Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCSwitchXONE
Okładka Moto Racer 4 (PS4)
OkładkaMoto Racer 4 (PS4)

Moto Racer 4

Przygotowana przez ekipę Artefacts Studio gra wyścigowa, stanowiąca czwartą pełnoprawną odsłonę popularnego cyklu, rozwijanego w latach 1997-2001 przez zespół Delphine Software.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Moto Racer 4 Premiera

3lis2016

XONE PS4 PC

20lis2018

Switch

producent: Artefacts Studio wydawca: Microids/Anuman Interactive wydawca PL: CDP

Gry podobne do Moto Racer 4

TT Isle of Man: Ride on the Edge

MotoGP 19

RIDE

Moto Racer 4 czwarta pełnoprawna odsłona kultowego cyklu wyścigów motocyklowych, którego pierwsze trzy części, opracowane przez nieistniejące już studio Delphine Software, ukazały się w latach 1997-2001. Gra powstała we współpracy legendarnej francuskiej firmy Microids z ekipą Artefacts Studio, mającą na swoim koncie m.in. takie tytuły jak Gods vs Humans oraz wydany w 2008 roku na konsolkę Nintendo DS Moto Racer. Nad całością prac czuwał zaś główny projektant oryginału, Paul Cuisset.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Moto Racer 4 pozostała wierna rozwiązaniom znanym z klasycznych odsłon serii, tak więc mamy tu do czynienia z dynamiczną grą wyścigową o typowo zręcznościowym modelu jazdy, w którym zasady rywalizacji fair play zepchnięte zostały na dalszy plan. W grze bierzemy udział w kolejnych motocyklowych zmaganiach, rozgrywających się w dwóch głównych wariantach: motocross (terenowym) oraz traffic (szosowym), uwzględaniających m.in. takie aspekty jak ruch uliczny czy możliwość zderzenia się z konkurentami. Wśród nich znajdziemy zaś szeroką gamę postaci, z których każda cechuje się unikalnym stylem jazdy. Do dyspozycji graczy oddano wiele modeli motocykli, przeznaczonych do poszczególnych typów zawodów: od klasycznych jednośladów crossowych do maszyn o dużej mocy, reprezentujących kategorię superbike. Zgodnie z obowiązującymi standardami, w grze nie zabrakło także bogatych opcji customizacji – zarówno samych jednośladów, jak i ich kierowców.

Tryby gry

Podobnie jak klasyczne odsłony serii Moto Racer, także i „czwórka” zaprojektowana została z myślą o zabawie zarówno dla jednego, jak i wielu graczy. Tym razem jednak twórcy przygotowali imponującą liczbę kilkunastu trybów rozgrywki, na czele z typowymi wariantami: Time Trial, Single Race oraz Championship. Wśród całkiem nowych znalazły się m.in. King of the Hill, Last Man Standing, Survival, Catch-Up, Wolf Pack, Ghost Bike oraz Golden Helmet. Nie zabrakło także klasycznej opcji rywalizacji dwóch graczy na podzielonym ekranie oraz sieciowego multiplayera, w którym zmagać się może jednocześnie nawet do 10 osób.

Kwestie techniczne

Moto Racer 4 powstał w oparciu o zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 4, co przekłada się na wysoki poziom oprawy graficznej gry i możliwość płynnej rozgrywki w stałych 60 klatkach na sekundę. Zważywszy na przepaść czasową, dzielącą „czwórkę” od klasycznej trylogii, pod względem wizualnym stanowi ona prawdziwy krok milowy w historii serii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 10  

Moto Racer 4 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto Racer 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Moto Racer 4 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/8.1/10
XONE
PS4
PC
Switch