Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Moto Racer DS (NDS)

Moto Racer DS NDS

Kolejna odsłona popularnej serii wyścigów motocyklowych. Przystępujemy do czterech rodzajów dyscyplin, uczestnicząc w zawodach motocrossowych lub ścigając się na odcinkach asfaltowych.

Wyścigi | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Moto Racer DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28listopada2008

Moto Racer DS jest kolejną odsłoną niezwykle popularnej serii gier wyścigowych, która zapoczątkowana została w 1997 roku na komputerach osobistych. W kolejnych latach produkty z tego cyklu wydawane były też między innymi na konsole PlayStation i Gameboy Advance. Opisywaną pozycję z oczywistych względów przygotowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli DS. Moto Racer DS jest debiutanckim projektem francuskiego studia developerskiego Artefacts Studio.

Gracz ma okazję do wzięcia udziału w różnych odmianach wyścigów motocyklowych. Producent zastosował tu zbliżony podział do wcześniejszych gier z tego cyklu. Dostępne typy zawodów dotyczą więc wyścigów motocrossowych oraz pojedynków rozgrywanych na odcinkach asfaltowych. Za każdym razem trzeba się liczyć ze sporą dynamiką rozgrywki. Gracz musi umiejętnie sterować motocyklem w celu pozostania na trasie i osiągnięcia założonych celów.

Moto Racer DS do zaoferowania ma cztery podstawowe typy dyscyplin. W zawodach typu Moto GP motocykliści ścigają się na profesjonalnie przygotowanych torach wyścigowych, pokonując określoną liczbę okrążeń. Traffic wyróżnia się przede wszystkim tym, że przemierza się nieodgrodzone w żaden sposób odcinki, zajmowane również przez pojazdy cywilne. Cała zabawa opiera się na ich sprawnym wymijaniu. W zawodach Freestyle zadaniem gracza staje się wykonywanie efektownych powietrznych akrobacji. Punktowane są oczywiście najbardziej ryzykowne akcje. Supercross zakłada konieczność pokonania kilku okrążeń, aczkolwiek dosiada się motocykli enduro, a sama trasa pokryta jest żwirem i błotem. Ponadto należy liczyć się między innymi z obecnością wielu zdradliwych skoczni.

Na miłośników atrakcji multiplayer czekają z kolei wyścigi, w których udział brać może nawet sześciu graczy. Poszczególni uczestnicy wcielają się w różnych motocyklistów, starając się dotrzeć do linii mety przed swoimi konkurentami.

Moto Racer DS cechuje się bardzo zręcznościowym modelem sterowania. Gra zakłada częściowe wykorzystanie ekranu dotykowego handhelda do poprawnego manewrowania maszyną. Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania, albowiem zmagania ukazywane są w trójwymiarowym otoczeniu. Akcja pokazywana jest na jednym z ekranów konsoli. Drugi ekran przedstawia z kolei mapę trasy lub najbliższej okolicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-6  

Klasyfikacja PEGI Moto Racer DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.