Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2009, 11:15

autor: Jiker

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: pecetowy Dragon Age: Początek załatany i prostszy, darmowa wersja silnika Unreal Engine 3, premiera Halo Waypoint i data debiutu animowanego Halo Legends, specjalny prezent dla użytkowników Football Manager Live, ścieżka dźwiękowa z Operation Flashpoint: Dragon Rising i inne. Zapraszamy do lektury.

Dragon Age: Początek

Firma BioWare udostępniła łatkę do pecetowej wersji Dragon Age: Początek. Mogą ją pobrać m.in. użytkownicy serwisów dystrybucji cyfrowej Steam i Impulse. Zgodnie z oczekiwaniami twórcy ułatwili rozgrywkę na poziomie Easy oraz usprawnili ofensywę, defensywę i liczbę zadawanych obrażeń na poziomie Normal. Poprawili również współpracę na linii edytor postaci – pełna wersja gry, a także usunęli kilka błędów graficznych związanych z obsługą nietypowych formatów wyświetlania obrazu.

Epic Games

Firma Epic Games udostępniła darmową wersję silnika graficznego Unreal Engine 3 – tzw. Unreal Development Kit. Została ona oczywiście pozbawiona niektórych, bardziej wymagających funkcji i technik, obecnych w wersji, za którą trzeba już zapłacić określoną sumę pieniędzy.

Darkest of Days

Firmy Phantom EFX i 8monkey Labs przeprowadziły serię aktualizacji strzelaniny FPP Darkest of Days w wersji PC. Została ona wzbogacona m.in. o edytor poziomów (działający w oparciu o narzędzia Habitat) oraz update Instant Action, dzięki któremu gracz może dokonać wyboru broni i ukończyć określoną misję ze zdefiniowanym przez siebie arsenałem. Wszystkie dodatki zostaną zapewne dołączone do europejskiej wersji Darkest of Days, która zadebiutuje na naszym rynku w niedalekiej przyszłości. Jej wydaniem zajmie się firma The Games Company.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Halo 3, Operation Flashpoint: Dragon Rising) 6/11/09 - ilustracja #1

Halo

Halo Legends - kolekcja animowanych filmów bazujących na historii Master Chiefa, bohatera serii Halo – trafi do sprzedaży w wersjach na DVD i Blu-ray w Stanach Zjednoczonych 9 lutego 2010 roku, poinformował koncern Warner. Osiem epizodów, trwających w sumie blisko dwie godziny, zostało opracowanych przez japońskie studia rysunku – w tym Production I.G. (znane z Ghost in the Shell), Bones (Cowboy Bebop), STUDIO4 C (Tekkonkinkreet) oraz Toei (Dragon Ball). Dwupłytowa edycja w wersji Blu-ray kosztować będzie 34,99 dolary, a DVD – 29,98 dolarów. Do sklepów trafi także standardowa wersja na jednej płycie DVD, pozbawiona bonusowego materiału za 19,98 dolarów.

Halo Waypoint

Już jutro natomiast możliwość zapoznania się z zapowiedzią Halo Legends otrzymają wszyscy posiadacze Xboksa 360, którzy zaopatrzą się w aplikację Halo Waypoint (jej debiut ma miejsce dzisiaj). Począwszy od 26 listopada dostęp do niej będzie jednak ograniczony wyłącznie do grona regularnie opłacającego złoty abonament Xbox Live. Przypominamy, że pełni ona rolę skarbnicy wiedzy na temat Halo 3 i Halo 3: ODST – użytkownik uzyskuje za jej pośrednictwem szansę zapoznania się ze wszelkimi statystykami gier, może przeglądać Osiagnięcia oraz porównywać swoje sukcesy z dokonaniami przyjaciół.

Football Manager Live

Członkowie społeczności Football Manager Live – menedżera piłkarskiego MMO prosto od Sports Interactive i SEGA – otrzymali szansę zaopatrzenia się w bardzo ciekawy prezent – darmową, złotą edycję gry strategicznej Rome: Total War wydaną oryginalnie w 2004 roku. Grę można pobrać za pośrednictwem Steama. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego.

Spore

Firma Electronic Arts i studio Maxis udostępniły nową grę z cyklu Spore przeznaczoną dla użytkowników serwisu Facebook.com – strategiczną Spore Islands. Rozgrywka polega w niej na rozbudowie własnej wyspy i rozwijaniu wybranych gatunków, przy jednoczesnym podejmowaniu prób podboju cywilizacji zarządzanych przez innych członków Facebookowej społeczności.

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Na łamach oficjalnej strony internetowej firmy Codemstares opublikowana została oryginalna ścieżka dźwiękowa z taktycznej gry akcji Operation Flashpoint: Dragon Rising. Plik z muzyką możecie pobrać z tego miejsca.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

15 Days

Capsized

Bust-a-Move Live!

Family Party: 30 Great Games Outdoor Fun

Game Party 3

Legends of War: Patton's Campaign

Mój wymarzony chłopak: Kocha, nie kocha...

Darksiders: Wrath of War

Dragonology

PT Boats: South Gambit

Digital Combat Simulator: Black Shark

Marvel: Ultimate Alliance 2

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Darksiders: Wrath of War

Band Hero

Gramy w Ratchet & Clank: A Crack in Time Gramy!

gry