Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2009, 12:00

autor: Jiker

Wii Sports już z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy

Japoński koncern Nintendo zamieścił w Internecie rezultaty sprzedaży swoich najpopularniejszych produkcji wydanych na konsole Wii i DS. Zgodnie z oczekiwaniami konkurencje w tyle pozostawiła sportowa kompilacja Wii Sports, która znalazła już ponad 50 milionów nabywców. Umocniła się tym samym na pozycji najlepiej sprzedającej się gry w historii elektronicznej rozrywki.

Japoński koncern Nintendo zamieścił w Internecie rezultaty sprzedaży swoich najpopularniejszych produkcji wydanych na konsole Wii i DS. Sportowa kompilacja Wii Sports znalazła już ponad 50 milionów nabywców (większość sprzedano w zestawie z Wii), pozostawiając konkurencje w tyle. Umocniła się tym samym na pozycji najlepiej sprzedającej się gry w historii elektronicznej rozrywki.

Na drugim miejscu w kategorii Wii uplasowało się Wii Play. 24,4 miliona sprzedanych egzemplarzy to zasługa przede wszystkim niskiej ceny (w Stanach Zjednoczonych zestaw mini-gier można dostać za około 10 dolarów) oraz faktu, że w wielu krajach produkcja oferowana jest w ciekawych zestawach – m.in. z dodatkowym Wiimotem.

Wii Sports już z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Nieco słabszym rezultatem może się pochwalić kolejny fenomen – Wii Fit. Pozycja wręcz idealna dla osób, pragnących zadbać o swoją kondycję znalazła na całym świecie 22,5 miliona fanów. Wydana przed miesiącem kontynuacja – Wii Fit Plus (w Europie dopiero od 30 października) – została w tak krótkim czasie nabyta przez imponujące 1,2 miliona nabywców. Oznacza to, że najprawdopodobniej uda jej się powtórzyć wynik części pierwszej.

Miejsce tuż za podium przypadło z kolei Mario Kart Wii. W zabawne wyścigi z udziałem bohaterów z gier firmy Nintendo gra już 18,4 miliona posiadaczy Wii. Z informacji wartych uwagi chcielibyśmy jeszcze wymienić sprzedaż Wii Sports Resort – kontynuacji Wii Sports. Mianowicie, produkcja, której światowa premiera miała miejsce w czerwcu bieżącego roku została już zakupiona przez prawie 7 milionów osób.

Wśród gier na Nintendo DS prym wiedzie New Super Mario Bros. Odrestaurowane przygody Mario i Lugiego trafiły już do rąk 19,9 milionów właścicieli DS-a, wyprzedając przenośną wersję ścigałki Mario Kart (16 milionów nabywców). Jak na tym tle wypadają ciągle popularne Pokemony? Edycja Platinum odnotowała do tej pory sprzedaż na poziomie 6,4 miliona egzemplarzy. Pokemon HeartGold i SoulSilver od września przekonały do siebie 2,3 miliona właścicieli Nintendo DS.

Przypominamy jednak, że udana sprzedaż gier nie uchroniła koncernu Nintendo od gorszych wyników finansowych. W półroczu fiskalnym trwającym od kwietnia do końca września odnotował on 52-procentowy spadek dochodów.