Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Wii Play (Wii)
OkładkaWii Play (Wii)

Wii Play Wii

Wii Play jest specjalnym zestawem gier, przygotowanym jako tzw. tytuł startowy konsoli Wii. Omawiany pakiet ma za zadanie zaznajomić użytkowników w sposób praktyczny z możliwościami, oferowanymi przez rewolucyjną konsolę marki Nintendo.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wii Play Premiera Wii

19listopada2006

pudełko PL

8grudnia2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wii Play

Super Mario Galaxy

Wii Party

Mario Party 8

Wii Play jest specjalnym zestawem gier, przygotowanym jako tzw. tytuł startowy konsoli Wii. Omawiany pakiet ma za zadanie zaznajomić użytkowników w sposób praktyczny z możliwościami, oferowanymi przez rewolucyjną konsolę marki Nintendo. Rzecz jasna sprowadza się to głównie do intensywnego używania unikalnego Wii-pilota.

Każda z części składowych Wii Play ma formę mini-gry, przeznaczonej dla maksymalnie czterech osób. Możemy zatem m.in. strzelać do kaczek, łowić ryby, zmagać się przy pingpongowym stole, wbijać bilardowe kule i dopasowywać figury geometryczne. Wszystkie konkurencje skonstruowano według prostego schematu, więc żaden gracz nie powinien mieć problemu z błyskawicznym opanowaniem zasad zabawy.

Warto zauważyć, że w wybranych trybach, zawartych w Wii Play, wykorzystywana jest opcja Mii Channel. Pozwala ona użytkownikowi na stworzenie własnego wirtualnego wizerunku o charakterze karykatury. Wybiera się więc kolor skóry, styl uczesania, kształt oczu, rodzaj uczesania etc, typ ubioru etc.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wii Play

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.