Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Field Commander (PSP)

Field Commander PSP

Field Commander to wojenna strategia turowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Twórcy gry wyraźnie wzorowali się w swojej pracy na Advance Wars, wielkim hicie dostępnym na konkurencyjnym urządzeniu.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Field Commander (PSP)

data premiery gry w wersji PSP:

22maja2006

6lipca2007

pudełko PL

Field Commander to wojenna strategia turowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Jej autorzy wyraźnie wzorowali się na Advance Wars, wielkim hicie z kieszonsolki Game Boy Advance. Zabawa polega na poruszaniu naszych jednostek po mapie podzielonej na niewielkie pola i walce z wojskami przeciwnika. Teren jest trójwymiarowy, toteż wynik walki zależy również od tego, na jakiej wysokości znajdujemy się my i wróg. Wojna toczy się na trzech płaszczyznach: na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Może być tak, że na jednym polu ustawimy zarówno jednostkę lądową, wodną i powietrzną. Jednostki dzielą się na różne kategorie, takie jak: piechota, czołgi, artyleria, samoloty itd.

Kampania dla pojedynczego gracza liczy sobie 30 wymagających misji. Jednak Field Commander to gra kierowana głównie do fanów potyczek multiplayerowych, toteż jest tu kilka opcji zabawy wieloosobowej. Podstawowa opiera się na połączeniu przez WiFi, a poza nią mamy jeszcze opcję gry przez Internet, we dwie osoby na jednej konsolce, a także ciekawe rozwiązanie - grę przez e-mail. Polega ona na tym, że gdy podejmiemy decyzję, co zrobić w następnej turze, wysyłamy stosowną wiadomość do naszego przeciwnika, po czym czekamy na jego odpowiedź.

W Field Commanderze zastajemy edytor map, więc gdy znudzą nam się podstawowe plansze, naprędce stworzymy własne. Gra oferuje kilka szablonów, na których możemy rozmieścić drzewka, budynki, mosty itp. Niestety, nie możemy samodzielnie formować terenu. Na stworzonych przez nas mapkach da się pograć i w multiplayerze, i samotnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran   / E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Field Commander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Wymagania sprzętowe Field Commander

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Sony wyda strategię turową na PSP
Sony wyda strategię turową na PSP

wiadomość16 września 2005

Właściciele PlayStation Portable będą mogli zagrać przynajmniej w jedną strategię turową. W sieci pojawiła się właśnie obszerna zapowiedź gry Field Commander przeznaczonej na miniaturową konsolę. Tytuł ten ma być wydany w lutym przyszłego roku przez firmę Sony.