Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Mario Kart DS (NDS)
OkładkaMario Kart DS (NDS)

Mario Kart DS NDS

Mario Kart DS to jeszcze jedna gra od Nintendo przedstawiająca spragnionym rozrywki graczom ikonę koncernu, czyli niemodnie wąsatego hydraulika. Tym razem jednak nie będzie to kolejna, samotna krucjata.

Wyścigi | gokarty | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart DS Premiera NDS

14listopada2005

pudełko PL

25listopada2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mario Kart DS

Pokemon Diamond

Pokemon Pearl

Cars

Mario Kart DS to jeszcze jedna gra od Nintendo przedstawiająca spragnionym rozrywki graczom ikonę koncernu, czyli niemodnie wąsatego hydraulika. Tym razem jednak nie będzie to kolejna, samotna krucjata. Wszyscy źli i dobrzy świata Toadstool zebrali się na torach gokartowych aby w nietypowej dla nich konkurencji wyłonić zwycięzcę. Oczywiście w tej sportowej rywalizacji znajduje się trochę czasu na złośliwości.

W Mario Kart DS, gracz do wyboru ma kilkanaście postaci, które wcielają się w role kierowców. Oprócz rzecz jasna Mario, na liście chętnych figurują takie gwiazdy jak Luigi, księżniczka Peach, Yoshi, Donkey Kong, a nawet Bowser. Ścigają się oni na ponad trzydziestu trasach, które zostały zaimportowane z Super Mario Kart, Mario Kart 64, Mario Kart: Super Circuit oraz Mario Kart: Double Dash!! - wcześniejszych odsłon gokartowych. Podczas przeprowadzanych wyścigów, poza poleganiem na własnych umiejętnościach, wskazane jest również korzystanie z porozrzucanych po torze suplementów. Poza zwyczajową bronią w formie bananów lub żółwich skorup, mogą to być także specjalne gadżety typu pojemnik z atramentem, który ogranicza widoczność pozostałym graczom. Na każdego użytkownika programu czeka ponadto dwadzieścia, różniących się współczynnikami gokartów.

Mario Kart DS oferuje pięć trybów rozgrywki. W Grand Prix naszym zadaniem jest zbieranie punktów w jednym z ośmiu rajdów pucharowych, przy czym każdy z nich składa się z czterech, odrębnych tras. Kolejny to jazda na czas, gdzie należy jak najszybciej przebyć wymagany odcinek. Tryb Missions natomiast, proponuje wykonanie wskazanych przez program zadań, co owocuje dostępem do następnych i w końcu niespodziewanym finałem. Czwarty w kolejności umożliwia zmierzenie się z rywalem w bezpośrednim pojedynku, a ostatni - Battle, na wyścig polegający na przekłuwaniu balonów oponentów lub zbierania przedmiotów.

Dwa ostatnie rodzaje zawodów, wdrożone zostały również do gry wieloosobowej. Dzięki korzystaniu z bezprzewodowej technologii Wi-Fi, w takiej zabawie może wziąć udział do ośmiu graczy. W połączeniu internetowym liczna ta została ograniczona do czterech osób.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 282 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario Kart DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mario Kart DS Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection