Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSP
Okładka Metal Gear Acid 2 (PSP)

Metal Gear Acid 2 PSP

Oficjalna kontynuacja innowacyjnej strategii turowej znanej z serii firmy Konami. Metal Gear Acid 2 rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części. Gra oferuje ponadto ciekawą, stylizowaną na komiks, oprawę graficzną.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Metal Gear Acid 2 (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

21marca2006

Kontynuacja zdecydowanie najbardziej innowacyjnej produkcji z całej serii Metal Gear. Pierwszy Acid zaprezentował dość niecodzienne podejście do zabawy. Zamiast klasycznej gry akcji z silnie zaznaczonymi elementami stealth (konieczność pozostawania w ukryciu) otrzymaliśmy bowiem dość nietypową strategię turową. Omawiany sequel nie wprowadza pod tym względem żadnych rewolucyjnych rozwiązań. Gra oferuje natomiast szereg nowych rzeczy a także poprawia te elementy rozgrywki, które z powodu pośpiechu spowodowanego premierą PSP w przypadku pierwszej odsłony Metal Gear Acid nie mogły być należycie dopracowane.

Właściwą część rozgrywki pozostawiono bez poważniejszych zmian. Po raz kolejny wcielamy się w postać znanego miłośnikom serii Solid Snake’a. Główny bohater przystępuje do różnorakich misji na terenie wroga. Podstawowym elementem odróżniającym tę pozycję na tle innych gier z serii jest oczywiście wspomniany już tryb turowy. Istotnym elementem rozgrywki w dalszym ciągu są zdobywane karty. W omawianej kontynuacji pojawia się ich znacznie więcej. Usprawnienia objeły również badane przez Snake’a lokacje, które są bardziej dopracowane. Do dyspozycji gracza oddano kilka zupełnie nowych broni. Snake nauczył się również nieznanych do tej pory ciosów wręcz. Część z tych zachowań bezpośrednio przeniesiono z wydanej na PlayStation 2 trzeciej części Metal Gear Solid. Kolejne usprawnienia związane są z napotykanymi w trakcie zabawy przeciwnikami, których jest teraz znacznie więcej. W określonych miejscach rozgrywki pojawiają się ponadto wyjątkowo silni bossowie.

Oprawa wizualna gry utrzymana została w dość nietypowym stylu, przypominającym z wyglądu klasyczny komiks. Poszczególne sceny generowane są przy użyciu popularnej technologii cel-shading. Autorzy omawianej strategii przewidzieli niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch graczy. Warto również odnotować obecność trybu VR, znanego z kolejnych odsłon serii Metal Gear Solid.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Acid 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Acid 2

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

wiadomość2 czerwca 2010

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009
Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009

wiadomość11 lutego 2009

Podczas Game Developers Conference 2009 w San Francisco zgodnie z tradycją wystąpi kilku prelegentów, będących wielkimi figurami w świecie elektronicznej rozrywki. Jednym z nich będzie Hideo Kojima – twórca kultowej serii Metal Gear.

Encyklopedia serii Metal Gear
Encyklopedia serii Metal Gear

wiadomość19 czerwca 2008

Z pewnością fanów serii Metal Gear ucieszy wiadomość, że firma Konami postanowiła stworzyć coś na kształt encyklopedii poświęconej właśnie Metal Gearowi - MGS4 Database. Tytuł tej darmowej aplikacji jest nieco mylny, gdyż jak twierdzi firma, jej zawartość sięga aż do pierwszych odsłon cyklu. Znajdziemy w tam między innymi kompletne streszczenia fabuły gier i opisy postaci.

Hideo Kojima pracuje nad nową grą z serii Metal Gear Solid na konsolę PSP!

wiadomość7 maja 2006

Hideo Kojima pracuje nad nową grą z serii Metal Gear Solid, przeznaczoną na przenośną konsolę Sony PSP! I co ciekawe – nie będzie to ani kolejna karcianka, ani też program powiązany z Metal Gear Solid Graphic Novel. Kolejny MGS w wersji na PSP będzie grą akcji w najczystszej jej postaci.

Metal Gear Acid 2 już jest
Metal Gear Acid 2 już jest

wiadomość22 marca 2006

Firma Konami poinformowała, że wczoraj w amerykańskich sklepach zadebiutowała nietypowa strategia turowa o nazwie Metal Gear Acid 2.