Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Legends of War: Patton's Campaign (PSP)
OkładkaLegends of War: Patton's Campaign (PSP)

Legends of War: Patton's Campaign PSP

Pierwsza część nowej serii gier strategiczno-taktycznych przeznaczonych na konsole przenośne. Jako tytułowy generał Pattona prowadzimy amerykańskich żołnierzy przeciwko siłom nazistów. Wpierw kompletujemy własną armię, a następie z jej pomocą rozgrywamy bitwy w systemie turowym.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legends of War: Patton's Campaign Premiera PSP

20października2010

producent: Enigma Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Legends of War: Patton's Campaign

The Lord of the Rings: Tactics

Tom Clancy's EndWar

Field Commander

Legends of War: Patton's Campaign pozwala na wcielenie się w rolę generała Pattona i poprowadzenie jego dzielnych amerykańskich żołnierzy przeciwko siłom nazistów. Gracz będzie miał możliwość zmiany kart historii, a tym samym wpłynie na przebieg II wojny światowej.

Tytuł charakteryzuje się dwoma odmiennymi trybami gry. Z jednej strony Legends of War jest bowiem strategią pozwalającą na stworzenie armii z własnoręcznie wyselekcjonowanych jednostek. Z drugiej zaś - opartą o system turowy grą taktyczną, w której celem jest pokonanie przeciwnika w jak najmniejszej liczbie tur przy minimalnej liczbie ofiar po własnej stronie.

Każdy z żołnierzy oddanych pod dowództwo Pattona może rozwijać swoje zdolności oraz obsługiwać wiele różnych rodzajów broni. Autorzy nie zapomnieli o snajperach, czy żołnierzach elitarnych. Ponadto – za pomocą specjalnych, znalezionych na polu boju przedmiotów, gracz może w każdej chwili zwiększyć atrybuty swoich podopiecznych.

W grze zawarto w sumie 53 różne typy jednostek, wliczając w to piechotę, pojazdy pancerne oraz samoloty. Główny tryb fabularny składa się z 35 misji, z których każda charakteryzuje się odmiennymi zadaniami (między innymi atak, obrona, sabotaż, czy przygotowanie zasadzki).

Gra została dostosowana specjalnie do konsoli PSP. Szczegółowa grafika przedstawia w sumie 21 różnych map rozgrywających się w trzech odmiennych sceneriach. Nie zapomniano również o różnych porach roku urozmaicających oprawę wizualną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Legends of War: Patton's Campaign

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Legends of War: Patton's Campaign Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB