Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 listopada 2009

EA Polska zabiera głos w sprawie premiery Dragon Age: Początek

Jiker, 6 listopada 2009, 15:35

Polski oddział koncernu Electronic Arts przysłał nam oświadczenie w sprawie polskiej premiery gry Dragon Age: Początek. Jest ono odpowiedzią na Wasze posty odnośnie braku gry na sklepowych półkach.

Dragon Age: Początek w polskich sklepach
Dragon Age: Początek w polskich sklepach

Hed, 6 listopada 2009, 12:45

Nadszedł dzień oczekiwany przez wielu polskich fanów cRPG-ów, czyli premiera Dragon Age: Początek. Gra pojawia się dziś oficjalnie w sklepach na terenie naszego kraju. Firma BioWare opracowała naprawdę świetny tytuł, który powraca do korzeni i stawia na wielowątkową fabułę.

Najciekawsze okazje na weekend 7-8 listopada

fsm, 6 listopada 2009, 12:08

Wieczory coraz dłuższe, za oknem coraz ciemniej – wypada wykorzystać zimne i wietrzne dni na wycieczkę do jakiegoś sklepu i zakupienie dobrej gry w okazyjnej cenie. A potem nieco pograć, by ukoić stargane jesienną słotą nerwy. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi ofertami z tego tygodnia.

Przedpremierowy Left 4 Dead 2 deklasuje pierwowzór
Przedpremierowy Left 4 Dead 2 deklasuje pierwowzór

Hed, 6 listopada 2009, 11:40

Moda na zombie niczym wirus lub plaga ogarnia świat gier elektronicznych, czego chyba niezbicie dowodzą wyniki przedsprzedaży Left 4 Dead 2. Podobno są one czterokrotnie lepsze niż w przypadku pierwszej odsłony serii - tak twierdzi Chet Faliszek, czyli jeden z czołowych pracowników Valve, dla którego wyrazem zainteresowania jest również wcześniejszy protest przeciwko firmie.

Koniec internetowej wolności w Polsce?

Adrian Werner, 6 listopada 2009, 11:35

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna rząd planuje zmiany w prawie telekomunikacyjnym, które zobowiążą dostawców Internetu do blokowania dostępu do stron o „niebezpiecznej zawartości”. Wykaz takich stron znalazłby się na czarnej liście zarządzanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09
Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

Jiker, 6 listopada 2009, 11:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Piwo i Orzeszki – Co papier to papier
Piwo i Orzeszki – Co papier to papier

Fulko de Lorche, 6 listopada 2009, 11:11

Do kiosków po czteroletniej przerwie powróciło pismo o grach GameStar. Tak, jak kiedyś nieoczekiwanie zniknęło z rynku, tak teraz nieoczekiwanie się pojawiło.

Świat gry Dragon Age: Początek - część V
Świat gry Dragon Age: Początek - część V

Vercetti, 6 listopada 2009, 11:05

Dzisiejszy artykuł jest zwieńczeniem naszego cyklu newsów traktujących o grze Dragon Age: Początek. W poniedziałek zaprezentowaliśmy Wam część bohaterów, którzy pojawią się w produkcji studia BioWare, następnie zajęliśmy się najciekawszymi lokacjami oraz potworami, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.

Gry popularniejsze niż kiedykolwiek
Gry popularniejsze niż kiedykolwiek

Hed, 6 listopada 2009, 10:53

W sieci pojawiły się wyniki International Gamers Survey 2009, czyli badania na temat popularności gier na świecie. Twórcy sondaży opublikowali kilka graficznych wykresów, które w czytelny sposób pokazują, że szeroko rozumiana rozrywka elektroniczna cieszy się popularnością większości grup wiekowych i powoli wypiera dotychczasowe zajęcia, jak np. oglądanie telewizji.

Wieści ze Square Enix - sprzedaż Batman: Arkham Asylum, angielskie Final Fantasy XIII najpóźniej w kwietniu 2010
Wieści ze Square Enix - sprzedaż Batman: Arkham Asylum, angielskie Final Fantasy XIII najpóźniej w kwietniu 2010

Gambrinus, 6 listopada 2009, 10:10

Square Enix, jednego z największych japońskich wydawców gier, nie ominęły problemy finansowe. Już pod koniec października firma dokonała korekty planowanych przychodów. Oczekiwane zyski z pierwszego półrocza fiskalnego (kwiecień-wrzesień) zmniejszono o 65 procent – do poziomu 28 milionów dolarów. Owe kalkulacje znalazły przełożenie w rzeczywistości.

Produkcja Gran Turismo 5 pochłonęła 60 milionów dolarów
Produkcja Gran Turismo 5 pochłonęła 60 milionów dolarów

Cairine, 6 listopada 2009, 09:52

Redaktorzy serwisu internetowego autoweek.com, który zajmuje się tematyką motoryzacyjną, przeprowadzili podczas SEMA show w Las Vegas wywiad z twórcą serii Gran Turismo. Kazunori Yamauchi mówił o sprawach, które pojawiały się już w czasie wcześniejszych wywiadów, jednak w czasie rozmowy poruszono też kilka nowych kwestii, takich jak np. koszt produkcji gry.

MMO w świecie Star Treka zadebiutuje na początku lutego
MMO w świecie Star Treka zadebiutuje na początku lutego

Jiker, 6 listopada 2009, 09:45

Studio Cryptic Studios ujawniło oficjalną datę premiery pecetowej gry MMO Star Trek Online, uzupełniając informacje sprzed kilku tygodni. Produkcja bazująca na założeniach i regułach słynnego uniwersum trafi do sprzedaży w Europie 5 lutego 2010 roku. Trzy dni wcześniej możliwość zagrania we własną edycję otrzymają mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Activision Blizzard o finansach, kolejnych Call of  Duty i Guitar Hero oraz premierze StarCraft II
Activision Blizzard o finansach, kolejnych Call of Duty i Guitar Hero oraz premierze StarCraft II

Maciej Śliwiński, 6 listopada 2009, 09:37

Ujawniony raport finansowy Activision Blizzard za trzeci kwartał tego roku, pokazuje, że firma jest w bardzo dobrej kondycji. Co ważniejsze jednak, podczas telefonicznej konferencji z prasą i analitykami, szefowie Activision Blizzard potwierdzili, że w przyszłym roku wydana zostanie kolejna część Call of Duty, a StarCrafta II możemy spodziewać się w pierwszej połowie roku.

Pecetowy Modern Warfare 2 okrojony bardziej niż się spodziewamy?
Pecetowy Modern Warfare 2 okrojony bardziej niż się spodziewamy?

Hed, 6 listopada 2009, 09:15

Serwis Ars Technica opublikował podsumowanie nowych doniesień na temat pecetowego Call of Duty: Modern Warfare 2, w którym pojawiły się kolejne rozczarowujące informacje. Wygląda na to, że Infinity Ward zaniechało wsparcia dla kilku standardowych elementów obecnych w większości dotychczasowych strzelanek na komputery. Czyżby nadchodziła nowa era dla tej platformy?

RAGE także bez dedykowanych serwerów?
RAGE także bez dedykowanych serwerów?

Adrian Werner, 6 listopada 2009, 09:00

Serwis Variety donosi, że osoby ostrzące sobie zęby na nadchodzącą produkcję id Software - Rage nie powinny liczyć na to, że gra korzystać będzie z dedykowanych serwerów. John Carmack - założyciel i główny programista id Software stwierdził, że co prawda nic nie jest jeszcze przesądzone, ale raczej nie spodziewa się, by w ostatecznej wersji jego firma zaimplementowała takie rozwiązanie.

Wyciek informacji o Halo: Reach
Wyciek informacji o Halo: Reach

Hed, 6 listopada 2009, 08:33

W sieci pojawiły się prawdopodobnie pierwsze screeny z Halo: Reach, czyli następnej odsłony jednej z bardziej znanej serii strzelanek. Pierwotnie obrazki zostały opublikowane na łamach forum MLG przez niejakiego ToMa MoReLLo, który zresztą opatrzył je gustownym podpisem. Później okazało się, że nie on jest źródłem przecieku, ujawniającego być może pierwsze informacje o grze.

Nowy IL-2 Sturmovik wyląduje także na pecetach
Nowy IL-2 Sturmovik wyląduje także na pecetach

Hed, 6 listopada 2009, 08:07

Wszyscy miłośnicy nieco bardziej realistycznych symulatorów, którzy zazdrościli posiadaczom konsol nowego IL-2 Sturmovik: Birds Of Prey, powinni zostać usatysfakcjonowani wiadomością, że producent szykuje specjalną, pecetową kontynuację serii. Nowy produkt otrzymał podtytuł Wings Of Prey i ponownie zapozna nas z tematem podniebnych potyczek w realiach II Wojny Światowej.

Beta Bad Company 2 wystartuje 19 listopada
Beta Bad Company 2 wystartuje 19 listopada

Hed, 6 listopada 2009, 07:18

Kolejna wirtualna wojna nadchodzi – tym razem w oczekiwanej strzelance Battlefield: Bad Company 2. Firmy DICE i Electronic Arts poinformowały, że beta gry, zapowiadana dwa dni temu, ruszy oficjalnie 19 listopada tego roku. Na razie testy będą przeprowadzane jedynie na PlayStation 3, chociaż mniej więcej miesiąc później przeniosą się również na komputery osobiste.