Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Mario Kart DS (NDS)

Mario Kart DS NDS

Mario Kart DS to jeszcze jedna gra od Nintendo przedstawiająca spragnionym rozrywki graczom ikonę koncernu, czyli niemodnie wąsatego hydraulika. Tym razem jednak nie będzie to kolejna, samotna krucjata.

Wyścigi | gokarty | multiplayer | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Mario Kart DS (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

14listopada2005

25listopada2005

pudełko PL

Mario Kart DS to jeszcze jedna gra od Nintendo przedstawiająca spragnionym rozrywki graczom ikonę koncernu, czyli niemodnie wąsatego hydraulika. Tym razem jednak nie będzie to kolejna, samotna krucjata. Wszyscy źli i dobrzy świata Toadstool zebrali się na torach gokartowych aby w nietypowej dla nich konkurencji wyłonić zwycięzcę. Oczywiście w tej sportowej rywalizacji znajduje się trochę czasu na złośliwości.

W Mario Kart DS, gracz do wyboru ma kilkanaście postaci, które wcielają się w role kierowców. Oprócz rzecz jasna Mario, na liście chętnych figurują takie gwiazdy jak Luigi, księżniczka Peach, Yoshi, Donkey Kong, a nawet Bowser. Ścigają się oni na ponad trzydziestu trasach, które zostały zaimportowane z Super Mario Kart, Mario Kart 64, Mario Kart: Super Circuit oraz Mario Kart: Double Dash!! - wcześniejszych odsłon gokartowych. Podczas przeprowadzanych wyścigów, poza poleganiem na własnych umiejętnościach, wskazane jest również korzystanie z porozrzucanych po torze suplementów. Poza zwyczajową bronią w formie bananów lub żółwich skorup, mogą to być także specjalne gadżety typu pojemnik z atramentem, który ogranicza widoczność pozostałym graczom. Na każdego użytkownika programu czeka ponadto dwadzieścia, różniących się współczynnikami gokartów.

Mario Kart DS oferuje pięć trybów rozgrywki. W Grand Prix naszym zadaniem jest zbieranie punktów w jednym z ośmiu rajdów pucharowych, przy czym każdy z nich składa się z czterech, odrębnych tras. Kolejny to jazda na czas, gdzie należy jak najszybciej przebyć wymagany odcinek. Tryb Missions natomiast, proponuje wykonanie wskazanych przez program zadań, co owocuje dostępem do następnych i w końcu niespodziewanym finałem. Czwarty w kolejności umożliwia zmierzenie się z rywalem w bezpośrednim pojedynku, a ostatni - Battle, na wyścig polegający na przekłuwaniu balonów oponentów lub zbierania przedmiotów.

Dwa ostatnie rodzaje zawodów, wdrożone zostały również do gry wieloosobowej. Dzięki korzystaniu z bezprzewodowej technologii Wi-Fi, w takiej zabawie może wziąć udział do ośmiu graczy. W połączeniu internetowym liczna ta została ograniczona do czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Gry podobne do Mario Kart DS

Klasyfikacja PEGI Mario Kart DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mario Kart DS

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje: Nintendo Wi-Fi Connection
Mario Kart DS - recenzja gry
Mario Kart DS - recenzja gry

Recenzja 10 stycznia 2006, 11:58

Wyjaśniam podstawową rzecz – Mario Kart ma charakter czysto zręcznościowy. To nie jest typ wyścigów polegających na ciągłym kontrowaniu popełnionych błędów, lecz opierający się na szczęściu i prawidłowym wykorzystywaniu licznych bonusów. Tu nie wpadamy w niekontrolowane poślizgi (co najwyżej prokurujemy je sami), nie demolujemy pojazdu, a nawet nie wiemy, z jaką prędkością pędzimy. Po prostu świetnie się bawimy i staramy się pokonać przeciwnika. Może i brzmi to banalnie, ale w praktyce sprawdza się znakomicie!