Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Metal Gear Acid 2 (PSP)
OkładkaMetal Gear Acid 2 (PSP)

Metal Gear Acid 2 PSP

Oficjalna kontynuacja innowacyjnej strategii turowej znanej z serii firmy Konami. Metal Gear Acid 2 rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części. Gra oferuje ponadto ciekawą, stylizowaną na komiks, oprawę graficzną.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Acid 2 Premiera PSP

21marca2006

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kontynuacja zdecydowanie najbardziej innowacyjnej produkcji z całej serii Metal Gear. Pierwszy Acid zaprezentował dość niecodzienne podejście do zabawy. Zamiast klasycznej gry akcji z silnie zaznaczonymi elementami stealth (konieczność pozostawania w ukryciu) otrzymaliśmy bowiem dość nietypową strategię turową. Omawiany sequel nie wprowadza pod tym względem żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Gra oferuje natomiast szereg nowych rzeczy a także poprawia te elementy rozgrywki, które z powodu pośpiechu spowodowanego premierą PSP w przypadku pierwszej odsłony Metal Gear Acid nie mogły być należycie dopracowane.

Właściwą część rozgrywki pozostawiono bez poważniejszych zmian. Po raz kolejny wcielamy się w postać znanego miłośnikom serii Solid Snake’a. Główny bohater przystępuje do różnorakich misji na terenie wroga. Podstawowym elementem odróżniającym tę pozycję na tle innych gier z serii jest oczywiście wspomniany już tryb turowy. Istotnym elementem rozgrywki w dalszym ciągu są zdobywane karty. W omawianej kontynuacji pojawia się ich znacznie więcej. Usprawnienia objeły również badane przez Snake’a lokacje, które są bardziej dopracowane. Do dyspozycji gracza oddano kilka zupełnie nowych broni. Snake nauczył się również nieznanych do tej pory ciosów wręcz. Część z tych zachowań bezpośrednio przeniesiono z wydanej na PlayStation 2 trzeciej części Metal Gear Solid. Kolejne usprawnienia związane są z napotykanymi w trakcie zabawy przeciwnikami, których jest teraz znacznie więcej. W określonych miejscach rozgrywki pojawiają się ponadto wyjątkowo silni bossowie.

Oprawa wizualna gry utrzymana została w dość nietypowym stylu, przypominającym z wyglądu klasyczny komiks. Poszczególne sceny generowane są przy użyciu popularnej technologii cel-shading. Autorzy omawianej strategii przewidzieli niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch graczy. Warto również odnotować obecność trybu VR, znanego z kolejnych odsłon serii Metal Gear Solid.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Acid 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Acid 2 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB