Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Field Commander (PSP)
OkładkaField Commander (PSP)

Field Commander PSP

Field Commander to wojenna strategia turowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Twórcy gry wyraźnie wzorowali się w swojej pracy na Advance Wars, wielkim hicie dostępnym na konkurencyjnym urządzeniu.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Field Commander Premiera PSP

22maja2006

pudełko PL

6lipca2007

Field Commander to wojenna strategia turowa rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Jej autorzy wyraźnie wzorowali się na Advance Wars, wielkim hicie z kieszonsolki Game Boy Advance. Zabawa polega na poruszaniu naszych jednostek po mapie podzielonej na niewielkie pola i walce z wojskami przeciwnika. Teren jest trójwymiarowy, toteż wynik walki zależy również od tego, na jakiej wysokości znajdujemy się my i wróg. Wojna toczy się na trzech płaszczyznach: na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Może być tak, że na jednym polu ustawimy zarówno jednostkę lądową, wodną i powietrzną. Jednostki dzielą się na różne kategorie, takie jak: piechota, czołgi, artyleria, samoloty itd.

Kampania dla pojedynczego gracza liczy sobie 30 wymagających misji. Jednak Field Commander to gra kierowana głównie do fanów potyczek multiplayerowych, toteż jest tu kilka opcji zabawy wieloosobowej. Podstawowa opiera się na połączeniu przez WiFi, a poza nią mamy jeszcze opcję gry przez Internet, we dwie osoby na jednej konsolce, a także ciekawe rozwiązanie - grę przez e-mail. Polega ona na tym, że gdy podejmiemy decyzję, co zrobić w następnej turze, wysyłamy stosowną wiadomość do naszego przeciwnika, po czym czekamy na jego odpowiedź.

W Field Commanderze zastajemy edytor map, więc gdy znudzą nam się podstawowe plansze, naprędce stworzymy własne. Gra oferuje kilka szablonów, na których możemy rozmieścić drzewka, budynki, mosty itp. Niestety, nie możemy samodzielnie formować terenu. Na stworzonych przez nas mapkach da się pograć i w multiplayerze, i samotnie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran / E-mail   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Field Commander cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Field Commander

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Field Commander Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB