opcje znane z poprzednich części, do których dodane zostały bonusowe elementy związane z Rossim.

Gra powstała w oparciu o licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata, dzięki czemu możemy cieszyć się autentycznymi zespołami, motocyklami, zawodnikami, sponsorami oraz trasami. Model jazdy stawia na symulację i autorzy podwyższyli poziom realizmu w porównaniu z poprzednim odsłonami.

Gra odtwarza sezon 2016 i pozwala na zabawę solo lub w trybie multiplayer. Powraca także lubiany tryb kariery, pozwalający na podpisywanie kontraktów, negocjacje z potencjalnymi sponsorami oraz dobieranie motocykli, kierowców i zespołów mechaników. Nazwisko Rossiego na okładce nie przeszkodziło autorom w udostępnieniu możliwości pokierowania innymi zawodnikami. Nie zabrakło także opcji wykreowania własnej postaci, gdzie wybieramy m.in. imię, twarz oraz cechy fizyczne. Zawodników dodatkowo możemy spersonalizować dzięki dostępowi do masy gadżetów, takich jak rękawice czy buty.

Do całej tej zawartości, oczekiwanej od nowej edycji serii MotoGP, dorzucone zostały elementy związane z samym Valentino Rossim. Możemy pokierować nim podczas sezonu 2016, jak i rozegrać jego wieloletnią karierę. Ponadto zawodnik ten znany jest ze swojej pasji do samochodowych rajdów terenowych i ten rodzaj wyścigów również znalazł się w grze, pozwalając na rywalizowanie m.in. w Monza Rally. Ten element jest oczywiście mocno uproszczony, ale i tak oferuje ciekawą odskocznie od rywalizacji na motocyklach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Valentino Rossi: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Valentino Rossi: The Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz/Phenom II X4 850
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 4670K 3.4 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 390 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE